Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Slanina s banánem a další překvapivě dobré kombinace chutí. Troufnete si na ně?

Slanina s banánem a další překvapivě dobré kombinace chutí. Troufnete si na ně?

Některé kombinace jsou v kuchyni běžnými stálicemi, na jiné si troufnou jen ti nejmlsnější gurmáni. Pokud při vaření rádi experimentujete, máme pro vás inspiraci na pět nevšedních spojení chutí. I běžně dostupné a využívané potraviny vás v nových kombinacích dokáží příjemně překvapit. Zkusíte je?

Přečtěte si také

Co se starým pečivem, které nesníte? Připravte z něj chlebové lupínky a další dobroty
Co se starým pečivem, které nesníte? Připravte z něj chlebové lupínky a další dobroty

Modrý sýr a datle

Kombinace výrazného modrého sýru a ovoce je poměrně známá a oblíbená. Výborný je například s osvěžujícím hroznovým vínem nebo mandarinkami. Méně typické, ale zato lahodné, je spojení modrého sýru s datlemi, které ho krásně doplní svou plnou sladkou chutí.

Nákupní tip: U nás jsou datle spojeny především s vánočním obdobím. Věděli jste ale, že jsou bohatým zdrojem draslíku, železa, vitamínu B i sacharidů, což z nich dělá rychlý zdroj energie? Jejich cena se navíc celoročně moc nemění, a proto určitě doporučujeme zařadit tuto pochoutku do vašeho jídelníčku v průběhu celého roku.

Jahody a bazalka

Pro tuto překvapivou kombinaci chutí existuje jednoduché vysvětlení. Jahody mají chuťově velice blízko k rajčatům, se kterými se skvěle doplňují. A jak je známo, rajčata s bazalkou jsou v kuchyni nerozlučnou dvojkou. Stejně tak jako jahody. Zkuste jimi osvěžit rajčatovo-bazalkový salát. Budete překvapení.

Jahody se k bazalce skvěle hodí, protože mají chuťově blízko k rajčatům

Slanina a banány

Zajímavé spojení pro všechny milovníky nevšedních sladko-slaných kombinací. Sladké a krémové banány se skvěle doplňují s výraznou slanou chutí a křupavostí pečené slaniny.

Vyzkoušejte výborný a jednoduchý recept:

  • banány rozdělte každý na 5 dílů a ty omotejte slaninou, vše upevněte pomocí párátka,
  • pečte na grilu nebo v předehřáté troubě při vysoké teplotě 10-15 minut, dokud není slanina dokřupava propečená,
  • pro zvýraznění chuti můžete před obalením banány naložit do marinády vytvořené z trochy sójové omáčky a medu či javorového sirupu.

Olivy a pomeranče

Oblíbená kombinace středomořské kuchyně. Pikantní slanou chuť zelených nebo černých oliv spolu se šťavnatostí sladko-kyselých pomerančů si zamilujete. Pomeranče se také skvěle hodí k mořským rybám. Až je budete příště připravovat, zvolte jako přílohu salát s olivami a pomeranči (doplněný například červenou cibulí nebo řapíkatým celerem). Všechny chutě spolu budou krásně ladit.

Středomořské olivy a pomeranče spolu na talíři krásně chuťově ladí, výborné jsou k mořským rybám

Hrášek a máta

Někteří na tuto kombinaci nedají dopustit, jiní kroutí hlavou. Určitě ale stojí za vyzkoušení. Nejvíce toto spojení chutí oceníte v hráškovo-mátovém pyré, které je výborné k jehněčímu nebo kuřecímu masu.