Máte chuť na domácí rajčatové pyré? Víme, jak oloupat rajče

Máte chuť na domácí rajčatové pyré? Víme, jak oloupat rajče Pixabay.com

Také raději kupujete již oloupaná rajčata, abyste se vyhnuli jejich zdlouhavému loupání? Naštěstí víme, jak na to. I tato činnost stojí za to, obzvláště, pokud si chcete pochutnat na domácích variacích dobrot z rajčat. Tak směle do toho, je to snadné!

Přečtěte si také

Značka Nestlé schytává kritiku ze všech stran – a není jediná. Její výrobky mají být nezdravé
Značka Nestlé schytává kritiku ze všech stran – a není jediná. Její výrobky mají být nezdravé

Jak oloupat rajčata

Rajčata nejprve ze spodní strany nařízněte. Prostě a jednoduše nožem nakrojte slupku do křížku. Aby se rajská jablíčka snadno dala oloupat, je čas je ponořit do vařící vody a počítat zhruba do deseti, než se slupka začne sama kroutit. V tu chvíli je opatrně vyndejte a ponořte do misky s ledovou vodou, abyste zastavili jejich měknutí. Následně stačí rukou nebo nožem sundat slupku, která se krásně odlupuje od dužiny.

Pomůže i utěrka

Druhou variantou, jak si pomoci při loupání rajčat, je kombinace uvedeného postupu s bavlněnou utěrkou. Ochlazená rajčátka do ní vložte a místo loupání nožem či prsty v utěrce jemně odtrhněte zbytky slupky. Tak na co máte chuť? Z oloupaných rajčat můžete vyrobit pyré, lahodné španělské gazpacho, domácí kečup nebo třeba sušená rajčata. Vyzkoušíte?

Domácí rajčatové pyré

Chcete si připravit vlastní lahodné rajčatové pyré? Je to snadné. Připravte si:

  • 2 kg oloupaných rajčat
  • česnek
  • sůl, pepř
  • třtinový cukr
  • čerstvou bazalku

Pokrájená rajčátka spolu s bylinkou a kořením přiveďte k varu a vařte tak dlouho, dokud se směs nerozvaří. Poté směs rozmixujte, naplňte jí zavařovací sklenice. Ty nakonec otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz