Kdo si hraje, nezlobí! Deskové hry, které zabaví dospělé i děti

Kdo si hraje, nezlobí! Deskové hry, které zabaví dospělé i děti

Mnoho deskových her má natolik těžkou strategii a cíl, že jsou pro menší děti nevhodné. Pokud ale máte v rodině malé hráče, kteří by stáli o hraní deskových her s vámi, přinášíme osobně vyzkoušené tipy na hry, které budou bavit děti i dospělé. Nechte se inspirovat a pořiďte do domácnosti hry, které oživí dlouhé zimní večery!

Přečtěte si také

Co byste měli vědět o tuňáku v konzervě? Cena kvalitu rozhodně neurčuje
Co byste měli vědět o tuňáku v konzervě? Cena kvalitu rozhodně neurčuje

Gimme five! – bláznivá hra na postřeh

Hra, která nastartuje vaše myšlení, ale také pěkně rozproudí tělo. Rozhodně při ní totiž chvíli neposedíte v klidu. Hlavním cílem je chytit ruku, která neposedně jezdí všude po místnosti, respektive tam, kam ji pustíte. Součástí hry jsou kartičky, na kterých je napsáno mnoho témat (vždy po jednom). Jeden hráč přečte téma – například „letní pláž“ a následně zmáčkne ruku. Ta se okamžitě začne pohybovat a vydávat otravné zvuky, díky nimž bude přemýšlení nad tématem složitější. První hráč, kterému se podaří ruku chytnout, má následně 10 vteřin (které ruka taktéž odpočítává) na to, aby vyjmenoval pět věcí, které se mu v souvislosti s letní pláží vybaví – například opalovací krém, ručník, limonáda, lehátko a plavky. Hra obsahuje dva balíčky karet, přičemž jeden z nich je těžší, vhodný spíše pro starší hráče. Jednodušší balíček ale zvládnou i děti. Hra je velmi rychlá a celá založena na postřehu a rychlém přemýšlení.

Gimme five je bláznivá hra na postřeh

Labyrint – nepředvídatelná hra, která vás nenechá klidnými

Desková hra Labyrint není vhodná pro nikoho, kdo nemá trpělivost! Na začátku dostane každý hráč balíček kartiček, které obsahují obrázky, jež jsou schovány i přímo v labyrintu. Ten je z poloviny pohyblivý (části se dají vyndat ven a posunovat) a z části nehybný. V každém kole má hráč jeden tah, ve kterém může posunout libovolný řádek či sloupec herních políček. Cílem je dostat se co nejdříve k pokladům (obrázky, které postupně máte na kartičkách) a poté se vrátit zpět na začátek. Pokud hrají i děti, je možné se domluvit na jednodušších pravidlech. Pokud hrajete jen se staršími, můžete do honby za poklady zahrnout i intriky, při kterých se pokusíte znepříjemnit cestu protihráčům.

Tip: Klasickou verzi hry seženete například v e-shopu hračkářství Pompo za 599 Kč. Existuje také verze Česká republika, kterou nabízí například Mall.cz za 629 Kč.

Albi v kostce!

Ideální na cesty. Nepotřebujete k ní žádnou hrací plochu, protože celá hra obsahuje 71 tvrdých karet, na kterých jsou vyobrazeny například jednotlivé státy. Díky kartě, kterou si vyberete, se dozvíte mnoho zajímavostí – například typické jídlo, zvíře, s kolika zeměmi sousedí či moře, které stát obklopuje. Cílem je zapamatovat si během deseti vteřin co nejvíce informací z kartičky. Následně vám spoluhráč pokládá otázky, na které se snažíte odpovědět dle toho, co jste si zapamatovali. 

Tip: Albi v kostce! má mnoho různých variant, ze kterých můžete dětem vybrat tu, jež je bude bavit nejvíce (například abeceda, příroda, svět, dinosauři, podmořský život). Pořídíte je okolo 350 Kč.

Albi v kostce! má mnoho variant, které můžete vybírat dle zálib dětí

Umí prase létat?

Zábavná vzdělávací hra o zvířatech pro děti již od 5 let! Umí prase létat? Jistě že ne, to ví přece každé dítě! Určit správné vlastnosti zvířat ale nebude vždycky tak snadné: Má ježek ocas? Žere lenochod jenom rostliny? Hrozí medvídku mývalovi vyhynutí? U této zábavné a naučné hry se zaručeně nudit nebudete. Během hraní poznáte 24 zajímavých vlastností 60 domácích i exotických zvířat. Ale pozor! Bez přemýšlení vás leckterá vlastnost rychle splete, ne všechny jsou totiž očividné a ne všechno létá, co peří má... Pořídíte v dobře vybaveném hračkářství za 599 Kč, koupit se dá i cestovní verze za 299 Kč. 

Umí prase létat? je hra pro děti od 5 let a koupit můžete i cestovní verzi

Tip: Zajímavé cestovní hry pro děti najdete v letáku hračkářství Bambule za akční cenu 119,90 Kč. Vyzkoušejte například postřehovou hru Faunatastic ze světa zvířat, pohybovou hru Flex, postřehovou hru s barvami Color Chaos či karetní hru Unicorns.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!