Jak doma vyškvařit sádlo a připravit ty nejlepší škvarky?

Se správným postupem si skvělé sádlo i škvarky snadno uděláte doma (Foto: Pan Cuketka)

Vepřové sádlo je nedílnou součástí české kuchyně. Dnes ho sice nahrazují různé oleje a margaríny, na některé recepty se však více hodí klasické sádlo. To kupované však nemá takovou kvalitu, určitě se tedy vyplatí vyškvařit si sádlo doma. Se správným postupem to není vůbec nic složitého.

Přečtěte si také

Koupit, zaplatit a darovat: Zapojte se do výzvy Potěš pokladní, která zaplavila sociální sítě
Koupit, zaplatit a darovat: Zapojte se do výzvy Potěš pokladní, která zaplavila sociální sítě

Konzumní vepřové sádlo vzniká tavením tukové tkáně prasete. Po jeho vyškvaření vám jako zbytkový produkt zůstanou škvarky. Z těch se poté dá udělat výborná škvarková pomazánka nebo se mohou mlsat samotné.

Dobré sádlo je základ úspěchu

Jako první je samozřejmě potřeba koupit syrové sádlo. Jestliže nechcete riskovat jeho připálení, je lepší, aby neobsahovalo žádné zbytky masa a kůže. Zejména pokud chcete sádlo používat i na sladké pečení.

Vepř má syrové sádlo buďto pod kůží v břišní dutině nebo na hřbetě. Na škvaření se používá jedině sádlo hřbetní, které je více kvalitní a hlavně chutnější. Hřbetní sádlo jsou rovné bílé pláty tuku, které pak snadno rozkrájíte na potřebné kostičky.

Tip: Pokud máte známé, kteří pořádají zabijačku, určitě toho využijte a poproste o sádlo je. Z domácího chovu bude sádlo kvalitnější.

Na škvaření sádla použijte pánev či hrnec s hlubším dnem, abyste zabránili připalování

Před škvařením si připravte hrnec či hlubší pánev se silnějším dnem. Vhodný je například hrnec Tefal TRATTORIA s obsahem 6,67 l za 1 399 Kč. Skvělý bude i kastrol PRESIDENT Stone s poklicí od značky Tescoma (4,5 l za 1 449 Kč). Pokud vám stačí menší, můžete sáhnout po keramickém hrnci s poklicí Grey na 2,4 l z Bellarose.cz za 1 354 Kč.

Jak vyškvařit sádlo

1. Sádlo nechte ztuhnout v lednici a poté jednotlivé pláty nakrájejte na kostičky. Jestliže plánujete jíst škvarky samotné a nedělat z nich pouze pomazánku, nakrájejte sádlo na rovnoměrné kostičky zhruba 1,5 x 1,5 centimetru.

2. Pokrájené sádlo dejte do hlubší pánve či hrnce se silnějším dnem (tím výrazně snížíte riziko připálení), podlijte naběračkou vody a začněte škvařit.

3. Dokud se voda nezačne vařit, můžete používat na sporáku nejvyšší teplotní stupeň, poté ho ale stáhněte na mírný plamen, aby se sádlo nepřipalovalo. S ideální teplotou by mělo krásně šumět.

Sádlo by při škvaření mělo na mírném plameni krásně šumět

4. Pak už jen za stálé kontroly škvařte sádlo pod pokličkou. Jakmile začnou škvarky zlátnout, pravidelně je míchejte. Mějte trpělivost a rozhodně nezvyšujte teplotu na sporáku. Zlatavé škvarky, které už klesly na dno, by se velmi rychle připálily.

5. Poté, co přestane sádlo pěnit, škvarky mají správnou zlatavou barvu a drží se na dně, sporák vypněte. Z bezpečnostních důvodů nechce chviličku vychladnout a pak ho přes cedník slijte do vhodné nádoby.

Tip: Pokud si chcete škvarkové sádlo namazat na chleba, nepřecezujte všechno sádlo, ale nechte ho trochu se škvarky.

Skladujte v uzavřené nádobě, například v tradičním „sádláku“

Hotové sádlo skladujte v lednici či v chladné spíži v dobře uzavřené nádobě. Snadno totiž absorbuje okolní pachy a mohlo by se tak znehodnotit. Ideální jsou například zavařovací sklenice či speciální keramické hrnce na sádlo.

Tip: Kameninový hrnec od značky Premier Housewares na 230 ml sádla či jiných pochutin koupíte na Bonami.cz za 189 Kč. Ten od značky Secret de Gourmet na 200 ml najdete za 349 Kč na Emako.cz. Tradiční keramický český sádlák koupíte také na Mall.cz za 260 Kč.

Na skladování sádla je ideální keramický hrnec či zavařovací sklenice

Domácí škvarky podle pana Cuketky

Domácí škvarky nejsou žádná věda, jak říká pan Cuketka. Dokazuje to i ve svém videoreceptu. Stačí jen pěkně nakrájet vepřové sádlo, na začátku podlít trochou vody a nechat pomalu škvařit za občasného míchání. Získáte tak krásně voňavé sádlo a lahodné křupavé škvarky! 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!