Poradíme, jak rychle a jednoduše oloupat česnek

Poradíme, jak rychle a jednoduše oloupat česnek

Chystáte se v kuchyni využít chutný a zdravý česnek? Usnadněte si práci s loupáním jednoho stroužku za druhým. Oloupejte česnek i ve větším množství snadno a rychle – a to bez použití nože. Jak zbavit každý stroužek česneku slupek v jediném kroku?

Přečtěte si také

Jak vybrat chytrou žárovku? Zvolte správnou svítivost a pozor na patici
Jak vybrat chytrou žárovku? Zvolte správnou svítivost a pozor na patici

Sklenice v hlavní roli 

Budete potřebovat:

  • česnek
  • dózu nebo sklenici s víkem

Jak na to?

Palici česneku nejprve rozdělte na jednotlivé stroužky. Ty pak stačí umístit do nádoby s víkem – může jít o plastovou krabičku nebo zavařovací sklenici. Poté nádobu uzavřete a důkladně ji protřepejte. Stačí pár vteřin a česnek bude oloupaný – slupky se oddělí od hlaviček a česnek je připraven k dalšímu použití.

Usnadněte si práci s loupáním jednoho stroužku za druhým díky našim trikům

Trik s nožem

Do jedné ruky uchopte celou hlavičku česneku a do druhé nůž s velmi ostrou špičkou. Každý stroužek potom postupně napíchněte na špičku nože a mírným pohybem vzhůru a ven ho vysvlékněte ze slupky prakticky bez námahy. Celou hlavičku česneku tak můžete oloupat během pouhých několika málo vteřin.

Silikonový loupač na česnek

Jedná se o silikonový váleček, do kterého stroužek česneku vložíte a krátkým poválením zbavíte slupky. Prodávají ho třeba Kitos za 45 Kč nebo Tescoma za 109 Kč a je vhodný i do myčky nádobí. Na stejném principu pracuje rovněž loupač na česnek Joseph Joseph Scroll (293 Kč), který lze však úplně rozvinout, což usnadňuje práci s česnekem i samotné čištění. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz