Stříbrná a zlatá neděle: Obchody upravují otvírací dobu!

Stříbrná a zlatá neděle: Obchody upravují otvírací dobu!

Předvánoční nákupní horečka se pravděpodobně dotkla i vás. Nestíháte, nemáte během předvánočního shonu čas? Po práci chcete v klidu odpočívat, a ne běhat po obchodech? Vyrazte do nich o víkendu. Na stříbrnou a zlatou neděli otevírají i ty prodejny, které běžně fungují pouze v pracovní dny.

Přečtěte si také

Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?
Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?

Adventní neděle mají své jméno 

Advent je doba čtyř neděl před Vánocemi. Pro církev znamená začátek liturgického roku, kdy by neměly probíhat svatby a oslavy a celkově by se věřící měli spíše poklidně připravovat na vánoční svátky. V dnešní době je však advent spíše uspěchaný, všichni shánějí dárky, uklízejí, chystají výzdobu a cukroví. 

Podle tradice se každou adventní neděli zapaluje svíčka na adventním věnci. Každá neděle má své jméno: 

  1. Železná neděle (připadá na 27. 11. až 3. 12.) 
  2. Bronzová neděle 
  3. Stříbrná neděle
  4. Zlatá neděle (může vyjít i na 24. 12.) 

Obchodníci pod vlivem nákupní horečky rozšiřují otvírací dobu, a tak během stříbrné a zlaté adventní neděle nakoupíte i v prodejnách, které mívají o víkendu běžně zavřeno. V pracovní dny bývá rovněž otevřeno do pozdějších hodin.

Během adventu vrcholí nákupní horečka, otvírací doba obchodů se tedy zpravidla prodlužuje

Kam vyrazit na nákupy?

Stříbrná neděle letos bude zítra, tedy 15. 12., zlatá neděle příští týden 22. 12.

Až budete plánovat nákupy, počítejte s tím, že čím víc se budou blížit Vánoce, tím víc nakupujících v obchodech potkáte, řady u pokladen se prodlouží a zboží možná trochu prořídne.

Které obchody letos otevřou na stříbrnou a zlatou neděli? Sázkou na jistotu jsou obchodní centra, která jsou otevřena denně. V době adventu jsou zde pořádány různé předvánoční akce, koncerty a dětské dílničky. Pro někoho je to milý bonus, někomu tyto události spíše vadí. Zkontrolujte proto internetové stránky a přizpůsobte své plány programu daného obchodního centra. 

Tip: V Penny marketech nakoupíte až d 23. 12. každý den až do 21 hodin. 

Máte v oblibě malé lokální obchůdky nebo obchodní domy se zajímavými značkami, ale skoro nikdy se do nich nedostanete, protože se jejich otvírací doba kryje s vaším zaměstnáním? Zjistěte, jestli ji v prosinci neprodloužili nebo mimořádně neotevírají i během víkendu. 

Chcete jít najisto? Navštivte stránky Kupi.cz, kde jednoduše vyhledáte pobočky a otvírací doby supermarketů, hypermarketů a dalších obchodů ve vašem okolí.

A pokud to máte blízko k našim sousedům, máme pro vás skvělou zprávu! Nákupní rádce Kupi.cz, který přináší informace o nejvýhodnějších nabídkách z oblasti nakupování a slevových akcích na potraviny, drogerii nebo elektroniku, zcela nově publikuje zahraniční letáky ze sousedních zemí přímo na své vlastní stránce Kupi.cz v sekci „Zahraniční letáky“. Nechybí zde německé, polské, rakouské a slovenské slevové akce, které jsou oblíbené zejména u příhraničních obyvatel.

Vánoční nákupy jsou díky tomu mnohem snadnější! 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz