H&M v Nizozemsku zavedlo novinku – doručování zboží na kole. Dočkáme se i u nás?

H&M začalo doručovat zboží na kole

Jak spojit příjemné s užitečným, pokud milujete jízdu na kole? Říkáte si, že hned, jak se oteplí, na něm začnete jezdit do práce? To je jistě jeden ze způsobů, ale co kdyby se stalo kolo vaším pracovním nástrojem, a vy tak byli za ježdění na něm placeni? Doručování zboží na kole může být příjemným zaměstnáním, ale především se jedná o novinku švédského oděvního řetězce H&M, kterou zavedl v Nizozemsku.

Přečtěte si také

Víte, jak na pěstování a sběr rakytníku a co všechno se dá z této vitamínové bomby připravit?
Víte, jak na pěstování a sběr rakytníku a co všechno se dá z této vitamínové bomby připravit?

Svěrák vám zboží bohužel nedoručí

Když se řekne doručení zboží na kole, možná se vám vybaví film Vratné lahve se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli se žlutou messenger taškou na zádech...

A přesně takto se rozhodla oblíbená švédská oděvní značka H&M doručovat své zboží. Ekologicky a na kole. Zatím ale bohužel jen v Nizozemsku. Tento způsob doručení není možná ani levnější, ani tak rychlejší, ale je rozhodně ekologičtější – a to je důvod, proč je z tohoto rozhodnutí společnost tak nadšená.

V Nizozemsku vám doručí balíček z H&M domů kurýr na kole

Jak to funguje v praxi?

Začít doručovat zboží pomocí kurýrů na kolech není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Firma H&M se spojila s firmou Fietskoeriers, která nabízí možnost dodání zboží tímto způsobem přibližně ve 30 nizozemských městech.

Aby firma Fietskoeriers udržela emise oxidu uhličitého na minimu, vyzvedává si zboží přímo ve skladu H&M svými vlastními vozidly, které jezdí na bioplyn. Cyklisté si pak vyzvednou zásilky na příslušných pobočkách společnosti.

A co na novinku říkají nizozemští zákazníci?

Ti jsou nadšeni a H&M pozoruje zvyšující se zájem o tento typ doručení. Lze tedy očekávat, že daným směrem půjde společnost možná i v dalších zemích, pokud najde k doručení toho správného partnera.

Ostatně, tento řetězec se zavázal stát se do roku 2040 „climate positive“, a šetřit tak co nejvíce životní prostředí. 

Švédská módní značka H&M a americká zpěvačka Billie Eilish se spojily

Své síly pro novou oděvní kolekci, vyrobenou z udržitelných materiálů, spojila společnost H&M s jednou z nejoblíbenějších současných zpěvaček mezi náctiletými. Nová kolekce se skládá ze šestnácti položek inspirovaných typickým oblékáním této mladé umělkyně. Všechny kusy jsou doplněny logem Billie Eilish a lze je zakoupit v béžové, černé a neonově zelené barvě za příznivé ceny.

H&M rozjíždí projekt pro prodej použitého oblečení

H&M zahájilo prodej použitého oblečení

Ve Švédsku zahájilo H&M pilotní projekt pro online prodej použitého oblečení na stránkách jedné ze svých značek & Other Stories. Cílem je v následujících letech rozšířit tuto myšlenku na další trhy a značky. Tato iniciativa také zapadá do „kruhové vize“ společnosti H&M –výrobce módy se chce vyvíjet směrem ke kruhovému hodnotovému řetězci bez odpadu.

H&M Hennes & Mauritz AB

Švédská oděvní společnost, známá jako prodejce módního oblečení pro muže, ženy, teenagery a děti. První zahraniční prodejna H&M byla otevřena v Norsku. Po roce 1964 H&M expandovala do dalších evropských zemí – např. do Velké Británie, Německa, Dánska, Švýcarska a Portugalska. V roce 1990 otevřela prodejny ve Finsku, Francii, Belgii, Rakousku, Španělsku a Nizozemsku. Svůj první americký obchod otevřela společnost v New Yorku na 5. Avenue a 51. ulici v březnu roku 2000. U nás najdete tuto oblíbenou značku ve velkých městech, většinou v obchodních centrech.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz