Jak jednoduše oloupat pomeranč během pár vteřin

Jak jednoduše oloupat pomeranč během pár vteřin

Chcete si pochutnat na lahodném a šťavnatém pomeranči, ale nebaví vás zdlouhavé loupání tvrdé a silné slupky? S naším trikem to zvládnete raz dva. Je libo kousek pomeranče nebo snad čerstvě vymačkaná šťáva?

Přečtěte si také

Z ČR na Slovensko ode dneška jen s negativním testem. Češi to berou raději přes Polsko a Rakousko
Z ČR na Slovensko ode dneška jen s negativním testem. Češi to berou raději přes Polsko a Rakousko

Potřebujete:

  • pomeranč
  • prkénko
  • nůž
  • lžíci

Jak na to:

Pomerančovou slupku uprostřed pečlivě dokola nařízněte – řez veďte kolmo vzhledem k uložení jednotlivých měsíčků. Takto spojený řez připraví pomeranč na další krok – pod okraj stačí opatrně vsunout lžičku podobně, jako když loupete avokádo (tvar lžičky následuje tvar pomeranče). Nyní stačí tělo pomeranče obkroužit lžící na každé polovině a slupku sundat. Přejeme vám dobrou chuť!

Čisté ruce a voňavý svícen 

Pomerančovou slupku lze využít i jako svícen, když zbavíte citrus kůry tím správným způsobem. Stačí naříznout pomeranč nožem po obvodu (jako byste jej chtěli rozkrojit na půl), snažte se projet ostřím jen kůru, nikoliv dužinu. Pod naříznutou slupku vložte lžíci oblou stranou nahoru a postupně kolem dokola kůru uvolňujte. Totéž pak proveďte s druhou částí. Pak už jen stačí obě poloviny kůry z pomeranče sundat. Vezměte si vykrajovátko na cukroví a dospodu jedné z částí vykrojte třeba srdíčko. Do druhé půlky dejte čajovou svíčku a přikryjte půlkou s vykrojeným otvorem. Svícen nádherně vypadá a ještě lépe voní. 

S našimi tipy oloupete pomeranč během chvilky

Na harmoniku 

Bleskové oloupání pomocí tří jednoduchých řezů. Ostrým nožem odřízněte vrchní a spodní části pomeranče, pak nožem zajeďte do středu. Uchopte citrus do obou rukou a jednoduše ho roztáhněte jako harmoniku. Měsíčky jde velmi snadno vyloupávat a takto připravený pomeranč může být rychlou svačinkou pro děti i dospělé.

Tip: V obchodech seženete rovněž speciální plastový loupač na pomeranče, v nabídce jej má například Tescoma za 42 Kč. Nerezovou variantu pořídíte v domácích potřebách Orion za 49 Kč, případně na Bonami.cz od značky Westmark za 189 Kč.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!