Otevírací doba na silvestra a Nový rok. Přehled, kdy a kde můžete nakoupit

Otevírací doba na silvestra a Nový rok. Přehled, kdy a kde můžete nakoupit

Konec roku je tady a s ním jsou spojeny i upravené otevírací doby supermarketů. Mnozí z nás si stále lámou hlavu, při kterých svátcích mají mít obchody zavřeno. Pokud se chystáte na nákup silvestrovského pohoštění, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte, jak bude mít váš oblíbený obchod otevřeno.

Přečtěte si také

COOP spouští rozvoz nákupů a bere to z jiného konce než konkurence: místo velkých měst zaváží na vesnice
COOP spouští rozvoz nákupů a bere to z jiného konce než konkurence: místo velkých měst zaváží na vesnice

První den nového roku je státním svátkem: Den obnovy samostatného českého státu, platí tedy, že 1. 1. 2020 musí mít obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních zavřeno, protože jim to nařizuje stát. Silvestr je ale zcela běžným pracovním dnem, který zákon nereguluje. I tak mnozí prodejci svou otevírací dobu upravují a zavírají o několik hodin dřív. 

Albert a Kaufland 

Všechny prodejny Albert a Kaufland s plochou nad 200 metrů budou na silvestra otevřené od 7:00 hodin a pokladny zavřou v 18:00.

Billa a Lidl 

Prodejny Billa a Lidl budou 31. 12. mít také omezenou otevírací dobu svých prodejen. Nákup zde můžete udělat od 7:00 hodin, ale musíte počítat s tím, že zavřou už v 17:00.

Otevírací doba na silvestra a Nový rok

Tesco

Silvestrovská otevírací doba Tesco se vztahuje na supermarkety, expresní prodejny, hypermarkety, omezení se dotkne i nonstop hypermarketů, nákupních center a čerpacích stanic. Zde platí, že se prodejny Tesco otevřou ve standardní dobu jako v běžný pracovní den, ale zavírat budou již v 17:00. Toto omezení se týká také on-line nákupů.

Globus

Všechny hypermarkety řetězce Globus budou v úterý otevřené od 8:00 do 18:00. V provozu tento den najdete i čerpací stanice a myčky této značky, ty však budou mít otevřeno již od 6:30 do 18:00.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz