Kufr na nářadí. Koupit základ do domácnosti, nebo profi vybavení?

Kufr s nářadím vybírejte podle toho, jste-li začátečník nebo zkušený kutil

Ať už jste častým návštěvníkem hobby marketů nebo nepoznáte francouzský klíč od kladiva, set nářadí je něco, co by vám v domácnosti chybět nemělo. Čas od času je nutné přibít nějaký ten hřebík nebo utáhnout šroubky u nábytku. Podle čeho ale vybrat správný kufr s nářadím, vhodný právě pro vás?

Přečtěte si také

Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci
Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci

Všechno pohromadě

Každý správný kutil vám řekne, že bez kufříku s nářadím nedá ani ránu. Všechno důležité vybavení má pohromadě, srovnané a připravené kdykoliv k použití. Kufr lze jednoduše uklidit do komory nebo garáže a nikde se zbytečně neválí šroubováky a kleště. Většinu kufrů lze bezpečně uzamknout, nenechavým dětským ručkám tedy nehrozí žádné zranění. Pozor dejte na materiál kufru, který by měl být dostatečně odolný, aby vydržel časté přenášení i tíhu nářadí. Věnujte pozornost pantům a rukojeti, které jsou zvlášť u levnějších kufrů často nepříliš kvalitní a první odcházejí. Raději tak investujte do kufru s kovovými přezkami a panty, jelikož plastové takovou výdrž nemají. Cenový rozdíl mezi nimi nebývá velký, ale ušetříte si pár nehezkých slov, až vám z rozbitého kufru vypadne na zem všechno vybavení.

Nářadí je ideální skladovat v kufru na ně určeném

Začátečník, nebo kutil?

Před koupí kufru s nářadím si položte zásadní otázku, na co jej budete potřebovat? Stěhuje se váš potomek do vlastního bydlení a chcete mu kufr darovat do vybavení domácnosti? Nebo jste šikovný kutil, který v domě zvládne všechno opravit a stávající výbava vám už nestačí? Podle toho, ke které skupině máte blíž, vybírejte kufr se základním nebo rozšířeným vybavením. Do základu by vždy mělo patřit kladivo, kombinačky, ploché i křížové šroubováky, sada klíčů, vodováha a metr. Nákup tohoto nářadí si zjednodušíte, když pořídíte kufr již vybavený touto sadou. Pro občasné domácí opravy vám bude plně dostačovat kufr z hobby marketu, profesionální náčiní není nutností. Levnější kufry seženete už okolo 1 000 Kč a za kufr v ceně 2 000 Kč získáte kvalitu, za kterou se nemusíte stydět.

Některé kufry s nářadím nabízí i šikovné organizéry na šroubky a kabely

Kvalitu vybírejte jednotlivě

Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní nářadí nebo koupit dárek, který šikovný domácí kutil vážně ocení, kupte zvlášť kufr a jednotlivé druhy nářadí. Základní vybavení byste měli rozšířit ještě o gola sadu, která vám ulehčí práci se šrouby. Kutilovi se určitě bude hodit i aku šroubovák a kvalitní příklepová vrtačka. Opravdu dobrý kufr by měl mít i vyšší nosnost než ten se základní výbavou. Přeci jen v něm budete nosit i elektrické nářadí, nabíječky nebo náhradní baterie. Proto myslete i na větší velikost kufru, do kterého se vše potřebné bez problémů vejde. Poloprofík ocení kufr na kolečkách, se kterým se dobře manipuluje, protože kvalitní nářadí má svoji váhu.

Tip: Velmi oblíbené je například nářadí Parkside, které koupíte v Lidlu. Pro dámy máme zase tip na růžovou sadu nářadí, určenou speciálně pro ně. Seženete ji do tisícovky například od značek Fieldmann či Narex.

Fieldmann FDG 5010-53R sada pro ženy (Foto: Fieldmann.cz)

Hledejte chytré detaily

Součástí kufrů bývají různé vnitřní přihrádky, které jsou ideální na uložení šroubků a hmoždinek. Přeci jen je jednoduší pro ně sáhnout do organizéru, než je lovit pod kupou šroubováků. Necítíte se jako profesionální kutil a nářadí potřebujete párkrát do roka? Pak vám bude vyhovovat kufr, který nabízí přihrádky v rámci víka nebo mělkého zásobníku. Máte-li ale v ruce nářadí co chvíli, vyplatí se vám investovat do samostatného šuplíkového organizéru, který nabízí o dost více místa. Praktickou vychytávkou je třeba i tzv. „V“ žlábek na víku kufru, do kterého upevníte laťku nebo trubku a jednoduše ji uříznete i bez asistenta.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz