Lidl má novou prodejnu. Je dvoupatrová a dobíjí elektromobily i elektrokola

Nová dvoupatrová prodejna Lidl Písek Foto: Lidl

V polovině února se v Písku otevřela nová prodejna obchodního řetězce Lidl, která je první svého druhu v České republice. Rekonstrukce trvající osm měsíců přinesla unikát v podobě takzvané metropolitní prodejny. Obchod je dvoupatrový a jeho jedinečnost mimo jiné tkví v možnosti dobíjení elektroaut i elektrokol.

Přečtěte si také

Na český trh vstoupil další řetězec. Největší německý prodejce pánské módy ANSON'S otevřel v Praze svůj první obchod
Na český trh vstoupil další řetězec. Největší německý prodejce pánské módy ANSON'S otevřel v Praze svůj první obchod

Stavba probíhala na místě původní provozovny s ohledem na omezené prostorové možnosti v širším centru města. Výsledkem je dvoupatrová prodejna, ve které přízemí nabízí částečně kryté parkoviště a vstupní halu a prodejní plocha se nachází v prvním patře. „Metropolitní prodejna v jedné budově spojuje na více úrovních několik různých funkcí. Od prostorného parkoviště až po moderní prodejní plochu nové generace. Jde o stavbu založenou na ekologických základech, což jsme podtrhli instalací nových nabíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola,“ objasňuje Martin Molnár, jednatel společnosti Lidl Česká republika odpovědný za nemovitosti.

Moderní dvoupatrová prodejna Lidl šetrná k životnímu prostředí

Inovace, které rekonstrukce přinesla, jsou viditelné na první pohled a důraz na ekologii se projevuje v mnoha ohledech. Velké prosklené stěny přivádí do dvoupatrové prodejny Lidl denní světlo. Uvnitř prodejny i na parkovišti se ke svícení používají úsporná LED světla. K ochraně životního prostředí přispějí také lepší tepelně-izolační vlastnosti budovy či používání ekologických chladicích technologií. Letos na jaře bude v okolí prodejny ještě instalován automatický závlahový systém, který se bude starat o přilehlou zeleň.

Zákazníci mohou nově nakoupit ve dvoupatrové prodejně Lidl v Písku (Foto: Lidl)

Mezi další vychytávky, které moderní prodejna Lidl Písek svým zákazníkům poskytuje, patří travelátory, které je vyvezou ze vstupní haly do prvního patra. Tam najdou prodejní plochu o velikosti 1 500 m², která zaručuje pohodlné a přehledné nakupování, především díky širokým uličkám, nové pekárně a větším úsekům s nabídkou čerstvých potravin. Komfortnější jsou i pokladny, které mají větší odkládací prostor u pásu i za pokladnou, kde zákazníci zboží ukládají do tašek. Využít mohou také nápojové automaty, které byly vyrobeny speciálně pro prodejny Lidl. V nabídce najdou zákazníci kromě kávy i další nápoje ze sortimentu společnosti. Dalším benefitem pro příjemnější nakupování je free připojení k internetu v prodejně Lidl.

Nabíječka pro elektromobily v Lidlu Písek (Foto: Lidl)

První elektro nabíjecí stanice Lidl

K dispozici je kupujícím částečně kryté parkoviště, které bylo při rekonstrukci rozšířeno a nyní nabízí 124 parkovacích stání. Zvětšena byla i samotná místa, což ocení především zákazníci se sníženou mobilitou a rodiny s dětmi. Přestože vjezd na parkoviště chrání závory, stání je pro zákazníky prodejny zdarma. V „zeleném“ trendu jsou postaveny první dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola v Lidl prodejnách v ČR. Jde o bezplatnou službu s jediným omezením. Tím je otevírací doba prodejny Lidl Písek od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz