Nechce se vám do práce? Do téhle kanceláře se budete těšit!

Věděli jste, že správně uspořádaný pracovní stůl zvyšuje efektivitu práce?

Ne, že by zimní lenošení u televize a dlouhé vánoční volno nebyly příjemné! Ale nic se nemá přehánět. Návrat zpět do kanceláře byl nejspíš krutý. Že se vám tam nechtělo ani za nic? Nejste v tom sami, ale víme, jak vás motivovat. Vylepšete si kancelář nebo domácí pracovnu tak, že se vám v ní bude pracovat skoro samo!

Přečtěte si také

Česká pošta čelí útokům. Vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od ní krade lidem z účtu peníze
Česká pošta čelí útokům. Vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od ní krade lidem z účtu peníze

Sedíte správně?

Trávíte-li prací u počítače každý den dlouhé hodiny, je velice důležité, abyste seděli správně. Z nevhodné kancelářské židle vás mohou brzy rozbolet záda, a na zdravotní problémy je zaděláno. Rozhodně se tedy nespokojte se starou židlí, která zbyla od jídelního stolu. Naopak si pořiďte kvalitní kancelářskou židli, na které se vám bude nejen pohodlně sedět, ale bude i dostatečnou oporou pro vaše záda. Její opěrka by měla dobře kopírovat vaše tělo, čehož docílíte nastavitelnou mechanikou.

Tip: Máte na židli po Vánocích spíš menší rozpočet? Zajeďte se podívat do obchodů BauMax. Celý leden zde najdete kancelářské židle už od 1 499 Kč. Za stejnou cenu koupíte kancelářskou židli i v Kika. A nebo si skočte do obchodu se sportovním zbožím pro velký sedací balon, stejně jste o jeho koupi určitě již mnohokrát uvažovali, tak proč si neudělat radost hned zkraje roku! 

Šanony do řady

Přes všechny složky, knihy a šanony není váš pracovní stůl ani vidět? V tak neorganizovaném prostředí se vám bude jen těžko dobře pracovat. Abyste si na stole udělali dostatek prostoru a všechny důležité pořadače a knihy uklidili, pořiďte si do pracovny praktické policové regály. Pokud jim navíc dodáte osobitý styl designovými doplňky, fotografiemi nebo třeba pokojovou rostlinou, zútulní celý prostor vaší kanceláře. Na všechny typy regálů navíc v BauMaxu dostanete po celý leden 20% slevu. Doplnit je můžete praktickými úložnými boxy, díky kterým bude vaše kancelář stále uklizená a navíc rozjasněná barvami. Co třeba pastelové jarní tóny? Takové boxy najdete za výhodnou cenu v lednovém letáku Sconto nábytku. Krásné sady koupíte i v IKEA.

Praktické policové regály dodají vaší kanceláři řád a se správnými doplňky ji i zútulní

Peníze pod zámkem

Máte v kanceláři větší finanční hotovost nebo důvěrné dokumenty, které si zaslouží, aby byly pod zámkem? Pokud jste o tom doposud nepřemýšleli, je nejvyšší čas si pořídit zásuvkový kontejner na klíč, který všechny tyto cennosti ochrání. Máte-li takových dokumentů víc, bude se vám hodit i uzamykatelná kancelářská skříň, která pojme všechny důležité šanony. Jestli ale v pracovně nemáte místa nazbyt, kupte si menší domácí trezor s kódováním nebo zamykáním na klíč. Za bezpečný domácí sejf nemusíte utratit příliš mnoho peněz a seženete jej už od tisíce korun.

Místo papírků všude po kanceláři používejte jeden poznámkový blok a úkoly postupně vyškrtávejte

Uspořádejte si stůl

Dominantou celé pracovny bude vždycky váš pracovní stůl. Věděli jste, že správně uspořádaný stůl dokáže zvýšit efektivitu vaší práce? Měli byste mít všechny důležité věci po ruce a zároveň dostatek místa na práci. Obecně se doporučuje vybírat spíše dřevěnou desku stolu než skleněnou. Sklo je chladnější a některé počítačové myši na něm bez podložky nefungují. Lepší, než stovky papírků s poznámkami, je jeden poznámkový blok, kde si budete splněné úkoly odškrtávat. Na stole by měl zůstat prostor minimálně o velikosti papíru A4, abyste sem mohli položit smlouvy, dokumenty a dopisy.

Tip: Pokud váš stávající stůl už nevyhovuje nebo si zařizujete úplně novou pracovnu, využijte 40% slevu na kancelářský program Optimus, který najdete v lednovém letáku Sconto nábytku. Mrkněte rovněž na letáky Lidl, kde najdete spoustu inspirace do kanceláře, navíc za velmi příznivé ceny.

Přepážku neboli paravan na stůl koupíte například v IKEA (Foto: Ikea.cz)

Soukromí i v open space kanceláři

V dnešní době jsou velmi oblíbené otevřené kanceláře, označované jako open space. I v takové kanceláři si můžete udělat svůj koutek a ohraničený prostor jen pro sebe. IKEA nabízí přepážky BEKANT, které jednoduše připevníte na pracovní stůl. Na výběr máte hned ze dvou typů. Krátký, který vás kryje od pracovní plochy stolu nahoru a nebo velký paravan, jenž zajistí ochranu i pod stolem. Zejména v případě, kdy sedíte v blízkosti klimatizace nebo okna a táhne na vás, prodloužená délka paravanu vašim dolním končetinám zajistí teplo. Přepážky pořídíte od 1 500 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz