Supermarket omylem zlevnil televize na desetinu. Zákazníky musela rozehnat policie

Supermarket omylem zlevnil televize na desetinu (Foto: Twitter.com/viaOccitanieTV)

Informace o tom, že jeden z francouzských supermarketů prodává televize, které původně stály 400 eur, v akci za pouhých 40 eur, se rozkřikla velmi rychle. A tak není divu, že se obchod během pár desítek minut po otevření zaplnil zákazníky, kteří se k pokladnám hrnuli s několika kusy televizí. Bohužel ani na jednoho z nich se nakonec nedostalo.

Přečtěte si také

10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!
10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!

Celá událost se stala tuto středu ve francouzském obchodě řetězce s elektronikou Géant Casino, kdy se chybným naceněním výrobku televize měly prodávat za velmi nízkou cenu po celý týden. Hned první den vzali lidé obchod útokem a již před začátkem otevírací doby stála před prodejnou dlouhá řada. Co následovalo po otevření, nemusíme asi dlouze popisovat. Již po pár minutách se u pokladen tvořily fronty a zákazníci se dožadovali slevy, kterou obchod inzeroval. 

Podle francouzského spotřebitelského zákona je prodejce povinen dodržet zobrazenou cenu, kterou na svůj produkt veřejně přislíbil, a to i když se jedná o chybu v nacenění. Výjimkou však je, pokud se jedná o chybu očividnou, v tomto případě může obchodník prodej odmítnout. Přesně to se také stalo a podavači odmítali zákazníkům televize prodat za cenu pod tisíc korun. Celá situace se vyhrotila natolik, že zákazníci odmítli z prodejny odejít a vyhnat je musela až policie, které se podařilo prodejnu ,,vyčistit" od nespokojených lidí až hodinu po zavírací době. 

Francouzská televize informovala o chybě, která vyvolala nákupní šílenství

Francie chce po „nutellových rvačkách“ zakázat obří slevy

Francouzská vláda předložila v únoru loňského roku návrh zákona, který by zakázal obří slevy na potraviny. Stalo se tak po situaci, která nastala velkým zlevněním oblíbené Nutelly. Sleva v jednom z francouzských obchodů dosahovala 70 procent! Lidé si tak místo obvyklých 114 korun mohli 950 gramů čokoládové pomazánky koupit v přepočtu za 35,50 korun. Řetězec, který cenu seřezal na nejnižší hodnotu v historii Francie, byl překvapen vynalézavostí zákazníků, jak uvádí ve svém prohlášení manažerka obchodu v Montbrisonu Jean-Marie Daragonová. „Před několika prodejnami se stály dlouhé fronty, někteří zákazníci přišli v noci před akcí a rozmísťovali Nutellu na jiná místa, aby ji nikdo nenašel,“ uvedla Daragonová.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz