Na suchý vzduch, nachlazení i potíže se spaním. Objevte difuzéry a zvlhčovače

Na suchý vzduch, nachlazení i potíže se spaním. Objevte difuzéry a zvlhčovače

Trápí vás v zimě suché ovzduší, nachlazení nebo snad nespavost? Tyto potíže můžete vyřešit jednou provždy. Pořiďte si pomocníka do domácnosti – zvlhčovač, difuzér nebo aroma lampu.

Přečtěte si také

Běhání se psem neboli canicross. Poradíme, jak začít i co si k tomu pořídit
Běhání se psem neboli canicross. Poradíme, jak začít i co si k tomu pořídit

Čím se vybavit na zimu? Přece vonnými přírodními esencemi, aroma lampou, kvalitním zvlhčovačem vzduchu a zásobou čajových svíček! Jedině tak si zpříjemníte domácí mikroklima – už žádný suchý vzduch, jen příjemné ovzduší a léčivá vůně pro ještě příjemnější okamžiky.

Kouzlo aroma lampy

Aroma lampa je nezbytnou výbavou útulné domácnosti. Funguje na principu zahřívání misky s vodou, do které přidáte několik kapek zvoleného esenciálního oleje. Jsou to právě éterické oleje, které dokážou porazit nachlazení, rýmu, stres či nespavost. Nejenže si můžete zvolit design aroma lampy, která tak dokonale padne do místnosti jako estetická dekorace, navíc jde o rychlý a účinný lék na mnoho neduhů. Pokud se chystáte aromaterapii vyzkoušet, je na čase nahlédnout pod roušku tajemství vůní, které pomáhají na fyzické i duševní úrovni. Oleje jsou extrahované z rostlin, vybírejte vždy jen ty 100% přírodní. A které se přes zimu neztratí?

  • Nespavost a úzkosti: levandule, meduňka, heřmánek nebo růže
  • Bolest a napětí svalů: jalovec, levandule, černý pepř, majoránka
  • Deprese a pocity beznaděje: geranium, grapefruit, jasmín, neroli, pačuli, santalové dřevo
  • Nachlazení: tea tree, tymián, skořice, eukalyptus
  • Únava: rozmarýn, máta peprná, šalvěj levandulolistá
Éterické oleje dokážou porazit nachlazení, rýmu, stres či nespavost

Vonné difuzéry

Pokud chcete vykouzlit příjemnou vůni, můžete vsadit ještě na další možnost – vonné difuzéry. Ty nevyžadují svíčku a můžete zvolit klasiku v podobě difuzéru s bambusovými tyčinkami, nebo vybírat z moderních elektrických difuzérů, které kromě vůně jemně zvlhčují vzduch. Obě varianty jsou k dostání v mnoha designech.

Tip: Klasický vonný difuzér najdete v akci v Bille jen za 149,90 Kč až do 24. 12., tak hurá pro něj, jistě potěší i jako drobný dárek. Alternativou může být vonný difuzér Tescoma Fancy Home za 399 Kč.

Vonné difuzéry s bambusovými tyčinkami postupně uvolňují vůni do prostoru

Zvlhčovač vzduchu

Kvalitní zvlhčovač ovzduší sice váš domov neprovoní, pokud tedy není určen také pro tento účel, ale rozhodně si poradí s nízkou vlhkostí vzduchu. Jestliže vás doma trápí suché klima, pak je zvlhčovač snadným řešením. Ideální je použít jej do ložnice nebo obytné zóny, zkrátka tam, kde se často nacházíte. Díky zvlhčení klimatu předejdete infekcím a onemocněním vysušeného dýchacího ústrojí, popraskaným rtům, suché pokožce, a dokonce i podrážděným suchým očím. 

A mezi jakými zvlhčovači můžete vybírat? Ty ultrazvukové rozkládají vodu na mlhu, kterou vhánějí do ovzduší. Parní zvlhčovače pak fungují na principu tepla – ohřívají vodu, která se následně odpařuje do vzduchu. A co je jejich výhodou? Moderní přístroje kombinují funkce ionizace a zvlhčení vzduchu právě s aromaterapií – stačí přidat vhodný éterický olej, a rýma nebo stres už nemají šanci.