Recept na poctivé domácí máslo: Jediné, co potřebujete, je smetana a sklenice

Co kdybyste si lahodné máslo mohli připravovat sami doma? Rodeopix / Pixabay

Máte rádi máslo? Pak není nic jednoduššího, než si ho doma během pár minut sami připravit. Nepotřebujete k tomu žádné speciální náčiní či suroviny – vystačíte si pouze se smetanou a uzavíratelnou sklenicí. Zvládnete to sice sami, ale můžete to pojmout i coby zábavu pro celou rodinu.

Přečtěte si také

Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?
Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?

Proč vůbec dělat vlastní máslo, když se dá koupit v obchodě? V tomto případě nejde ani tak o cenu, protože smetana samotná je docela drahá. Hlavní benefit spočívá v tom, že zkrátka víte, co jíte. A o to více vám bude chutnat!

Co budete potřebovat?

Smetanu s vyšším podílem tuku (tedy 30 % a více) a sklenici s uzávěrem (například zavařovací). A pokud máte doma ponorný mixér či food processor, máte vyhráno úplně! Jste totiž ušetřeni ruční práce. Není však na škodu ukázat například dětem, jak takové máslo vzniká a že není nutné kupovat vždy jen to v obchodě.

Jak na to?

Smetanu nalijte do sklenice (maximálně do její poloviny, ideální množství jsou dva kelímky), zašroubujte víčko a sklenicí třepte. Bude to chvíli trvat, takže se možná brzy unavíte, proto je máslo tímto způsobem lepší vyrábět ve více lidech. Zapojte klidně děti i partnera – bude to pro ně nejen poučné, ale i zábavné.

Šlehačka? Lahodný mezistupeň při výrobě domácího másla

Nebojte se do toho opřít a sklenicí třeste rychle a silně. Po pár minutách se v ní vytvoří šlehačka. Vy však pokračujte dále ve třesení až do doby, kdy se pevná hmota začne oddělovat od tekutiny (podmáslí) a konečně se začnou tvořit hrudky másla.

Hrudky másla sesbírejte a vytvořte hroudu

Ve chvíli, kdy se vám bude zdát máslo dostatečně hutné, podmáslí slijte, hrudky másla sesbírejte a udělejte z nich jednu velkou hroudu másla. Tu poté položte na čistý talíř a vidličkou ji rozmačkejte – opět bude vytékat podmáslí. Zbývající tekutinu můžete také vymačkat přes plátýnko.

Chcete si ušetřit práci?

Co s podmáslím?

Leží vám v hlavě, proč podmáslí odlévat bokem? Co teď s ním? Lze jej vypít jen tak, přidat do smoothie, snídaňové ovesné kaše, využít při pečení chleba, sušenek, dát do polévky nebo zajímavě zakomponovat do omáčky. Podmáslí je totiž velmi zdravé a vylít jej jen tak do dřezu by byla opravdu velká škoda.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz