Pořiďte si robotický vysavač: Vyřeší starosti i nepořádek

S robotickým pomocníkem získáte více času na to, co máte opravdu rádi Canva

Zapomeňte na ruční luxování po návratu z práce. Prostě a jednoduše zapněte malého pomocníka a vychutnejte si třeba šálek kávy, procházku s mazlíčky nebo chvíli pro sebe. Přesně tak totiž funguje robotický vysavač. Chcete ho?

Přečtěte si také

Hromadný návrat zákazníků do kamenných prodejen a OC se nekoná. Čím je to způsobeno?
Hromadný návrat zákazníků do kamenných prodejen a OC se nekoná. Čím je to způsobeno?

Šetří čas, usnadňují úklid a jsou čím dál tím populárnější. Robotické vysavače jsou již finančně dostupné, a navíc umí uklízet i v době vaší nepřítomnosti.

Některé z nich dokonce zvládají dvě mouchy jednou ranou – podlahu nejen vyluxují, ale také vytřou. Jak se zdá, jde o ideální dárek do domácnosti. Usnadníte si život?

Není robot jako robot

Robotický vysavač je rozhodně společníkem v domácnosti, který vám pomůže, kdykoli je potřeba. I přesto je však potřeba uvažovat střízlivě – rozhodně za vás nezvládne pravidelný velký úklid nebo údržbu některých povrchů – může se jednat o překážky v podobě koberců s vysokým vlasem či drobný nábytek. Stejně tak se nedostane přes vysoký práh. Co tedy vysavač zvládne a kdy se hodí?

Už vás nebaví neustálé vysávání domácnosti? Máme pro vás řešení NickyPe / Pixabay

Udržujte čistotu

Robotický vysavač se hodí do středně vytížené domácnosti – s dětmi i domácími mazlíčky. Postará se o odstranění běžných nečistot, prachu a neviditelných částeček, a to klidně i každý den.

Jaké podlahy jsou vhodné? Dlažba, dřevěné podlahy, linoleum, vinyl a povrchy bez překážek a vysokých koberců. Vysavače mají různé navigační systémy, díky kterým se navíc dostanou všude – a za půl hodiny je vyluxováno, aniž byste pro to museli cokoli udělat.

Robote, je čas vytřít

Spojení robotické vysavače s mopem? To, co byste dříve považovali za technologii budoucnosti, je dnes běžnou praxí. Je potřeba vybírat z vysavačů nebo samostatných robotických mopů, které umožňují pouze suché, nebo naopak mokré vytírání.

Ty první slouží pro odstranění prachových částic, druhá varianta mopu podlahu vytře a přeleští pomocí vody. Jestliže však hledáte skutečně účinného pomocníka na vytírání podlah, je lepší zaměřit se na samostatný robotický mop bez funkce vysávání.

Je libo usnadnit si práci? 👍

Důležitost orientace

Pokud je prostor zahlcen nábytkem, drobnostmi, dekoracemi a koberci, je potřeba vybírat robotického pomocníka s výbornou schopností orientace – takovou, aby se nezamotal na jednom místě. K tomu slouží senzory a navigace, které například blokují pád vysavače ze schodů, nebo jej chrání před nárazy do stěn či nábytku.

Po pořízení automatického pomocníka po starém vysavači už jen tak nesáhnete Canva

Proč se vyplatí?

Pokud vás unavuje pravidelný úklid a chcete si usnadnit život, pak je ideálním pomocníkem právě robotický vysavač. Některé můžete ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu a vracet se denně do uklizeného bytu či domu.

Taktéž mohou pomoci starším osobám, pro které je úklid bolestivý či namáhavý. Robotický vysavač zbaví podlahu chlupů, vlasů, nečistot i prachu – jeho cena se navíc pohybuje od 2 do 16 tisíc korun.

A jak vybrat ten pravý? Nenáročný úklid zvládne každý – pokud však máte speciální požadavky, doporučujeme sledovat recenze a funkce přístroje. Jedině tak vás pod stromečkem může překvapit plnohodnotný robotický pomocník, díky kterému si užijete více času pro sebe.

Nejprve vysaje podlahy a pak pošle mop vytřít i to jsou dnešní robotické vysavače iRobot

Tipy z Kupi.cz 

  • Nejprve vysaje podlahy a pak pošle mop vytřít

Roomba S 9+ vysaje celý váš dům, vrátí se do nabíjecí a čisticí stanice Clean Base, automaticky se sama vysype a odešle informaci o dokončeném úklidu robotickému mopu (iRobot cena: 39 999 Kč).

  • Spolehlivý a výkonný pomocník do 10 000 Kč

Sencor SRV 9250BK je velice povedená a elegantní designovka v nadčasovém provedení. Součástí balení je vysavač, nabíjecí stanice, vyměnitelná nádoba na mopování, ovladač, magnetická páska na vymezení zakázané zóny, čtyři čisticí kartáče, mopovací hadřík z kvalitního materiálu, náhradní HEPA filtr a štěteček na čištění (cena 9999 Kč). 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz