Afrodiziaka z vašeho supermarketu! Jaké potraviny zažehnou sexuální vášeň?

Ústřice jsou skvělým afrodiziakem

Chtěli byste ve vztahu zažehnout plamen vášně, který začal pohasínat, nebo jenom chcete, aby planul o něco jasněji? Pak jste určitě slyšeli o účincích afrodiziak. Místo těch složitě dostupných nebo silně neetických (jako prášek z nosorožčího rohu) vyzkoušejte naše tipy, které seženete v každém větším obchodě.

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Ústřice

Začněme produktem z kategorie mořské plody, který, pravda, nemusí být v každém supermarketu až tak běžně dostupný. Najít se ale dá, případně můžete místo vlastní kulinářské snahy vašeho partnera či partnerku pozvat na speciální romantickou večeři. Ústřice obsahují velké množství prospěšných vitamínů a podporují produkci testosteronu. Afrodiziakální účinky ale tyto plody moře mají prý na obě pohlaví stejné. Jako bonus doplňte jejich konzumaci lahví kvalitního bílého vína. Nejenže vám s ním budou lépe chutnat, ale znásobíte tím i kýžený účinek, protože víno v rozumném množství patří mezi nápoje se známými afrodiziakálními a uvolňujícími účinky.

Celer

Celer nepatří k nejoblíbenějším druhům zeleniny, pokud ale chcete probudit v sobě i v partnerovi nepřekonatelnou touhu, měli byste ho zařadit do vašeho jídelníčku. Jeho konzumace totiž pomáhá mužům s potencí. Nejlepší je nastrouhaný čerstvý celer, třeba v osvěžujícím salátu, můžete jej ale přidat i do jiných chuťově výrazných jídel, kde jej zamaskujete.

Čokoláda

Čokoláda chutná každému, sexuální touhu však pomáhá nastartovat zejména ženám. Z velké části za to může hormon a neurotransmiter oxytocin, jehož produkci v těle čokoláda stimuluje. Oxytocin je známý také jako hormon lásky a hraje důležitou roli ve fyzikálních projevech vzájemného sbližování. Bonboniéra manželce tedy nemusí být jenom pozorným dárkem, ale také způsobem, jak nastartovat krásný večer.

Vodní meloun

Meloun je chutné a osvěžující ovoce, které si dopřáváme zejména v letních měsících. Tak jako jiné potraviny na tomto seznamu však podporuje prokrvování pohlavních orgánů, neváhejte tedy si tuto dobrotu koupit i mimo sezónu. Meloun můžete zakomponovat do vaší romantické večeře v podobě vykrojených melounových kuliček k dezertu nebo jako jednohubky k předkrmu v kombinaci s kousky slaniny.

Chilli přináší oheň v kuchyni i v ložnici

Zázvor

Zázvor je známý svými léčivými účinky a podporou imunity, díky čemuž se nachází ve výbavě bab kořenářek již po staletí. Čaj s čerstvě nastrouhaným zázvorem vám pomůže od kašle, ale také zvýší chuť na sex.

Chilli

Pálivé chilli papričky pocházejí z míst jako Mexiko, jehož obyvatelé jsou známí svými temperamentními povahami. Nebude to úplná náhoda, protože látka kapsaicin, která je v papričkách a chilli obsažená, nejenom způsobuje příjemný (pro někoho) pocit pálení na jazyku, ale také zlepšuje proudění krve a zvyšuje citlivost pohlavních orgánů. I přes tento účinek ale doporučujeme chilli užívat před nocí vášně spíše v menších dávkách. Přespříliš pálivé jídlo může mít nepříjemný vliv na váš žaludek, což nebývá během postelových radovánek to nejlepší.

Med

A další oblíbená přísada do zdravých čajů. I včelí med je známý afrodiziakálními účinky. Kromě pár lžiček v čaji můžete vyzkoušet jeho kombinaci s alkoholem a zapít romantický večer medovinou.

Káva

Kofein je známým stimulantem, a to platí i pro oblast sexuální vášně. Je však třeba udělat opravdu silnou a opravdu kvalitní kávu z čerstvě namletých zrn. Samozřejmě, pokud jí denně běžně vypijete hned několik šálků, nebude na vás mít tak silný účinek. Naopak se tím vystavujete zdravotním komplikacím.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz