Povánoční výprodeje jsou v plném proudu, ne vždy se však vyplatí

Povánoční výprodeje jsou v plném proudu, ne vždy se však vyplatí

Vánoce jsou za námi a na scénu přicházejí oblíbené povánoční výprodeje. Většina obchodních řetězců je spouští už 27. prosince. Pokud jste dostali od Ježíška peníze, můžete je použít téměř na cokoli, co si přejete. Ceny letí dolů, jak u oblečení, tak i u elektrospotřebičů, a dokonce i nábytku.

Přečtěte si také

Granátové jablko uleví od bolesti a pomáhá spalovat tuky. Jen málokdo ví, jak ho správně oloupat
Granátové jablko uleví od bolesti a pomáhá spalovat tuky. Jen málokdo ví, jak ho správně oloupat

Výprodeje všude, kam se podíváte

Peníze pod stromečkem jsou čím dál častějším dárkem a není divu. Obdarovaný si díky nim může vybrat dárek podle vlastního výběru nebo potřeby. Zvlášť vděčné jsou finance pro ty, kteří si chtějí koupit nějaký ten módní kousek. Zimní oblečení a obuv teď můžete pořídit se značnou slevou. Například česká obuvnická značka Baťa nabízí obuv až se 40% slevou. Výprodeje startují i v prodejnách se sportovním zbožím. Lyžařskou výbavu, zimní bundu, termoprádlo a další sezónní zboží najdete se slevou až 61 % v prodejnách Sportisimo. Hervis sport zahájil velký zimní výprodej a slibuje slevy až 70 %.

Výprodej oblečení

Na své si přijdou i ti, kteří potřebují nějaký ten módní kousek, ať už do práce nebo na volný čas. H&M na vybrané zboží nabízí 50% slevu, dámská tílka koupíte od 99 Kč a ceny dětských triček začínají na částce 49 Kč. V Orsay a Reserved koupíte oblečení se slevou až 50 %.

Povánoční výprodej elektroniky

Rapidně zlevňuje také oblíbená elektronika, levně pořídíte hudební přehrávače, mobilní telefony nebo notebooky. Vyplatí se proto zamířit do prodejen Datart, Electro World či Planeo elektro.

Ušetříte i za nábytek

Pozadu nezůstávají ani obchody s nábytkem nebo všemi nezbytnostmi do domácnosti. Výprodeje odstartoval například Jysk, a to ve všech svých kategoriích produktů od koberců, pohovek až po komody. Na nákup můžete vyrazit také do prodejen Asko nábytek, některé položky jsou zde levnější až o 70 %. 

V obchodech odstartovaly povánoční výprodeje

Do supermarketů a hypermarketů nejen za spotřebním zbožím

Výprodejové akce neodmyslitelně patří také k supermarketům a hypermarketům. Obchodní řetězec Globus nabízí výrazné slevy na hračky, bytové dekorace, oblečení nebo elektroniku. Co kategorie, to jiná sleva, u některých výrobků dosahuje až 70 %.

Pokud se vám během svátků rozbily vánoční ozdoby nebo se chcete předzásobit na příští rok, vydejte se do Tesca, které láká na výprodej sezónního zboží. Ozdoby, světýlka nebo vánoční balicí papír můžete pořídit s 60% slevou. Ostatní zboží včetně elektroniky Tesco nabídne v rámci novoročních slev.

Obchody ale myslí i na ty, kteří Štědrý den nestihli oslavit kvůli pracovním povinnostem a nestihli tak ani nákup všech vánočních dárků. Jedná se například o zdravotní sestry, hasiče, policisty a další skupiny zaměstnanců. Albert ve svých hypermarketech nabízí kosmetické balíčky minimálně s 50 % slevou.

V supermarketech a hypermarketech teď ale narazíte i na zlevněný alkohol, který se bude hodit na silvestrovské oslavy.

Novoroční přípitek za pusu

Kupte se slevou Sekty Mucha.

Porovnat slevy

Není sleva jako sleva

Ačkoli poslední dobou převažují poctiví obchodníci, v některých případech je potřeba mít se na pozoru. Mezi nekalé praktiky patří umělé navyšování ceny předtím, než bude výrobek označený slevou. Zákazník si pak zboží koupí v jeho původní hodnotě.

Podle spotřebitelské poradny dTest je ale řada způsobů, jak nepoctivé prodejce odhalit, stačí být jen trochu aktivní a všímaví. Původní cenu zboží, která bývá přeškrtnutá, porovnejte na mobilním telefonu s cenou produktu v jiných obchodech. Dobrým rádcem je například Heureka.cz nebo HlidacShopu.cz. Pokud si ujíždíte na módě, určitě si dejte do oblíbených stránek ve svém počítači i Opravdove slevy

Pozor si dávejte také na slovíčka „až“ a „od“, která jsou uvedená před hodnotou výrobku a často je potřeba zaostřit zrak. Obchodníci je píší tak malými písmeny, že je snadno můžete přehlédnout. Ve skutečnosti se ale tyto nejnižší ceny mohou vztahovat jen na určité druhy zboží nebo platí jen při nákupu 2 a více kusů, což se dozvíte díky další větě uvedené miniaturními písmeny.

Některé slevy nebo speciální ceny můžou být určené jen pro držitele členských kartiček daných obchodů, což je u zboží opět napsáno malými písmeny.

V neposlední řadě si také položte otázku, zda věc, kterou kupujete, opravdu potřebujete. Často nás totiž naláká jen magický nápis sleva a na zakoupené zboží se pak doma jen práší.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz