Nuda: Jak se zabavit nejen s dětmi v době zavřených obchodů a kin? Nechte se inspirovat

Nemusíte smutnit, možností, jak se doma zabavit, je celá řada Pixabay.com

K zavřeným obchodním centrům, restauracím, kinům a dalším veřejným místům se 16. března v důsledku řádění nebezpečného koronaviru přidal i zákaz volného pohybu. Podle nového nařízení vlády to znamená, že je povolená pouze cesta do práce a zpět, nákupy potravin a léků a návštěva příbuzných za účelem zajištění nákupu potravin a dalších nezbytností. I když se jedná o přísná opatření, která znamenají trávit většinu času doma, nudy se bát nemusíte. 

Přečtěte si také

Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci
Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci

Podle psychologů je nutné udržet si v této době dobrou náladu a nepropadat panice, zkrátka se něčím zabavit. Možností je spousta a pokud stále tápete, poradíme, jak zatočit s nudou.

Zapojte mozkové závity

Nucený čas doma můžete strávit hraním společenských her. Nejlepší jsou ty, které procvičí mozkové závity jako hra Krycí jména. Ta je lehce inspirovaná prostředím tajných služeb a podle počtu hráčů je určená pro dva až více týmů složených ze špiónů. Ti soupeřům předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Klíčem k vítězství je uhodnout slova barvy svého týmu a vyhnout se těm, která patří soupeři.

Další hrou, u které se zabaví dospělí i děti, je Tipni si! pro tři až šest hráčů. Ti hádají rychlost, délku, výšku nebo hmotnost zvířat, předmětů či jiných věcí. K dostání je například v e-shopu Albi.

Skvělou hrou, která vás rozhýbe, je Twister. Na plachtě s barevnými kolečky budete vytvářet podle zadání mnohdy krkolomné pozice, u nichž se pořádně protáhnete a zasmějete. Hráči se smí pohnout jen na pokyn rozhodčího. Pokud upadnete nebo se opřete o koleno či loket, vypadáváte.

Zacvičit si můžete i doma, pomůže vám to po psychické i fyzické stránce Pixabay.com

Zacvičte si

Udržet se ve formě můžete, i když jsou fitness centra zavřená. Vyrazte na delší procházku do přírody nebo si vylepšete svoji běžeckou kondici. Nezapomeňte ale dodržovat bezpečnostní pravidla, mějte tedy zakrytý nos i ústa a noste sluneční brýle.

Pokud počasí pobytu venku nepřeje, protáhněte se doma. Své odhodlání umocněte tím, že se na cvičení připravíte po všech stránkách. Převlékněte se do sportovního oblečení, které vás bude motivovat, a cvičte v takové místnosti, ve které nejsou rušivé elementy, jako televize nebo nepořádek. Cvičit můžete s váhou vlastního těla i se cvičebními pomůckami.

Vzhledem ke stávající situaci nabízí spousta obchodů dopravu zdarma. V e-shopu Lidlu teď pořídíte sadu posilovacích pomůcek za 119 Kč, Tchibo zase nabízí závěsný posilovací systém za 799 Kč nebo posilovač břicha a paží.

Buďte kreativní

Velikonoce se blíží, a tak je na čase uvažovat nad výzdobou svého domova. V dětském pokojíčku nějakou tu čtvrtku, barevné papíry, lepidlo, tempery, fixy a další výtvarné potřeby určitě najdete. Z barevných papírů můžete vystřihovat kuřátka, zajíčka, vajíčka a další velikonoční symboly, které nalepte na špejli a zapíchněte třeba do květináčů. Do výroby zapojte i děti, které díky své fantazii dokážou přijít s různými nápady.

Pokud děti nemáte nebo už dosáhly dospělosti, stále i v době řady omezení máte možnosti, kde papírenské zboží sehnat. Využijte otevřených hypermarketů, které mají v regálech vše od čtvrtek po fixy.

V případě, že nefandíte velikonoční výzdobě, zamyslete se nad jiným zkrášlením svého domova. Můžete konečně přidělat nové poličky do svého pokoje nebo sáhnout po tapetách, které už dlouho čekají na to, abyste je použili.

Vytvořte spolu s dětmi nejrůznější velikonoční dekorace Pixabay.com

Zdokonalte se nebo se naučte něco nového

Právě v těchto dnech je ideální doba na to, zdokonalit svoji angličtinu nebo jiný jazyk, se kterým jste stále na štíru.

Naučit se můžete ale i zcela nové dovednosti jako například pečení, pokud jste doteď neměli čas se mu věnovat. Výhodou domácích výrobků je, že víte, co si do nich dáváte. Uvidíte, že žádná „éčka“ k dokonalému výsledku nepotřebujete.

Do módy se vrací také háčkování, které je moderní napříč generacemi. Na internetu je spousta videonávodů, podle nichž se naučíte háčkovat snadno. Uháčkovat můžete cokoli vás napadne, aktuálně třeba velikonoční vajíčko nebo kuřátko.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz