Víte, které boty se kam hodí? Neudělejte si ostudu!

Volte vhodnou obuv pro každou příležitost!

Hezké počasí a velká četnost akcí nás vybízí vyrazit ven a užít si zábavy. Jenže není akce jako akce a podle toho byste měly přizpůsobit nejen svůj outfit, ale také obuv. Dejte si na výběru záležet, protože trapas si svou oběť nevybírá. Vyhněte se mu!

Přečtěte si také

Psí narozeniny: Připravte mu dort a oslavte je ve velkém stylu!
Psí narozeniny: Připravte mu dort a oslavte je ve velkém stylu!

Ženy mají větší výběr. Bohužel nebo bohudík?

Dámy, narozdíl od mužů, mají mnohem širší výběr v oblasti bot. Většina českých pánů si nazuje tenisky, za horkých dní sandále. A pár z nich má doma lakýrky či mokasíny, kterým se však většinou vyhýbá jako čert kříži. Ale co my, ženy? Vyrazíme ven v sandálkách, balerínkách, mokasínách, polobotkách, lodičkách, teniskách, kotníčkových kozačkách nebo vysokých kozačkách? Fajn, volíme sandálky. A budou to nízké sandálky nebo na platformě?

Lodičky nebo sandálky?

Rozhodujte se pečlivě!

Rozhodnutí by mělo padnout po promyšlení všech aspektů.

  • Koná se akce venku nebo uvnitř?
  • Je venku teplo nebo zima?
  • Budu se pohybovat ve městě nebo na vesnici?
  • Budu chodit v terénu či nikoli?
  • Jedná se o sportovní aktivity či nikoli?
  • Jak dlouho v botě vydržím?
  • Jak dlouho v botě musím vydržet?
Pohodlné tenisky nás nezklamou.

Tomuhle se vyvarujte!

Sportovní den v lodičkách

Ať se jedná o kteroukoli akci, jakmile je v ní obsažen sport, na podpatky zapomeňte. Nezáleží na tom, že jste jen pozorovatel. Sportovní akce si žádají jistého ducha. Přijít na motokrosový závod, kde je dráha rozmáčená po večerních lijáku, v lodičkách na jehlách a minisukni, načež se akce koná uprostřed louky, je naprosto nevhodné.

Tip: Pro akčnější události se vám budou hodit pohodlné tenisky. Své využití najdou i když půjdete na nákup nebo s dětmi do lesa. Nezapomeňte pravidelně používat deodorant do bot

Do divadla v teniskách

Dalším extrémem je situace, která si společenskou botku vyloženě žádá, ale nositelka přijde v kozačkách nebo v teniskách. Takovou akcí je například ples, divadlo nebo svatba. Přijít v nespolečenské obuvi je neurvalost a stanete se středem pozornosti hned po příchodu. Bohužel se nebude jednat o obdivné pohledy.

Pozor na překvapení!

Může se stát, že nebudete obeznámena s činností, která vás čeká. Třeba pro vás partner připravil malé překvapení, které může obsahovat jak pohyb, tak sezení. Jaké botky tedy zvolit, abyste neurazila, případně se ale cítila pohodlně? V tomto případě jsou ideální volbou mokasíny, balerínky nebo méně formální polobotky. Pokud půjdete na procházku, třeba i do lesa, nebudou vás bolet nohy a půjde se vám pohodlně. Půjdete-li do restaurace, budete elegantní a upravená.

Tip: Vyzkoušejte polobotky, které se hodí na většinu událostí. Určitě jimi zaujmete. Navíc se nemusíte strachovat, co přijde. Budete vždy připravená! 

A co třeba u moře?

Jinou situací je pak dovolená v tropických krajích. Je pravděpodobné, že mimo pětihvězdičkové hotely můžeme chodit klidně v žabkách po celý den v celém komplexu. Avšak na společné večeře do hotelu je slušnost nosit sandále případně hezkou uzavřenou botku. Nikdo z ostatních hostů není zvědavý na chlorem načichlé laciné papuče od bazénu.

Tip: Vhodnou botou na takové akce pak mohou být sandály na klínku, které unosíte i doma a po celou letní sezónu.

Rada na závěr

Ať míříte kamkoli, a máte jakékoli boty, zakládejte si na čistotě! Není nic horšího než zablácené špinavé tenisky nebo okopané mokasíny. Lodičky s odřenými podpatky ani nestojí za řeč. Buďte vždy upravená. Boty o vás prozradí mnoho!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz