Kina zůstala zavřená, různé weby však nabízejí ze solidarity svůj obsah zdarma

Jak se zabavit doma a sledovat programy zdarma Canva

Povinná karanténa se nevyhnula ani Česku. Pokud chceme koronavirus společnými silami porazit, je opravdu nejmoudřejší zůstat v následujících dnech doma, proto vám přinášíme několik tipů, jak se zde zabavit a pobavit. Ve většině případů zcela zdarma!

Přečtěte si také

Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť
Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť

Sledujte zajímavé filmy a dokumenty zdarma

DaFilms.cz nabízí několik stovek filmů, podívat se tak můžete na díla nominovaná na Českého lva, ale také na zajímavé dokumenty, které se měly objevit na festivale Jeden svět. Skvělou zprávou je, že na některé z nich se můžete podívat zcela zdarma. Takové filmy poznáte podle zelené nálepky „Sdílej a sleduj zdarma“, přístup k nim je podmíněn sdílením na sociální síti. Pokud se chcete dostat ke kompletnímu obsahu, stačí si zakoupit předplatné za 135 Kč měsíčně.

iVysílání České televize nabízí nejen filmy a pohádky, ale i zajímavé pořady pro děti i dospělé. Dostanete se zde také k aktuálním informacím ze zpravodajství a jestli máte doma děti školou povinné, určitě jim zapněte program UčíTelka

HBOgo.cz zná asi každý, ne všichni však vědí, že není nutné hned kupovat předplatné za 159 Kč měsíčně. Můžete totiž službu vyzkoušet na 30 dnů zcela zdarma. Není ideální doba právě teď?

Netflix.cz nabízí ještě více filmů a seriálů než výše uvedené platformy a i tady můžete získat přístup k obsahu na 1 měsíc zdarma. Určitě vás potěší, že čím dál víc filmů má české titulky, některé dokonce i české audio.

Netflix nabízí řadu filmů s českými titulky, případně dokonce dabingem Pixabay.com

Audioknihy, povídky i pohádky zdarma

MůjRozhlas.cz vám nabízí přístup k parádním audioknihám, ale také povídkám a četbě na pokračování. Dětem se určitě zalíbí pohádky a zábavné hry.

Také na YouTube po zadání slov jako „audiokniha“, „mluvené slovo“ nebo „pohádka“ najdete dostatek obsahu, který vás i vaše děti zabaví na dlouhé hodiny.

Knihy ke čtení v PDF ke stažení zdarma

Městská knihovna Praha nabízí ke stažení spoustu krásných knih. Jedná se především o českou klasiku jako díla Boženy Němcové, Karla Čapka, Ladislava Fukse, ale najdete zde i plno knih od zahraničních autorů.

DataBook.cz také nabízí množství knih, které si můžete legální cestou stáhnout. Připomeňte si českou a světovou klasiku a vy, maturanti, si nastudujte povinnou četbu, ať jste připravení.

I bez fitka ve formě 

Přestože se fitness centra musela v rámci nařízení vlády zavřít, existuje spousta možností, jak si své tělo protáhnout doma, pokud navíc rádi běháte, můžete na stezku nebo do lesa vyrazit například s nákrčníkem nebo rouškou i v karanténě, to vám ostatně nikdo nezakazuje. Cvičitelka Hanka Kynychová nabízí na svých facebookových stránkách online živé vysílání s cvičením pro ženy, na stránkách Rutina.cz objevíte přímo celé sestavy cviků na různé části těla, připravené na míru pro zpevnění postavy v domácím prostředí. Na Youtube najdete zase stovky videí s lekcemi jógy zdarma. Hledejte lekce jógy pro děti, strečink nebo jiné rodinné cvičení. Do vyhledávání zadejte např. „family fun cardio workout“.

Zacvičit si můžete i doma Canva

Znáte Televizi Seznam?

Fakta k aktuálnímu dění ve společnosti, zábava, odreagování i vzdělání. Vše máte jako na dlani v mobilu nebo počítači z pohodlí domova a zcela zdarma na videoportálu Televizeseznam.cz

Zajímavost ze světa: Italy chtějí udržet doma v karanténě pornokanálem

Že je Itálie ohniskem nákazy koronaviru v Evropě, se všeobecně ví, ale jak udržet temperamentní národ doma v karanténě, je otázkou, na kterou zareagovala společnost Pornhub, vlastnící největší online portál s erotickým obsahem. Italům dala společnost měsíční premium členství zdarma. 

Neomezená data zdarma?

Zajímavou novinkou je, že O2 nabídne v rámci solidarity až do konce dubna zdarma neomezená data pro nové i stávající zákazníky, kteří mají hlasový tarif s daty nad 200 MB. Těmto zákazníkům také nabízí za symbolickou částku 1 Kč přístup k O2 TV HBO a Sport.

Pozadu nezůstává ani T-Mobile, který nabízí svým současným zákazníkům možnost neomezených dat, jež můžete aktivovat přes aplikaci Můj T-Mobile. Máte u T-Mobile předplacenou televizi? Tak to si užijete více kanálů, které vám přibudou do stávajících balíčků v rámci digitální, optické i satelitní televize.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz