Kofola koupila výrobce cideru F. H. Prager

Kofola koupila výrobce cideru F. H. Prager

Kofola je známá především díky nealkoholickým nápojům, které patří mezi oblíbené drinky všech věkových generací u nás. Nyní, po neuvěřitelných 25 letech, přibírá společnost do nabídky také alkoholické nápoje – koupila totiž výrobce ciderů a přírodních limonád F. H. Prager.

Přečtěte si také

Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce
Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce

Projekt, který společnost Kofola zakoupila, nabízí především řemeslné produkty z místních surovin. Malá firma se zabývá výrobou a prodejem ciderů a limonád z čistě přírodních složek. Podle majitelů F. H. Prager jde o dobrý obchodní tah – firma by pod záštitou Kofoly měla rozkvétat. Značka se tak bude moci posunout, zviditelnit a i nadále rozvíjet. 

Jablářství F. H. Prager se zabývá výrobou legendárního lahodného Pragerova cideru nebo přírodních limonád Pragomošt. Hlavní surovinou jsou samozřejmě tradiční české odrůdy jablek. Nápoj vznikl částečně díky inspiraci britskými domácími cidery nebo španělskou sidrou, napodobování cizích vzorců však rozhodně nečekejte. Naopak – pochutnat si můžete na jedinečné lokální variantě oblíbeného nápoje.

Hlavní surovinou jablářství F. H. Prager jsou česká jablka

Akvizice jako cesta?

Akviziční aktivita Kofoly pokračuje, stejně jako v posledních letech. Vloni se totiž stala majitelem společnosti Espresso, distribuující například čaje Dilmah nebo kávu Café Reserva. Ve svém vlastnictví má rovněž například čerstvé šťávy sítě Ugo. Prosperující Kofola, která patří mezi oblíbené české firmy, hodlá ve své cestě pokračovat. V budoucnosti bychom se prý mohli dočkat třeba neochucených a minerálních vod.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz