Aktuální informace o nákupních centrech, která jsou otevřená a kam se v nich dostanete?

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Od dnešního dne, konkrétně od soboty 14.3.2020 od 6:00 hodin, platí nová restrikce vydaná vládou. Na 10 dnů jsou povinně uzavřeny všechny obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Uzavřeny jsou na 10 dnů také veškeré restaurace a provozovny stravovacích služeb v nákupních centrech s plochou přes 5 000 m².

Přečtěte si také

Oblíbená služba Masterpass v říjnu končí. Dejte si pozor, ať nepřijdete o své účtenky do účetnictví
Oblíbená služba Masterpass v říjnu končí. Dejte si pozor, ať nepřijdete o své účtenky do účetnictví

Podívejte se na přehled těch nejznámějších nákupních center a zjistěte, jaká z nich jsou otevřená, v jakém čase a do jakých konkrétních obchodů se v nich dostanete.

Nákupní centra v Praze

V Praze je velké množství nákupních center, pojďme se podívat na některá z nich.

Palladium je stále otevřeno dle klasické otevírací doby, využít můžete parkování v garážích, otevřeny jsou jen obchody splňující nařízení vlády.

Arkády Pankrác má také otevřeno dle klasické otevírací doby, ale dostanete se jen do obchodů, které nabízí výše uvedené zboží.

Westfield Chodov a Centrum Černý Most také zůstávají částečně otevřeny s úpravou otevírací doby. V prohlášení uvedli, že aktuálně zvýšili frekvenci úklidu a desinfekce společných prostor včetně všech dotykových zařízení, jakými jsou obrazovky, tlačítka, splachovadla a další. Dle dobrovolného omezení otevírací doby budou některé prodejny otevřeny pouze do 20:00 po dobu trvání nouzového stavu v Česku.

Obchodní centrum Nový Smíchov bude také částečně otevřeno a zavádí několik opatření jako třeba vyvěšení informací a poskytnutí letáků, jak si správně mýt ruce a bránit se infekci, také se zvyšuje četnost úklidu a dezinfekce prostor (kliky, zábradlí, toalety, ...) a pracovníci ostrahy mají s sebou při obchůzkách neustále sanitární prostředky, aby tak mohli okamžitě nabídnout pomoc.

Obchodní centrum Letňany zůstává otevřeno a dostanete se do obchodů, které vyhovují stanoveným podmínkám vlády. Jako preventivní opatření v OC Letňany navýšili frekvenci úklidu a dezinfekci společných prostor včetně veškerých dotykových zařízení a na vstupy instalovali dávkovače s dezinfekcí.

Nákupní galerie Myslbek je dočasně zcela uzavřena.

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Nákupní centra v Brně

Galerie Vaňkovka má otevřeno dle klasické otevírací doby a uvedla také přesný seznam obchodů, které jsou v provozu: 5áSec, Albert, Arko, Air Bank, Česka spořitelna, Datart, dm drogerie markt, Dr.Max lékárna, Equa bank, Fokus Optik, Geco Tabák, GrandOptical, I Love Servis, iStyle, Karlova pekárna, Oxalis, Profimed, Rituals, Sberbank, Sklizeno, Směnárna Kirkuk, Sushi Time, Svět oříšků, Tabák Valmont, Tescoma, Vitaland, Vodafone, Yves Rocher, Zvěrokruh a T-Mobile.

Olympia centrum má otevřeno dle svých běžných provozních hodin, otevřeny jsou jen obchody, které splňují nařízení vlády.

Obchodní Centrum Letmo nechává v provozu tyto obchody NOTINO (1. i 5. patro), očkovací centrum Avenier, ETA lekárna AGEL, tabák, Ocean 48, Vinotéka, pekařství MAKOVEC, Vodafone, UGO, Albert, DM, Bamboo, Big food point, Sun food, stánek s ovocem, Trdlokafe a Aktin.

Obchodní Centrum Futurum zůstává otevřené a dostanete se sem během běžných otevíracích hodin, avšak jen do obchodů, které splňují výše uvedené podmínky.

Nákupní Centrum Královo Pole bude částečně otevřeno. Uvedli, že:

,,Aktuálně jsou pro vás otevřeny jen prodejny s potravinami, drogistickým zbožím, lékárna, optika, čistírna, chovatelské potřeby a dále pak prodejny s výpočetní a telekomunikační technikou a prodejny s tabákovými výrobky. Provoz ostatních prodejen a služeb je bohužel dočasně uzavřen."

Avion Shopping Park nechává otevřeny jen prodejny potravin, lékárnu, prodejny drogerií, prodejny brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů, potřeb pro zvířata a prodejny spotřební elektroniky.

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Nákupní centra v Ostravě

Forum Nová Karolina nechává otevřen Hypermarket Albert, drogerii, lékárnu a některé další obchody. Maximálně posílili hygienická opatření, zvýšili frekvenci úklidu, rozmisťují dávkovače s dezinfekčním gelem. Prostory centra navíc oproti standardním opatřením vydezinfikovali širokospektrální polymerovou molekulovou dezinfekcí.

Futurum bude mít otevřeny tyto obchody: potraviny, lékárnu, optiku, drogistické a kosmetické zboží, potřeby pro domácí zvířata, tisk a tabákové výrobky, čistírnu, elektro a výpočetní techniku, čerpací stanici Tesco. Uvedli také, že dbají na zvýšenou hygienu, probíhá pravidelná desinfekce a na toaletách jsou k dispozici bezoplachové gely.

Avion Shopping Park ponechává v provozu Hypermarket Albert, lékarnu Benu, dm drogerii, Teta drogerie, Oxalis, Boutique Gurmán, Víno&destiláty, Fokus optik, Grand Optical, Geko, Tabák Valmont, Pet Center, Datart, Electroworld, Planeo Elektro, ETA, iStyle, Redmi Note 8 Pro, Xiaomi, iLoveService, Dates Mobile, Čistírna Dry Clean, Česká pošta, T-Mobile, Vodafone, Telefónica O2, Poda. Přístupné jsou všechny bankomaty Air Bank, České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, Moneta Money Bank a také McDrive venkovní restaurace McDonald´s.

Nákupní centrum Géčko ponechává otevřenou dm drogerii, Planeo Elektro, tabák, tisk GGT, Pet centre, optiku Lunettes a Yves Rocher. Pro vstup do centra použijte pouze vchod u Pet centra. Pro vstup do Hypermarketu Globus použijte vchody u jídelny nebo čistírny.

Obchodní centrum Galerie zůstává otevřeno, přístupné jsou jen obchody splňující nařízení vlády. OC Galerie však uvádí, ať si u všech otevřených obchodů ověříte otevírací hodiny, které se mohou lišit oproti běžné otevírací době.

Zavřená zůstanou i kina Pixabay

Co se ještě hodí vědět?

Sítě kin Cinema City a CineStar, která se v nákupních centrech nachází, jsou prozatím také zavřené. Pokud jste měli již zakoupené lístky na představení, nebojte se, o peníze nepřijdete. CineStar vrací peníze za lístky koupené online zpět na kartu, za lístky zakoupené osobně potom na pokladně (až bude kino opět otevřeno).

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!