IKEA stahuje z prodeje další nebezpečný model

Ikea stahuje další komodu PxHere

Z nabídky obchodního řetězce s nábytkem IKEA bude stažená další nebezpečná komoda. Hrozí totiž, že by se mohla převrátit a tím zranit, či dokonce zabít dítě. V minulosti již došlo ke stažení komody řady MALM, která při nešťastné nehodě spadla na malé dítě a tato tragédie bohužel skončila smrtí dítěte.  Nyní prodejce stahuje více než 820 tisíc komod KULLEN. 

Přečtěte si také

Z ČR na Slovensko ode dneška jen s negativním testem. Češi to berou raději přes Polsko a Rakousko
Z ČR na Slovensko ode dneška jen s negativním testem. Češi to berou raději přes Polsko a Rakousko

Může být nábytek nebezpečný? Ano, pokud nejsou některé kusy nábytku připevněny ke stěně, může dojít k neštěstí. To potvrdila i americká komise CPSC, podle které nejsou komody KULLEN bez připevnění stabilní. Mohou se tak snadno převrátit a poranit, nebo v horším případě dokonce usmrtit dítě. Agentura, která má na starost kontrolu kvality a bezpečnosti výrobků, oznámila šest dalších případů, kdy se neukotvená komoda převrátila a způsobila zranění.

Komoda Kullen je v České republice stále k dostání

Přestože IKEA hromadě stahuje komody KULLEN z prodeje, v České republice je bílý model se třemi zásuvkami stále k dostání. Podle mluvčí IKEA Adrieny Rambouskové se údajný problém s bezpečností netýká bílé komody se třemi zásuvkami. Tento konkrétní model prý splňuje požadavky kvality i stability. Podle Rambouskové je tato komoda při správném ukotvení ke zdi zcela bezpečná. K ukotvení je určeno bezpečnostní kování, které pádu nábytku zabraňuje. Stažení komody by se tak mělo týkat pouze Spojených států amerických a Kanady.

Jak zabránit neštěstí?

Je důležité uvědomit si, že malé děti se při chůzi často a rády přidržují nábytku a zásuvek. Kvalitním ustavením a ukotvením nábytku tak můžete předejít nejrůznějším nehodám. Pozornost věnujte zejména těm kusům nábytku, které jsou samy o sobě méně stabilní. Potřebné je také malé děti hlídat a dávat pozor, aby se nezranily. Oba tyto faktory fungují jako nejlepší prevence nehod dětí. 

TIP: Jednoduchý kotvící systém udrží nábytek na svém místě. Komoda, stolek nebo příborník se tak nemohou převrátit a zranit kohokoli z vašich blízkých. Na tento aspekt myslete vždy, když pořizujete nový nábytek. Pokud budete sledovat letáky na Kupi, můžete jej navíc pořídit za skvělé akční ceny.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!