Lidl má novou prodejnu. Je dvoupatrová a dobíjí elektromobily i elektrokola

Nová dvoupatrová prodejna Lidl Písek Foto: Lidl

V polovině února se v Písku otevřela nová prodejna obchodního řetězce Lidl, která je první svého druhu v České republice. Rekonstrukce trvající osm měsíců přinesla unikát v podobě takzvané metropolitní prodejny. Obchod je dvoupatrový a jeho jedinečnost mimo jiné tkví v možnosti dobíjení elektroaut i elektrokol.

Přečtěte si také

Dali jste si předsevzetí, že omezíte kávu? Vyzkoušejte povzbuzující nápoje, které vám dodají energii
Dali jste si předsevzetí, že omezíte kávu? Vyzkoušejte povzbuzující nápoje, které vám dodají energii

Stavba probíhala na místě původní provozovny s ohledem na omezené prostorové možnosti v širším centru města. Výsledkem je dvoupatrová prodejna, ve které přízemí nabízí částečně kryté parkoviště a vstupní halu a prodejní plocha se nachází v prvním patře. „Metropolitní prodejna v jedné budově spojuje na více úrovních několik různých funkcí. Od prostorného parkoviště až po moderní prodejní plochu nové generace. Jde o stavbu založenou na ekologických základech, což jsme podtrhli instalací nových nabíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola,“ objasňuje Martin Molnár, jednatel společnosti Lidl Česká republika odpovědný za nemovitosti.

Moderní dvoupatrová prodejna Lidl šetrná k životnímu prostředí

Inovace, které rekonstrukce přinesla, jsou viditelné na první pohled a důraz na ekologii se projevuje v mnoha ohledech. Velké prosklené stěny přivádí do dvoupatrové prodejny Lidl denní světlo. Uvnitř prodejny i na parkovišti se ke svícení používají úsporná LED světla. K ochraně životního prostředí přispějí také lepší tepelně-izolační vlastnosti budovy či používání ekologických chladicích technologií. Letos na jaře bude v okolí prodejny ještě instalován automatický závlahový systém, který se bude starat o přilehlou zeleň.

Zákazníci mohou nově nakoupit ve dvoupatrové prodejně Lidl v Písku (Foto: Lidl)

Mezi další vychytávky, které moderní prodejna Lidl Písek svým zákazníkům poskytuje, patří travelátory, které je vyvezou ze vstupní haly do prvního patra. Tam najdou prodejní plochu o velikosti 1 500 m², která zaručuje pohodlné a přehledné nakupování, především díky širokým uličkám, nové pekárně a větším úsekům s nabídkou čerstvých potravin. Komfortnější jsou i pokladny, které mají větší odkládací prostor u pásu i za pokladnou, kde zákazníci zboží ukládají do tašek. Využít mohou také nápojové automaty, které byly vyrobeny speciálně pro prodejny Lidl. V nabídce najdou zákazníci kromě kávy i další nápoje ze sortimentu společnosti. Dalším benefitem pro příjemnější nakupování je free připojení k internetu v prodejně Lidl.

Nabíječka pro elektromobily v Lidlu Písek (Foto: Lidl)

První elektro nabíjecí stanice Lidl

K dispozici je kupujícím částečně kryté parkoviště, které bylo při rekonstrukci rozšířeno a nyní nabízí 124 parkovacích stání. Zvětšena byla i samotná místa, což ocení především zákazníci se sníženou mobilitou a rodiny s dětmi. Přestože vjezd na parkoviště chrání závory, stání je pro zákazníky prodejny zdarma. V „zeleném“ trendu jsou postaveny první dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola v Lidl prodejnách v ČR. Jde o bezplatnou službu s jediným omezením. Tím je otevírací doba prodejny Lidl Písek od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz