Nefungují platební terminály! Připravte si hotovost, vyzývají obchody

Nefungují platební terminály! Připravte si hotovost, vyzývají obchody

Poslední předvánoční dny jsou hektické také v obchodních řetězcích – díky nemalému množství plateb kartou dochází k prodloužení autorizace plateb, ale dokonce i ke kolapsu terminálů. Vyhněte se zbytečným starostem, a noste u sebe hotovost, aby nedošlo k nemilému překvapení.

Přečtěte si také

Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny
Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny

Pozor na platby kartou

Nejen v drogeriích DM byla v posledních dnech vyvěšena cedule s hlášením o technických problémech, způsobených poskytovatelem platebních terminálů ČSOB. Za potížemi údajně stojí nové ověřování platebních transakcí. Ruku v ruce se změnou jde také fakt, že Češi používají čím dál častěji právě bezkontaktní platební karty – a navíc je období vánočních nákupních horeček. Právě při bezkontaktních platbách kartou nebo dokonce chytrým mobilním telefonem pak terminály reagují mnohem pomaleji, nebo v horším případě platba neprojde vůbec.

„Na dokončení platby se čekalo o víkendu více než dvě minuty,“ stěžovali si zákaznici na sociálních sítích vekých řetěžců s tím, že některým lidem se nepodařilo zaplatit vůbec.

Další lidé si na sociálních sítích obchodního řetězce Lidl stěžovali, že jim byla platba nakonec strhnuta dokonce dvakrát. Někteří obchodníci se snaží problémům předejít tím, že přijímají jen platby v hotovosti a na vstupních dveřích do prodejen umísťují informační tabule s oznámením „Platba pouze v hotovosti".

Hotovost vše vyřeší

Podle vyjádření banky ČSOB již technici pracují na nápravě. O platby kartou se můžete pokusit, avšak v případě, že neuspějete, je dobré mít u sebe hotovost na celý nákup. Jedině tak předejdete zbytečnému stresu a nepřijdete o zboží, které byste museli nechat v obchodě. Nakupte poslední dárky nebo zásoby dobrého jídla a pití pro příjemné svátky, ale tentokrát však raději hotově.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz