IKEA stahuje z prodeje další nebezpečný model

Ikea stahuje další komodu PxHere

Z nabídky obchodního řetězce s nábytkem IKEA bude stažená další nebezpečná komoda. Hrozí totiž, že by se mohla převrátit a tím zranit, či dokonce zabít dítě. V minulosti již došlo ke stažení komody řady MALM, která při nešťastné nehodě spadla na malé dítě a tato tragédie bohužel skončila smrtí dítěte.  Nyní prodejce stahuje více než 820 tisíc komod KULLEN. 

Přečtěte si také

Sekáče již dávno nejsou obchody pro chudé. Proč v nich nakupovat?
Sekáče již dávno nejsou obchody pro chudé. Proč v nich nakupovat?

Může být nábytek nebezpečný? Ano, pokud nejsou některé kusy nábytku připevněny ke stěně, může dojít k neštěstí. To potvrdila i americká komise CPSC, podle které nejsou komody KULLEN bez připevnění stabilní. Mohou se tak snadno převrátit a poranit, nebo v horším případě dokonce usmrtit dítě. Agentura, která má na starost kontrolu kvality a bezpečnosti výrobků, oznámila šest dalších případů, kdy se neukotvená komoda převrátila a způsobila zranění.

Komoda Kullen je v České republice stále k dostání

Přestože IKEA hromadě stahuje komody KULLEN z prodeje, v České republice je bílý model se třemi zásuvkami stále k dostání. Podle mluvčí IKEA Adrieny Rambouskové se údajný problém s bezpečností netýká bílé komody se třemi zásuvkami. Tento konkrétní model prý splňuje požadavky kvality i stability. Podle Rambouskové je tato komoda při správném ukotvení ke zdi zcela bezpečná. K ukotvení je určeno bezpečnostní kování, které pádu nábytku zabraňuje. Stažení komody by se tak mělo týkat pouze Spojených států amerických a Kanady.

Jak zabránit neštěstí?

Je důležité uvědomit si, že malé děti se při chůzi často a rády přidržují nábytku a zásuvek. Kvalitním ustavením a ukotvením nábytku tak můžete předejít nejrůznějším nehodám. Pozornost věnujte zejména těm kusům nábytku, které jsou samy o sobě méně stabilní. Potřebné je také malé děti hlídat a dávat pozor, aby se nezranily. Oba tyto faktory fungují jako nejlepší prevence nehod dětí. 

TIP: Jednoduchý kotvící systém udrží nábytek na svém místě. Komoda, stolek nebo příborník se tak nemohou převrátit a zranit kohokoli z vašich blízkých. Na tento aspekt myslete vždy, když pořizujete nový nábytek. Pokud budete sledovat letáky na Kupi, můžete jej navíc pořídit za skvělé akční ceny.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz