Jak je to s otevírací dobou fast foodů: V KFC ani McDonald’s si neposedíte. IKEA hlásí také zavřeno!

V restauracích KFC nebo McDonald’s se v současné době nenajíte. Na vině je koronavirus COVID-19 Canva

Náš život se poslední dobou mění den ze dne. Pandemie nového koronaviru má vliv na chod celé společnosti. Vláda České republiky postupně zavádí přísná opatření, která mají zamezit šíření viru COVID-19 mezi populací. Zatímco ještě minulý týden jsme mohli běžně chodit do obchodních center, obchodů, restaurací a barů, od 6.00 hodin 14. března 2020 je tomu již zcela jinak. Jak se to dotklo provozoven fast foodu, jako jsou KFC nebo McDonald’s a dalších?

Přečtěte si také

Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka
Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka

McDonald’s zavřel restaurace

Na základě rozhodnutí české vlády také McDonald’s přistoupil k zavření všech svých restaurací. Jídlo je však možné si objednávat přes McDelivery například i prostřednictvím portálů Dámejídlo.cz či Uber Eats. Obslouží vás také na McDrive, ale pouze tehdy, když budete motorizovaní. Pěší zákazníci mají bohužel smůlu, a to především z bezpečnostních důvodů.

Na webových stránkách jsou uvedené restaurace McDonald’s, které pracují v omezeném provozu.

KFC se přidal k McDonald’s

Omezení se dotklo i společnosti KFC, která své hojně navštěvované restaurace také zavřela, a to nejen ve velkých nákupních centrech, ale všude. V současné době je možný pouze rozvoz jídel s platbou on-line předem nebo Drive Thru okének.

KFC i McDonald's zavírají své restaurace Canva

Faency Fries si o víkendu udělali volno, otevřou až v pondělí

Mezi oblíbené fast foody patří také Faency Fries, který se specializuje na výrobu hranolků a má pobočky v mnoha městech naší republiky. Tento víkend se pobočky rozhodly, že zůstanou zavřené, aby si jejich zaměstnanci mohli odpočinout. Otevřou opět v pondělí 16. března s tím, že pojedou v take-away režimu se servírováním hranolek do papírové krabičky, která bude zdarma. Aby předešli riziku nákazy novým koronavirem, budou zaměstnanci hranolky prodávat smažené hranolky pouze přes výdejní okno. Faency Fries počítají s otevírací dobou jen během pracovních dnů, o víkendu budou mít zavřeno.

IKEA Restaurant

Společnost IKEA dle nařízení vlády České republiky zavřela nejen své obchodní domy, ale také restaurace, kavárny a bistra, a to až do odvolání. Možný je pouze nákup zboží přes internet, který se ovšem netýká jídla.

Síť prodejen Relay

V nádražních a letištních budovách, v dopravních terminálech stejně jako v podzemních drahách městského integrovaného systému jsou cestujícím k dispozici prodejny sítě Relay. Jejich provozovatelem je společnost Lagardere Travel Retail, a.s. Všechny prodejny sítě Relay, Hubiz a Inmedio fungují dle standardní otevírací doby každé provozovny.

Prázdná kina, to také patří k současné době, kdy hrozí nákaza novým koronavirem Pixabay

Jak jsou na tom kina a multikina?

Opatření vlády ČR, která se týkají omezení možnosti nákazy novým koronavirem COVID-19, se nedotýkají pouze fast foodů, ale také provozovatelů kin a multikin.

CineStar              

Na základě nařízení vlády ČR se vedení společnosti CineStar, jež provozuje celkem 13 multikin v republice, rozhodlo zrušit všechna filmová představení, a to až do odvolání. Bohužel, pouze omezením počtu osob v uzavřeném prostoru by nebyl dosažený požadovaný účinek o zamezení šíření koronaviru.

Peníze za již zakoupené vstupenky se budou vracet. Pokud jste si vstupenku koupili on-line, peníze se automaticky vrátí na platební kartu, z níž byly uhrazeny. Vstupenky zakoupené na pokladnách se vrací od 13.00 do 20.00 hodin na pokladnách kin.

Cinema City Czech

Nařízením vlády České republiky se řídí také síť multikin Cinema City Czech, která zavřela všechna svá multikina až do odvolání.
Vstupenky, jež byly zakoupené na pokladně kina, je možné vrátit až po znovuotevření kin, a to na té pokladně, kde byly zakoupené. Pro vrácení vstupenky zakoupené on-line je nutné kontaktovat zákaznický servis Cinema City.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz