Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

V Penny Marketu to cvrká! Troufnete si ochutnat hmyzí pochoutky?

V Penny Marketu to cvrká! Troufnete si ochutnat hmyzí pochoutky?

Pokud jste příznivci alternativní stravy nebo prostě chcete zkusit něco nového a neobvyklého, vyrazte do Penny Marketu! Na pultech zde totiž najdete hned několik produktů, které obsahují pravé cvrčky. Proč se říká, že hmyz je jídlo budoucnosti? A jaké má výživové hodnoty?

Přečtěte si také

Proč vyprané prádlo nevoní? 4 největší zabijáci aviváže
Proč vyprané prádlo nevoní? 4 největší zabijáci aviváže

Cvrčci už jsou v Česku

Věděli jste, že hmyz a potraviny z něj vyrobené už bez problémů koupíte i u nás? Penny Market totiž jako první na náš trh přináší produkty, které obsahují cvrččí mouku. Chléb vita z cvrčků je pečený z mixu pšeničné mouky a mouky ze sušených a rozemletých cvrčků. Podíl cvrččí mouky je značný, do 180g balení se vešlo skoro 200 ks těchto zvířátek! Kromě chleba v Penny Marketu koupíte též fitness tyčinky ze stejné mouky a sladkou makovou svačinku s příměsí tohoto hmyzu.

Za všemi těmito produkty stojí česká firma SENS Foods, která v Thajsku vlastní farmu a technologii na zpracování cvrčků. Zajímá vás, jak tahle exotika chutná a máte odvahu si chléb nebo makovou buchtu s cvrččí moukou dát ke svačině? Neváhejte, protože do 15. ledna jsou oba tyto produkty součástí speciální cenové nabídky. Balení chlebu nyní stojí 49,90 Kč a maková svačinka 26,90 Kč.

Vita chléb s cvrččí moukou (Foto: Sensbar.com)

Jídlo budoucnosti

Vědci spočítali, že do roku 2050 bude planeta muset nakrmit celkem 9 miliard hladových krků. Stále rostoucí populace jim ale dělá těžkou hlavu, protože není jasné, jak a kde získáme dostatek potravin pro všechny. Problémem je hlavně živočišný zdroj bílkovin, protože právě na větší chovy dobytka a drůbeže nebude na Zemi jednoduše místo. A v tu chvíli začíná dávat smysl věta, že hmyz je prý potravina třetího tisíciletí. Jeho chov zabere výrazně méně místa než chov skotu a žádá si i mnohem méně krmiva. Důležitým argumentem hovořícím pro hmyz je i jeho vysoká rozmnožovací schopnost a téměř nulový odpad. Larvy a cvrčky jsme schopni sníst celé, oproti tomu z kuřete konzumujeme přibližně jen polovinu jeho váhy, zbytek není využitelný. Zdá se, že hmyz prostě drží všechny trumfy.

Hmyz je kvalitním zdrojem bílkovin a mohl by v budoucnu vyřešit potravinovou krizi

Víc bílkovin než kuře

Hmyz je obecně velmi kvalitním zdrojem bílkovin. Věřili byste, že ve srovnání s kuřetem obsahuje třeba taková včela 2x více bílkovin? Cvrček nebo kobylka mají zase více jak 2x tolik proteinů než libové hovězí maso. Jiné zdroje bílkovin prostě s hmyzem nemohou soutěžit! Tím ale výčet pozitiv hmyzí stravy nekončí. Obsahuje velmi nízký podíl tuku a naopak mnoho minerálních látek a vitamínů. Dáte-li si k večeři místo vepřové panenky porci cvrčků, dodáte svému tělu 18x více železa. Navíc bude vaše strava obohacená o chitin, který tvoří vnější kostru hmyzu a pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organismu.

Ve světě je hmyz na talíři víc doma, v Mexiku jej jedí spolu s avokádovým guacamole

Vážky i kobylky

U nás jsou hmyzí pokrmy stále rarita, ale ve světě už dávno mají své místo. V Mexiku se hmyz podává téměř jako národní jídlo. Často se servíruje spolu s guacamole a tortillovými chipsy a při sportovních utkáních si jej můžete koupit místo pražených oříšků. Orestovaný hmyz má totiž podobně oříškovou chuť. Tzv. chapulines, luční kobylky podávané ve státě Oaxaca v Mexiku, jsou přidávány do tacos, do salsy nebo se podávají s panákem mezcalu. Hmyz má své místo na talířích i v jihovýchodní Asii. V Thajsku a v Číně nemusíte hledat dlouho, abyste našli pouliční stánek se smaženými červy, mravenci, cvrčky nebo housenkami. Často se prodávají napíchnuté na špejli a usmažené do křupava. Kdo má pro strach uděláno, může v Indonésii ochutnat i smažené vážky a šváby. Řekněte sami, není ten chleba z cvrččí mouky proti tomuto jen slabý odvar?