Český trh přivítá dva nové diskontní řetězce

Český trh přivítá dva nové diskontní řetězce

Srdce každého milovníka levného nakupování na jaře zaplesá. Do České republiky totiž přicházejí dva nové diskontní řetězce a v plánu mají otevřít desítky obchodů po celé zemi. Oba se zaměřují na nepotravinářské zboží, jako jsou například hračky či potřeby pro domácnost, a oba tají, kdy a kde přesně otevřou první prodejnu. Jisté ale je, že český trh přivítá nizozemský Action a německý TEDi, který spadá pod skupinu Tengelmann.

Přečtěte si také

8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin
8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin

Kvalita za rozumnou cenu

Tuzemsko bude mít díky novým hráčům více diskontů v segmentu nepotravinářských výrobků než v oblasti potravin. Nové řetězce vytvoří přímou konkurenci již stávajícím značkám, které si čeští zákazníci rychle oblíbili. Patří mezi ně zejména Pepco, Kik nebo Tiger. První dva jmenování ale cílí především na prodej textilního zboží.

Action nabídne pestrý sortiment

Firma Action pochází z Nizozemska, kde byla založena v roce 1993. Momentálně má řetězec více než 1500 poboček v sedmi evropských státech a zaměstnává 50 tisíc lidí. Což je další dobrá zpráva, přestože nezaměstnanost se drží stále rekordně nízko. Action prodává zboží z celkem 14 kategorií, které zahrnují pestrou škálu sortimentu – počínaje potřebami pro domácnost a vybavením pro ruční práce, přes sportovní vybavení, multimédia či hračky. Od svých rivalů se odlišuje tím, že většinu svých produktů každý týden obměňuje a ve stálé nabídce má pouze třetinu prodávaného zboží.

Německá společnost TEDi otevře v České republice své prodejny

TEDi rovněž láká na bohatou nabídku

Německá společnost TEDi byla založena v roce 2004. V současnosti provozuje přes 2 150 obchodů v osmi zemích, mimo jiné i u našich slovenských sousedů. Skladba prodejního sortimentu je obdobná jako u Action. Tvoří ji 15 tisíc produktů pro domácnost, elektronika, hračky, kosmetika, drogerie, párty doplňky a papírnictví.

Dá se očekávat, že soupeři budou mít podobné výchozí podmínky. Tedy obdobně velké prodejny umístěné na krajích větších měst v takzvaných retail parcích. Jak v souboji o zákazníky uspějí, se ukáže brzy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz