Supermarket omylem zlevnil televize na desetinu. Zákazníky musela rozehnat policie

Supermarket omylem zlevnil televize na desetinu (Foto: Twitter.com/viaOccitanieTV)

Informace o tom, že jeden z francouzských supermarketů prodává televize, které původně stály 400 eur, v akci za pouhých 40 eur, se rozkřikla velmi rychle. A tak není divu, že se obchod během pár desítek minut po otevření zaplnil zákazníky, kteří se k pokladnám hrnuli s několika kusy televizí. Bohužel ani na jednoho z nich se nakonec nedostalo.

Přečtěte si také

Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat
Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat

Celá událost se stala tuto středu ve francouzském obchodě řetězce s elektronikou Géant Casino, kdy se chybným naceněním výrobku televize měly prodávat za velmi nízkou cenu po celý týden. Hned první den vzali lidé obchod útokem a již před začátkem otevírací doby stála před prodejnou dlouhá řada. Co následovalo po otevření, nemusíme asi dlouze popisovat. Již po pár minutách se u pokladen tvořily fronty a zákazníci se dožadovali slevy, kterou obchod inzeroval. 

Podle francouzského spotřebitelského zákona je prodejce povinen dodržet zobrazenou cenu, kterou na svůj produkt veřejně přislíbil, a to i když se jedná o chybu v nacenění. Výjimkou však je, pokud se jedná o chybu očividnou, v tomto případě může obchodník prodej odmítnout. Přesně to se také stalo a podavači odmítali zákazníkům televize prodat za cenu pod tisíc korun. Celá situace se vyhrotila natolik, že zákazníci odmítli z prodejny odejít a vyhnat je musela až policie, které se podařilo prodejnu ,,vyčistit" od nespokojených lidí až hodinu po zavírací době. 

Francouzská televize informovala o chybě, která vyvolala nákupní šílenství

Francie chce po „nutellových rvačkách“ zakázat obří slevy

Francouzská vláda předložila v únoru loňského roku návrh zákona, který by zakázal obří slevy na potraviny. Stalo se tak po situaci, která nastala velkým zlevněním oblíbené Nutelly. Sleva v jednom z francouzských obchodů dosahovala 70 procent! Lidé si tak místo obvyklých 114 korun mohli 950 gramů čokoládové pomazánky koupit v přepočtu za 35,50 korun. Řetězec, který cenu seřezal na nejnižší hodnotu v historii Francie, byl překvapen vynalézavostí zákazníků, jak uvádí ve svém prohlášení manažerka obchodu v Montbrisonu Jean-Marie Daragonová. „Před několika prodejnami se stály dlouhé fronty, někteří zákazníci přišli v noci před akcí a rozmísťovali Nutellu na jiná místa, aby ji nikdo nenašel,“ uvedla Daragonová.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz