9 pravidel ohleduplného nakupování, na která nesmíme zapomínat

Dodržujte minimální rozestupy 2 m, chráníte sebe i své okolí Kupi.cz

Už jste slyšeli pozitivní zprávy? Z dat za několik posledních dní vyplývá, že počet nakažených v ČR nestoupá tolik jako v jiných státech. Znamená to, že mimořádná opatření pravděpodobně fungují a je skvělé, že se je snažíme dodržovat tak zodpovědně. To samozřejmě platí i pro nakupování. Přikládáme proto několik doporučení od Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, kterými se řídíme i my.

Přečtěte si také

Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví
Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví
  1. Dodržujte mezi sebou minimální odstup 2 metry.
  2. Nakupujte tak, abyste v obchodě strávili minimum času.
  3. Doporučujeme si celý nákup naplánovat předem a sestavit si nákupní seznam. K tomu vám pomůže například naše aplikace Kupi.
  4. Využijte k nákupům méně frekventované časy. Během pracovních dnů jsou to ranní hodiny, o víkendu zase ty odpolední. Respektujte však dobu 08:00–10:00 hodin, vymezenou ve velkých obchodech pro nákupy starších lidí.
  5. Dodržujte domácí karanténu, pokud ji máte nařízenou, a vyvarujte se styku s jakýmikoli dalšími osobami, než se kterými sdílíte domácnost.
  6. Vstupujte do prodejny s překrytými ústy i nosem. Doporučujeme také brýle.
  7. Při nákupu nebaleného zboží používejte jednorázové rukavice nebo sáčky. Ideálně mějte jednorázové rukavice po celou dobu nákupu. Pokud je neseženete, nasaďte si na ruce právě sáčky. 
  8. V případě potřeby kašlání nebo kýchání si překryjte ústa a tvář loktem (i přes roušku).
  9. Chovejme se vzájemně disciplinovaně a ohleduplně. Potravin je dostatek a obchody zboží do regálů doplňovat stíhají. Po návratu nezapomeňte všechny používané předměty řádně vydezinfikovat (klíče, mobilní telefon) a doporučujeme dekontaminovat i nakoupené zboží, protože na samotných obalech se vir též může po určitou dobu udržet. Jednorázovou roušku vyhoďte do koše a látkové vyvařte a přežehlete. 

Nezapomínejme ani na své starší sousedy nebo ty, kteří musí zůstat v karanténě. Pomáhejme si.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz