Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Kufr na nářadí. Koupit základ do domácnosti, nebo profi vybavení?

Kufr na nářadí. Koupit základ do domácnosti, nebo profi vybavení?

Ať už jste častým návštěvníkem hobby marketů nebo nepoznáte francouzský klíč od kladiva, set nářadí je něco, co by vám v domácnosti chybět nemělo. Čas od času je nutné přibít nějaký ten hřebík nebo utáhnout šroubky u nábytku. Podle čeho ale vybrat správný kufr s nářadím, vhodný právě pro vás?

Přečtěte si také

Koronavirus ohrožuje nejen zdraví. Dopady bude mít i na tradiční české značky a pohonné hmoty
Koronavirus ohrožuje nejen zdraví. Dopady bude mít i na tradiční české značky a pohonné hmoty

Všechno pohromadě

Každý správný kutil vám řekne, že bez kufříku s nářadím nedá ani ránu. Všechno důležité vybavení má pohromadě, srovnané a připravené kdykoliv k použití. Kufr lze jednoduše uklidit do komory nebo garáže a nikde se zbytečně neválí šroubováky a kleště. Většinu kufrů lze bezpečně uzamknout, nenechavým dětským ručkám tedy nehrozí žádné zranění. Pozor dejte na materiál kufru, který by měl být dostatečně odolný, aby vydržel časté přenášení i tíhu nářadí. Věnujte pozornost pantům a rukojeti, které jsou zvlášť u levnějších kufrů často nepříliš kvalitní a první odcházejí. Raději tak investujte do kufru s kovovými přezkami a panty, jelikož plastové takovou výdrž nemají. Cenový rozdíl mezi nimi nebývá velký, ale ušetříte si pár nehezkých slov, až vám z rozbitého kufru vypadne na zem všechno vybavení.

Nářadí je ideální skladovat v kufru na ně určeném

Začátečník, nebo kutil?

Před koupí kufru s nářadím si položte zásadní otázku, na co jej budete potřebovat? Stěhuje se váš potomek do vlastního bydlení a chcete mu kufr darovat do vybavení domácnosti? Nebo jste šikovný kutil, který v domě zvládne všechno opravit a stávající výbava vám už nestačí? Podle toho, ke které skupině máte blíž, vybírejte kufr se základním nebo rozšířeným vybavením. Do základu by vždy mělo patřit kladivo, kombinačky, ploché i křížové šroubováky, sada klíčů, vodováha a metr. Nákup tohoto nářadí si zjednodušíte, když pořídíte kufr již vybavený touto sadou. Pro občasné domácí opravy vám bude plně dostačovat kufr z hobby marketu, profesionální náčiní není nutností. Levnější kufry seženete už okolo 1 000 Kč a za kufr v ceně 2 000 Kč získáte kvalitu, za kterou se nemusíte stydět.

Některé kufry s nářadím nabízí i šikovné organizéry na šroubky a kabely

Kvalitu vybírejte jednotlivě

Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní nářadí nebo koupit dárek, který šikovný domácí kutil vážně ocení, kupte zvlášť kufr a jednotlivé druhy nářadí. Základní vybavení byste měli rozšířit ještě o gola sadu, která vám ulehčí práci se šrouby. Kutilovi se určitě bude hodit i aku šroubovák a kvalitní příklepová vrtačka. Opravdu dobrý kufr by měl mít i vyšší nosnost než ten se základní výbavou. Přeci jen v něm budete nosit i elektrické nářadí, nabíječky nebo náhradní baterie. Proto myslete i na větší velikost kufru, do kterého se vše potřebné bez problémů vejde. Poloprofík ocení kufr na kolečkách, se kterým se dobře manipuluje, protože kvalitní nářadí má svoji váhu.

Tip: Velmi oblíbené je například nářadí Parkside, které koupíte v Lidlu. Pro dámy máme zase tip na růžovou sadu nářadí, určenou speciálně pro ně. Seženete ji do tisícovky například od značek Fieldmann či Narex.

Fieldmann FDG 5010-53R sada pro ženy (Foto: Fieldmann.cz)

Hledejte chytré detaily

Součástí kufrů bývají různé vnitřní přihrádky, které jsou ideální na uložení šroubků a hmoždinek. Přeci jen je jednoduší pro ně sáhnout do organizéru, než je lovit pod kupou šroubováků. Necítíte se jako profesionální kutil a nářadí potřebujete párkrát do roka? Pak vám bude vyhovovat kufr, který nabízí přihrádky v rámci víka nebo mělkého zásobníku. Máte-li ale v ruce nářadí co chvíli, vyplatí se vám investovat do samostatného šuplíkového organizéru, který nabízí o dost více místa. Praktickou vychytávkou je třeba i tzv. „V“ žlábek na víku kufru, do kterého upevníte laťku nebo trubku a jednoduše ji uříznete i bez asistenta.