Aktuální informace o nákupních centrech, která jsou otevřená a kam se v nich dostanete?

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Od dnešního dne, konkrétně od soboty 14.3.2020 od 6:00 hodin, platí nová restrikce vydaná vládou. Na 10 dnů jsou povinně uzavřeny všechny obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Uzavřeny jsou na 10 dnů také veškeré restaurace a provozovny stravovacích služeb v nákupních centrech s plochou přes 5 000 m².

Přečtěte si také

Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?
Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?

Podívejte se na přehled těch nejznámějších nákupních center a zjistěte, jaká z nich jsou otevřená, v jakém čase a do jakých konkrétních obchodů se v nich dostanete.

Nákupní centra v Praze

V Praze je velké množství nákupních center, pojďme se podívat na některá z nich.

Palladium je stále otevřeno dle klasické otevírací doby, využít můžete parkování v garážích, otevřeny jsou jen obchody splňující nařízení vlády.

Arkády Pankrác má také otevřeno dle klasické otevírací doby, ale dostanete se jen do obchodů, které nabízí výše uvedené zboží.

Westfield Chodov a Centrum Černý Most také zůstávají částečně otevřeny s úpravou otevírací doby. V prohlášení uvedli, že aktuálně zvýšili frekvenci úklidu a desinfekce společných prostor včetně všech dotykových zařízení, jakými jsou obrazovky, tlačítka, splachovadla a další. Dle dobrovolného omezení otevírací doby budou některé prodejny otevřeny pouze do 20:00 po dobu trvání nouzového stavu v Česku.

Obchodní centrum Nový Smíchov bude také částečně otevřeno a zavádí několik opatření jako třeba vyvěšení informací a poskytnutí letáků, jak si správně mýt ruce a bránit se infekci, také se zvyšuje četnost úklidu a dezinfekce prostor (kliky, zábradlí, toalety, ...) a pracovníci ostrahy mají s sebou při obchůzkách neustále sanitární prostředky, aby tak mohli okamžitě nabídnout pomoc.

Obchodní centrum Letňany zůstává otevřeno a dostanete se do obchodů, které vyhovují stanoveným podmínkám vlády. Jako preventivní opatření v OC Letňany navýšili frekvenci úklidu a dezinfekci společných prostor včetně veškerých dotykových zařízení a na vstupy instalovali dávkovače s dezinfekcí.

Nákupní galerie Myslbek je dočasně zcela uzavřena.

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Nákupní centra v Brně

Galerie Vaňkovka má otevřeno dle klasické otevírací doby a uvedla také přesný seznam obchodů, které jsou v provozu: 5áSec, Albert, Arko, Air Bank, Česka spořitelna, Datart, dm drogerie markt, Dr.Max lékárna, Equa bank, Fokus Optik, Geco Tabák, GrandOptical, I Love Servis, iStyle, Karlova pekárna, Oxalis, Profimed, Rituals, Sberbank, Sklizeno, Směnárna Kirkuk, Sushi Time, Svět oříšků, Tabák Valmont, Tescoma, Vitaland, Vodafone, Yves Rocher, Zvěrokruh a T-Mobile.

Olympia centrum má otevřeno dle svých běžných provozních hodin, otevřeny jsou jen obchody, které splňují nařízení vlády.

Obchodní Centrum Letmo nechává v provozu tyto obchody NOTINO (1. i 5. patro), očkovací centrum Avenier, ETA lekárna AGEL, tabák, Ocean 48, Vinotéka, pekařství MAKOVEC, Vodafone, UGO, Albert, DM, Bamboo, Big food point, Sun food, stánek s ovocem, Trdlokafe a Aktin.

Obchodní Centrum Futurum zůstává otevřené a dostanete se sem během běžných otevíracích hodin, avšak jen do obchodů, které splňují výše uvedené podmínky.

Nákupní Centrum Královo Pole bude částečně otevřeno. Uvedli, že:

,,Aktuálně jsou pro vás otevřeny jen prodejny s potravinami, drogistickým zbožím, lékárna, optika, čistírna, chovatelské potřeby a dále pak prodejny s výpočetní a telekomunikační technikou a prodejny s tabákovými výrobky. Provoz ostatních prodejen a služeb je bohužel dočasně uzavřen."

Avion Shopping Park nechává otevřeny jen prodejny potravin, lékárnu, prodejny drogerií, prodejny brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů, potřeb pro zvířata a prodejny spotřební elektroniky.

Nákupní centra - která zůstávají otevřena a která zavírají? Pixabay

Nákupní centra v Ostravě

Forum Nová Karolina nechává otevřen Hypermarket Albert, drogerii, lékárnu a některé další obchody. Maximálně posílili hygienická opatření, zvýšili frekvenci úklidu, rozmisťují dávkovače s dezinfekčním gelem. Prostory centra navíc oproti standardním opatřením vydezinfikovali širokospektrální polymerovou molekulovou dezinfekcí.

Futurum bude mít otevřeny tyto obchody: potraviny, lékárnu, optiku, drogistické a kosmetické zboží, potřeby pro domácí zvířata, tisk a tabákové výrobky, čistírnu, elektro a výpočetní techniku, čerpací stanici Tesco. Uvedli také, že dbají na zvýšenou hygienu, probíhá pravidelná desinfekce a na toaletách jsou k dispozici bezoplachové gely.

Avion Shopping Park ponechává v provozu Hypermarket Albert, lékarnu Benu, dm drogerii, Teta drogerie, Oxalis, Boutique Gurmán, Víno&destiláty, Fokus optik, Grand Optical, Geko, Tabák Valmont, Pet Center, Datart, Electroworld, Planeo Elektro, ETA, iStyle, Redmi Note 8 Pro, Xiaomi, iLoveService, Dates Mobile, Čistírna Dry Clean, Česká pošta, T-Mobile, Vodafone, Telefónica O2, Poda. Přístupné jsou všechny bankomaty Air Bank, České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, Moneta Money Bank a také McDrive venkovní restaurace McDonald´s.

Nákupní centrum Géčko ponechává otevřenou dm drogerii, Planeo Elektro, tabák, tisk GGT, Pet centre, optiku Lunettes a Yves Rocher. Pro vstup do centra použijte pouze vchod u Pet centra. Pro vstup do Hypermarketu Globus použijte vchody u jídelny nebo čistírny.

Obchodní centrum Galerie zůstává otevřeno, přístupné jsou jen obchody splňující nařízení vlády. OC Galerie však uvádí, ať si u všech otevřených obchodů ověříte otevírací hodiny, které se mohou lišit oproti běžné otevírací době.

Zavřená zůstanou i kina Pixabay

Co se ještě hodí vědět?

Sítě kin Cinema City a CineStar, která se v nákupních centrech nachází, jsou prozatím také zavřené. Pokud jste měli již zakoupené lístky na představení, nebojte se, o peníze nepřijdete. CineStar vrací peníze za lístky koupené online zpět na kartu, za lístky zakoupené osobně potom na pokladně (až bude kino opět otevřeno).

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz