Jak zaperlit na svatého Valentýna? Připravte si koktejly z bublinek

Jak zaperlit na svatého Valentýna? Připravte si koktejly z bublinek

Co by to bylo za valentýnské oslavy bez trochy těch bublinek, že? Kvalitní sekt je sice výborný sám o sobě, ale co takhle si ho trochu zpestřit? Poradíme vám několik tipů, jak na výborné šumivé koktejly.

Přečtěte si také

8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin
8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin

Pokud nemáte chuť popíjet bublinky jen tak, smíchejte je s džusem, jahodovým pyré nebo broskví a vychutnejte si šumivá vína jinak.

Fragolini

Potěšte svou drahou polovičku chutí jahod i mimo jejich sezónu. Tento koktejl je fantastickou alternativou k sektu s jahodou a snadno si ho připravíte kdykoliv během roku.

Do skleničky dejte několik kostek ledu a na ně nalijte 1 díl kvalitního jahodového pyré s obsahem ovoce minimálně 50 %. K pyré poté přilijte 3 díly sektu. Na vrch skleničky můžete dát na ozdobu jednu čerstvou jahodu, bude-li po ruce.

Mimosa

Do sklenice s ledem nalijte 1 díl sektu, a ten dolijte 100% pomerančovou šťávou. Čím kvalitnější džus budete mít, tím lepší chuť koktejlu. Sklenici ozdobte plátkem pomeranče.

Tip: Pokud chcete mít více alkoholický koktejl, můžete pomerančovou šťávu nakombinovat s vodkou v poměru 2 : 1.

Šumivý koktejl ze sektu a pomerančové šťávy si zamilujete

Bellini

Nejprve v mixéru rozmixujte čerstvé vyzrálé oloupané broskve na hladkou kaši. Tu pak v dle vámi zvoleném množství nalijte do sklenice a zalijte sektem. Před podáváním dejte ještě koktejl vychladit do lednice.

Tip: Pokud nemáte broskve čerstvé, můžete je nahradit i kupovanou broskvovou šťávou, jen pozor, aby nebyla příliš sladká.

Hugo

Tento osvěžující koktejl je ideální do teplých letních dnů, avšak dopřát si ho můžete i jindy. Kombinaci sektu, kyselé limetky a máty si zamilujete.

Nejprve dejte do sklenice kostky ledu a několik lístků drcené máty. Poté přilijte 2 dl bezového sirupu a dolijte sektem. Na závěr vymačkejte šťávu z limetky.

Šťáva z limetky a máta dodají koktejlu Hugo tu správnou chuť

Pokud nesmíte pít alkohol, nezoufejte! Díky nealkoholickému Bohemia Sektu si můžete připravit všechny koktejly i ve verzi pro řidiče. Seženete ho běžně v supermarketech za cenu okolo 150 Kč za láhev.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz