Víte, které boty se kam hodí? Neudělejte si ostudu!

Volte vhodnou obuv pro každou příležitost!

Hezké počasí a velká četnost akcí nás vybízí vyrazit ven a užít si zábavy. Jenže není akce jako akce a podle toho byste měly přizpůsobit nejen svůj outfit, ale také obuv. Dejte si na výběru záležet, protože trapas si svou oběť nevybírá. Vyhněte se mu!

Přečtěte si také

Fenomén zvaný superpotraviny: výmysl moderní doby, nebo zdraví prospěšná bomba?
Fenomén zvaný superpotraviny: výmysl moderní doby, nebo zdraví prospěšná bomba?

Ženy mají větší výběr. Bohužel nebo bohudík?

Dámy, narozdíl od mužů, mají mnohem širší výběr v oblasti bot. Většina českých pánů si nazuje tenisky, za horkých dní sandále. A pár z nich má doma lakýrky či mokasíny, kterým se však většinou vyhýbá jako čert kříži. Ale co my, ženy? Vyrazíme ven v sandálkách, balerínkách, mokasínách, polobotkách, lodičkách, teniskách, kotníčkových kozačkách nebo vysokých kozačkách? Fajn, volíme sandálky. A budou to nízké sandálky nebo na platformě?

Lodičky nebo sandálky?

Rozhodujte se pečlivě!

Rozhodnutí by mělo padnout po promyšlení všech aspektů.

  • Koná se akce venku nebo uvnitř?
  • Je venku teplo nebo zima?
  • Budu se pohybovat ve městě nebo na vesnici?
  • Budu chodit v terénu či nikoli?
  • Jedná se o sportovní aktivity či nikoli?
  • Jak dlouho v botě vydržím?
  • Jak dlouho v botě musím vydržet?
Pohodlné tenisky nás nezklamou.

Tomuhle se vyvarujte!

Sportovní den v lodičkách

Ať se jedná o kteroukoli akci, jakmile je v ní obsažen sport, na podpatky zapomeňte. Nezáleží na tom, že jste jen pozorovatel. Sportovní akce si žádají jistého ducha. Přijít na motokrosový závod, kde je dráha rozmáčená po večerních lijáku, v lodičkách na jehlách a minisukni, načež se akce koná uprostřed louky, je naprosto nevhodné.

Tip: Pro akčnější události se vám budou hodit pohodlné tenisky. Své využití najdou i když půjdete na nákup nebo s dětmi do lesa. Nezapomeňte pravidelně používat deodorant do bot

Do divadla v teniskách

Dalším extrémem je situace, která si společenskou botku vyloženě žádá, ale nositelka přijde v kozačkách nebo v teniskách. Takovou akcí je například ples, divadlo nebo svatba. Přijít v nespolečenské obuvi je neurvalost a stanete se středem pozornosti hned po příchodu. Bohužel se nebude jednat o obdivné pohledy.

Pozor na překvapení!

Může se stát, že nebudete obeznámena s činností, která vás čeká. Třeba pro vás partner připravil malé překvapení, které může obsahovat jak pohyb, tak sezení. Jaké botky tedy zvolit, abyste neurazila, případně se ale cítila pohodlně? V tomto případě jsou ideální volbou mokasíny, balerínky nebo méně formální polobotky. Pokud půjdete na procházku, třeba i do lesa, nebudou vás bolet nohy a půjde se vám pohodlně. Půjdete-li do restaurace, budete elegantní a upravená.

Tip: Vyzkoušejte polobotky, které se hodí na většinu událostí. Určitě jimi zaujmete. Navíc se nemusíte strachovat, co přijde. Budete vždy připravená! 

A co třeba u moře?

Jinou situací je pak dovolená v tropických krajích. Je pravděpodobné, že mimo pětihvězdičkové hotely můžeme chodit klidně v žabkách po celý den v celém komplexu. Avšak na společné večeře do hotelu je slušnost nosit sandále případně hezkou uzavřenou botku. Nikdo z ostatních hostů není zvědavý na chlorem načichlé laciné papuče od bazénu.

Tip: Vhodnou botou na takové akce pak mohou být sandály na klínku, které unosíte i doma a po celou letní sezónu.

Rada na závěr

Ať míříte kamkoli, a máte jakékoli boty, zakládejte si na čistotě! Není nic horšího než zablácené špinavé tenisky nebo okopané mokasíny. Lodičky s odřenými podpatky ani nestojí za řeč. Buďte vždy upravená. Boty o vás prozradí mnoho!