Jak si zařídit domácí posilovnu? Tyhle pomůcky vás dostanou do kondice

Abyste se dostali do formy, stačí vám doma jen pár metrů čtverečních

Posilovny a fitness centra v lednu praskají ve švech, to není žádná novinka. Vtipy o „ledňáčcích“ neberou konce a stejně tak fronty na posilovací stroje. Necítíte se v takové atmosféře dobře? To se není čemu divit. Přitom stačí málo a velmi účinnou posilovnu si můžete zařídit i v pohodlí domova. Stačit vám k tomu bude obývák nebo ložnice!

Přečtěte si také

Kde se vyplatí koupit v rámci Black Friday iPhone, chytré hodinky či televizi? Aktuální přehled slev
Kde se vyplatí koupit v rámci Black Friday iPhone, chytré hodinky či televizi? Aktuální přehled slev

Šetřete čas i peníze

Fitness centrum vám samozřejmě nabízí velmi široké možnosti, jak svoje tělo protáhnout a procvičit. Najdete zde množství posilovacích strojů, které ale mnoho z nás neumí používat, a tak stejně cvičíme stále jen na těch osvědčených. Přitom pravdou je, že abyste se dostali do kondice, stačí vám k tomu jen pár metrů čtverečních u vás doma! Cvičení v domácím prostředí má hned několik výhod. Neztrácíte čas přesunem do fitka, nerozptylují vás ostatní, a vy se tak soustředíte jen na sebe. Posledním plusem jsou i peníze, které ušetříte na členství v posilovně. Jen jejich zlomek vám bude stačit na to, abyste si pořídili funkční domácí posilovnu!

Za funkční vybavení domácí posilovny rozhodně nezaplatíte desetitisíce

HIIT hýbe světem

Jestli jste ještě neslyšeli o intervalovém cvičení neboli HIIT, kde jste byli posledních pár let? Při tomto druhu cvičení se střídají cviky o velké zátěži s těmi se zátěží nižší. Tím docílíte skvělých výsledků za mnohem kratší dobu. Jde o mix aerobního cvičení, jako je třeba běh na místě, s posilováním, při kterém si trochu vydechnete. Za lehkou půlhodinku vydáte víc kalorií, než kdybyste uběhli několik kilometrů. Výhodou tohoto tréninku je, že vám stačí tenisky a série cviků, kterých je dnes plný internet.

Tip: Cvičení doma na koberci není ideální, a tak do sebe investujte 179 Kč a kupte si cvičební podložku třeba z lednového letáku obchodního řetězce Lidl. Na jeho stránkách najdete i odporové gumy za 99 Kč, které poslouží jako zátěž při posilování a nezaberou žádné místo. Oblíbili jste si cvičení na polokouli bosu, ale nemáte zrovna volných pět tisíc, abyste si ji koupili? V Lidlu v lednu koupíte balanční podložku za 199 Kč, která bosu při velké části cviků perfektně nahradí. Další alternativou bosu může být balanční míč Tchibo, který pořídíte za 1 990 Kč v e-shopu této značky, případně balanční podložka Fitforce Balan Ball k zakoupení v e-shopu Sportisimo za 1 799 Kč.

Hlídejte si tepovku

Pro efektivní hubnutí a spalování kalorií byste měli svou srdeční frekvenci držet v určitém rozmezí. Pokud se ani nezadýcháte, tělo skoro nepozná, že cvičíte. Máte-li infarktové stavy a nemůžete popadnout dech, tělo spaluje cukry a tuky se vás jen tak nepustí. Tu správnou tepovou frekvenci má každý člověk trochu jinou a vzoreček pro její výpočet dnes najdete jednoduše na internetu. Změřit vám ji pak pomohou různé druhy fitness náramků či chytrých hodinek. 

Správnou tepovou frekvenci vám změří chytré hodinky nebo náramek

Nevzdávejte se kardia

Myslíte si, že vám doma budou chybět aerobní stroje a že se u cvičení na podložce nezapotíte? Pokud vás HIIT nepřesvědčil, zkusíme něco jiného. Co třeba vibrační plošina Power Plate? Na tomto stroji lze ve fitku absolvovat výživné lekce, které procvičí každý sval ve vašem těle. A podobného tréninku se můžete dočkat i doma. V aktuálním letáku Lidl totiž najdete speciální vibrační plošinu pro domácí použití, která je prostorově úspornější, ale přitom výkonná. Na rozdíl od drahého Power Plate ji seženete už za 2 990 Kč. Posilování při vibracích prokrví svaly, rychleji spálíte kalorie a posílíte i vazy. Na pevné nohy a hýždě bez celulitidy je jako dělaný stepper, který je zvlášť u žen velmi oblíbený. Lidl jej prodává již za 999 Kč a po cvičení jej jednoduše zasunete pod postel nebo gauč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz