Jak si zařídit domácí posilovnu? Tyhle pomůcky vás dostanou do kondice

Abyste se dostali do formy, stačí vám doma jen pár metrů čtverečních Canva

Posilovny a fitness centra v lednu běžně praskají ve švech. Co ale dělat nyní, když jsou tělocvičny zavřené? Nechcete se vzdát svého novoročního předsevzetí a přijít o možnost cvičit hned začátkem ledna? Nehledejte výmluvy – stačí málo a velmi účinnou posilovnu si můžete zařídit i v pohodlí domova. Stačit vám k tomu bude obývák nebo ložnice!

Přečtěte si také

Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí
Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí

Šetřete čas i peníze

Ve fitness centrech sice najdete množství posilovacích strojů, často jsou ale tak složité, že skončíte jen u pár osvědčených. Přitom pravdou je, že abyste se dostali do kondice, stačí vám k tomu jen pár metrů čtverečních u vás doma!

Cvičení v domácím prostředí má hned několik výhod. Neztrácíte čas přesunem do fitka, nerozptylují vás ostatní, a vy se tak soustředíte jen na sebe. Posledním plusem jsou i peníze, které ušetříte za členství. A jen jejich zlomek vám přitom bude stačit na to, abyste si pořídili funkční domácí posilovnu!

Za funkční vybavení domácí posilovny rozhodně nezaplatíte desetitisíce Karolina Grabowska / Pexels

HIIT hýbe světem

Že jste ještě neslyšeli o intervalovém cvičení neboli HIIT? Při tomto druhu cvičení se střídají cviky o velké zátěži s těmi se zátěží nižší, čímž docílíte skvělých výsledků za mnohem kratší dobu. Jde o mix aerobního cvičení, jako je třeba běh na místě, s posilováním, při kterém si trochu vydechnete. Za lehkou půlhodinku vydáte víc kalorií, než kdybyste uběhli několik kilometrů. Výhodou tohoto tréninku je, že vám stačí tenisky a série cviků, kterých je dnes plný internet.

Tip: Cvičení doma na koberci není ideální – investujte raději do cvičební podložky. Tu, nebo nějakou základní karimatku, seženete ve většině sportovních obchodů, jako je například Sportisimo, A3 Sport či Decathlon. K podložce pak můžete přihodit i bosu polokouli či balanční míč, které vaše cvičení ještě více zpříjemní!

Hlídejte si tepovku

Pro efektivní hubnutí a spalování kalorií byste měli svou srdeční frekvenci držet v určitém rozmezí. Pokud se ani nezadýcháte, tělo skoro nepozná, že cvičíte. Máte-li však infarktové stavy a nemůžete popadnout dech, tělo spaluje cukry a tuky se vás jen tak nepustí. Tu správnou tepovou frekvenci má každý člověk trochu jinou a vzoreček pro její výpočet dnes najdete jednoduše na internetu. Změřit vám ji pak pomohou různé druhy fitness náramků či chytrých hodinek

Správnou tepovou frekvenci vám změří chytré hodinky nebo náramek Canva

Nevzdávejte se kardia

Myslíte si, že vám doma budou chybět aerobní stroje a že se u cvičení na podložce nezapotíte? Pokud vás HIIT nepřesvědčil, zkusíme něco jiného. Co třeba vibrační plošina? Na tomto stroji lze ve fitku absolvovat výživné lekce, které procvičí každý sval ve vašem těle. A podobného tréninku se můžete dočkat i doma – stačí si prohlédnout nabídku v e-shopech.

  • Jednu takovou naleznete například v e-shopu řetězce Lidl Vibrační plošina Crivit vás vyjde na 2 990 Kč, zajistí vám však prokrvení svalů, rychlejší spalování kalorií i posílení vazů.
  • Ve stejném e-shopu pak naleznete i Stepper – pomůcku oblíbenou především u žen, která vás za 1 199 Kč zbaví celulitidy a posílí vaše nohy. A po cvičení ji jednoduše zasunete pod postel nebo gauč.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz