Vánoční stromek si nemusíte kupovat, stačí si jej pronajmout

Už nemusíte řešit neustálé problémy s kupováním nového stromku! Můžete si ho jednoduše pronajmout

Dokážete si představit Vánoce bez vánočního stromku plného ozdob? Pravděpodobně ne. I přesto, že chcete zachovat tradici, se možná každoročně potýkáme s klasickými problémy. Koupit živý, nebo umělý stromek? Co když rychle opadá? A je to vůbec ekologické? Má cenu kupovat nové ozdoby, které vás za pár let omrzí? Možná je správný čas na to, abyste poznali kouzlo pronájmu vánočních stromků.

Přečtěte si také

Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch
Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch

Jak si pronajmout vánoční stromek?

Pronájem vánočních stromků byl vytvořen hlavně za účelem šetření našich lesů. Během Vánoc se totiž pokácí tolik stromů, že je velmi těžké tento počet obnovit. Tato služba se tedy snaží o to, aby se počet pokácených stromů trochu snížil. Celé to funguje tak, že si před svátky vyberete stromek, který se vám vzhledově líbí. Daná firma vám jej přiveze až domů a poté zase odveze (většinou po čtrnácti dnech). Existují dva způsoby, jak se stromky po Vánocích naložit. Některé firmy je zazimují a následně na jaře zasadí. Jiné nechávají stromky celoročně v květináčích, takže se dají půjčovat nejen na Vánoce, ale i kdykoliv během roku. 

Bez ozdob by to nebyl vánoční stromek. Dávejte si ale pozor na druhy, kterými stromek ozdobíte!

Potřebuje stromek speciální péči?

Samozřejmě je důležité dodržovat pravidla, která půjčovny mají. Většinou jsou dost podobná, protože se týkají hlavně opatrné manipulace a přesných bodů, které se smí a nesmí dodržovat, aby stromek v pořádku přežil pobyt uvnitř v teplejším prostředí. Například se nesmí umisťovat k topení či krbu, musí se pravidelně zalévat dle instrukcí a samozřejmě se stromek nesmí nijak řezat ani tvarovat. Rovněž na něj nesmíte umísťovat svíčky, které by jej mohly popálit, a zdobit špičku hvězdou či jinými ozdobami, protože by mohlo dojít k poškození pupenů. Ozdobit stromeček proto můžete například klasickými vánočními ozdobami, girlandami a LED světýlky.

Kolik půjčení stromku stojí?

Popravdě řečeno, v Česku stále není moc firem, které by nabízely půjčování stromků. V půlce prosince už je tedy pravděpodobnější, že si vyberete stromek, který na vás zbyde, než ten, který se vám bude nejvíc líbit. Cena se samozřejmě odvíjí od velikosti a druhu stromku. Jedli kavkazskou o výšce 90 cm seženete například za 800 Kč (pujcovnastromku.cz). Smrk pichlavý ve velikosti 140 cm si pronajmete za 899 Kč (pronajemstromku.cz) a jedli ve velikosti 181–200 cm pořídíte za 1250 Kč (pujcovna-stromku.cz). 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz