Vyzkoušejte detoxikaci těla vodou nebo zeleninovými šťávami. Zhubnete a bude vám lépe

Vyzkoušejte detoxikaci těla vodou nebo zeleninovými šťávami. Zhubnete a bude vám lépe

Lidé se postí z různých důvodů. Kvůli náboženskému či politickému přesvědčení, případně aby shodili nějaké to kilo. Půst může být prospěšný i vám. Stačí pár hodin až dní omezení, a vaše tělo se pročistí. Budete se cítit svěže, odpočatě a plni energie. Zmizí únava, pocit nafouklého břicha a možná přijdete i o nějaký ten gram tuku. Jak se správně postit?

Přečtěte si také

Hračky, které baví a rozvíjejí myšlení. Tipy na vánoční dárky pro děti podle věku
Hračky, které baví a rozvíjejí myšlení. Tipy na vánoční dárky pro děti podle věku

1) Půst obyčejnou vodou 

Půst pomocí obyčejné vody je vůbec tím nejsnadnějším a nejběžnějším způsobem. Výhodou je, že na něj nepotřebujete nic speciálního, stačí vám voda. Nevýhodou ale je velký pocit hladu. Ten se obvykle stupňuje s počtem hodin, které půst držíte. 

Tento druh půstu můžete vyzkoušet držet např. jen 8 hodin. Ideální je ale 24 hodin, tedy jeden den. Pokud chcete tělu skutečně ulevit, doporučuje se půst v délce trvání od 24 do 72 hodin. V případě nejasností postění se konzultujte s lékařem. 

Tip na nákup:

Pokud se postíte déle než 8 hodin, můžete pro lepší chuť občas do sklenice přidat pár kapek citrónové šťávy. Není však nutné hned kupovat a mačkat čerstvé citróny. Postačí vám lisovaná 100% citrónová šťáva, kterou koupíte například v drogeriích dm (200 ml za 35 Kč).

Zeleninové šťávy jsou další možností, jak pročistit tělo

2) Detox zeleninovými šťávami

Další možností, jak detoxikovat tělo, je určitou dobu popíjet pouze vodu a 100% zeleninové šťávy. Můžete konzumovat také ovocné šťávy, ale těch by mělo být minimum, protože cukr není pro očistu těla vhodný. Detox zeleninovými šťávami můžete vyzkoušet po dobu 3 až 7 dní. V případě pochybností tuto očistnou kúru opět konzultujte s praktickým lékařem. 

Zelenina vhodná pro detox:

  • řapíkatý celer
  • řepa
  • kadeřávek
  • brokolice
  • mrkev
  • salátová okurka
  • zelí
  • špenát, mangold
  • zelený ječmen

Zeleninové šťávy popíjejte 100%, odšťavené, bez přidaného cukru. Někteří odborníci také radí, že je dobré tělo poté zvykat na pevnou stravu a ze začátku (2 až 3 dny) jíst jen čisté potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, rýže či kuřecí maso. 

Další recepty na detoxikační šťávy

Na videu níže vás čekají další tipy, jak připravit několik ovocno-zeleninových šťáv, vhodných pro povzbuzení organismu. 

3) Detox kokosovou vodou

V poslední době je moderní také očista těla pomocí kokosové vody z mladého kokosu. Kokosová voda je skvělá a na tělo má skutečně pozitivní účinky. Nevýhodou ale je, že v České republice jsou mladé kokosy poměrně drahá záležitost. Proto tuto očistu doporučujeme spíše v zahraničí na dovolené v tropickém ráji. 

Kokosové ořechy rostou na kokosovníku ořechoplodém, laicky kokosové palmě

Tip na nákup:

Výhodou nicméně je, že pokud se pro očistu kokosovou vodou přeci jen rozhodnete, mladý kokos bez problémů koupíte i v ČR. V akci jej seženete zhruba za cenu okolo 50 Kč. K dostání je rovněž kokosová voda v láhvi, kdy za litr nápoje zaplatíte okolo 30 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz