Vytvořte si roušku ve stylu celebrit podle našeho návodu, kterou si zamilují i puberťáci

Vytvořte si roušku ve stylu celebrit podle našeho návodu Linda Michalčíková

Vláda schválila povinné nošení roušek na veřejnosti, dospělí lidé se s tím bez problémů vyrovnali, ale přesvědčit malé děti nebo puberťáky je těžké. Co takhle jim vyrobit jednoduchou roušku podle celebrit, která bude in a budou ji rádi nosit?

Přečtěte si také

Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?
Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?

Klasické skládané roušky jsou sice snadné na výrobu, ale nejsou žádným módním doplňkem. Podle našeho návodu si stylovou trendy roušku vyrobíte sami doma a bude vám slušet stejně jako modelkám a celebritám, kterým záleží na tom, jak vypadají i v této těžké době. 

Budete potřebovat:

  • vytištěnou šablonu, kterou si stáhnete třeba zde
  • látku ze 100% bavlny
  • křídu
  • nůžky
  • nažehlovací obrázky, případně aplikace a štítky ze starého oblečení
  • šicí stroj nebo jehlu a nit
  • gumičky nebo silonky, kterými se guma do roušek dá pohodlně nahradit
Jak vyrobit roušku, která perfektně sedí Linda Michalčíková

Vytiskněte  si šablonu a na látku křídou, fixem nebo pastelku tvar překreslete. Ostrými nůžkami vystřihněte látku podle nakreslených čar. Ideální je použít 100 % čistou bavlnu, která se při vyvaření nesrazí a důležité je také použít minimálně dvě vrstvy látky na každou část, aby se ochrana znásobila. 

Teď přichází na řadu šicí stroj. Založte látku v místě, které je vykrojené pro oči a nos, přejeďte jej rovným stehem a snažte se dodržovat vykrojení.

Šablona na roušku Linda Michalčíková

Máte? Výborně! Teď sešijeme nejdelší část roušky k sobě, a tím se nám už rýsuje hotový výrobek. Po sešití můžete roušku převrátit a vyzkoušet, jak vám sedí na obličeji. 

Jak sešít roušku Linda Michalčíková

Důležité je kontrolovat si, že máte všechny „nečisté“ části na jedné straně. Poznáte to jednoduše tak, že když sešitou roušku převrátíte, bude působit čistým dojmem.

Jak připevnit k roušce gumičky Linda Michalčíková

Pak už stačí jen konce látky u uší ohnout a zašít do tunýlku, případně pokud chcete prodlouženou variantu roušky, stačí přišít pruh látky (jako na obrázku) a zahnout ho tak, aby se dala otvorem protáhnout gumička. 

Čím nahradit gumičky v rouškách?

Protože gumičky jsou aktuálně v galanteriích nedostupným zbožím, vystačíte si s pevnými silonkami. Stačí, když ustřihnete proužek pevných silonových punčoch a máte gumičku, která je mnohem příjemnější než ta klasická z galanterie, jež mnohdy nepříjemně řeže. 

Čím nahradit gumičky do roušky? Postačí pevné silonky Linda Michalčíková

Naše maminky a babičky používají k navlékání zavírací špendlík, rychleji však gumičku protáhnete tunýlkem, když si ji navlečete na ostrou špejli (v našem případě pásek silonky, který jsme rozstřihli a natáhli na šňůrku) a jednoduše špejli protáhněte otvorem. Teď už stačí jen zavázat a konec s uzlíkem protáhnout do tunýlku roušky, aby nešel vidět. 

Na řadu přichází žehlička a nažehlovačky. V galanterii i na internetu se dají sehnat nažehlovací obrázky a pokud máte doma tiskárnu, postačí vám koupit si speciální papíry na nažehlování, na které si vytisknete jakýkoliv motiv a přenesete jej na roušku. 

Tip: Nesehnali jste nažehlovací obrázky? Nevadí, podívejte se do skříně na stará trička a mikiny, určitě na nich najdete nějaké aplikace, které se dají vystřihnout a jednoduše nalepit nebo pár stehy přišít na roušku. 

Jak ozdobit roušku? Linda Michalčíková

Značková rouška pro puberťáky 

Protože puberťáci milují značkové věci, stačí, když z jejich starého trička odpářete cedulku a přišijete ji jako štítek na roušku. Stejně můžete ozdobit roušku i logem jejich oblíbené kapely. Uvidíte, že rázem se za roušku už nebudou stydět!

Rouška se dá ozdobit nažehlovačkami i nápisy oblíbené kapely Linda Michalčíková

Na internetu existuje celá řada videonávodů, jak vyrobit slušivou roušku, která hezky sedí

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz