Do Česka vstupuje nová síť polských drogerií Hebe. Láká na velké slevy a akční nabídky

Polská drogerie Hebe expanduje na český a slovenský trh Hebe.pl

Na český trh hodlá brzy vstoupit další hráč na poli drogistického zboží. Polský řetězec drogerií Hebe se rozhodl otevřít své pobočky nejen u nás, ale i na Slovensku. V současnosti si Češi mohou vybrat mezi drogeriemi Teta, dm a Rossmann. Řetězec Teta má český původ, další dva jmenovaní konkurenti pocházejí z Německa.

Přečtěte si také

Jak vyčistit rychlovarnou konvici od vodního kamene a rzi?
Jak vyčistit rychlovarnou konvici od vodního kamene a rzi?

O plánované expanzi na český a slovenský trh informoval server esmmagazine.com. Drogerie Hebe spadají do portugalské maloobchodní skupiny Jerónimo Martins Group. Její prezident Pedro Soares dos Santos na konferenci v Lisabonu oznámil, že expanze k jižním sousedům Polska je přirozeným vývojem. Neuvedl, kolik obchodů má skupina v plánu v Česku a na Slovensku otevřít.

Na podobnou prodejní strategii jako v Polsku chce vsadit řetězec i u nás. Zákazníky láká na nízké ceny, nabídku 3 500 exkluzivních a 270 vlastních značek, slevové akce a dostupné produkty. Hebe loni v Polsku spustila prodej přes e-shop, který si našel cestu k zákazníkům a měsíčně jej navštíví kolem 1,2 milionu lidí.

V letošním roce má v úmyslu Hebe otevřít celkem 50 obchodů. Nebylo však upřesněno, kolik jich bude v zahraničí. Aktivity v České republice a na Slovensku má zajišťovat polská Hebe, která provozuje v Polsku 270 poboček. Její tržby se za loňské období zvedly o téměř čtvrtinu na 259 milionů eur (6,5 miliardy Kč). 

Nová drogerie v České republice Hebe již brzy Hebe.pl

Jerónimo Martins je druhou největší maloobchodní společností v Portugalsku. Kromě Portugalska a Polska je aktivní také v Kolumbii. V Polsku pod jejich křídla spadá i největší tamní potravinářský řetězec Biedronka, u něhož je do budoucna v plánu expanze do dalších zemí. Prezident společnosti Soares dos Santos dodal, že značka by mohla vstoupit na rumunský trh. Společnost by ale raději převzala fungující firmy, než by se pouštěla do zcela nového podnikání od začátku.

  • Název Hebe je zkratkou slov Health a Beauty
  • V sousedním Polsku patří tato síť mezi velmi oblíbené drogerie s bezkonkurenčně nízkými cenami
  • Věrnostní karta Hebe drogerie je v peněžence více než 3,7 milionů Poláků

Tip: Věděli jste, že na stránkách Kupi.cz najdete i zahraniční akční letáky z Polska, Německa nebo Rakouska?