Pivo a víno pro psy. Na silvestra si nezapomeňte přiťuknout... se svým psem

Dáváte přednost klidné silvestrovské oslavě doma se svými miláčky? Kupte letos přípitek i pro ně!

Ne, to není silvestrovský vtip. Že už jste pro sebe na silvestra koupili několik lahví bublinek? A nechápete, proč se na vás Azor kouká tak vyčítavě? Asi proto, že jste na něj s nákupem přípitku trochu zapomněli. Letos si totiž bude chtít o půlnoci přiťuknout i on. Speciálním proseccem pro psy!

Přečtěte si také

Běhání se psem neboli canicross. Poradíme, jak začít i co si k tomu pořídit
Běhání se psem neboli canicross. Poradíme, jak začít i co si k tomu pořídit

Co Čech, to pejskař

Věděli jste, že 75 % českých domácností obývají i domácí mazlíčci? Ať už se jedná o rybičky, křečky, psy nebo kočky, Češi jsou ochotni za ně ročně utratit tisíce. Například v hlavním městě se roční náklady na domácího miláčka vyšplhají až na 16 tisíc korun. Stále více majitelů se nezdráhá dopřát svým zvířátkům co možná nejvyšší komfort, a tak vznikají psí lázně nebo exkluzivní kočičí hotely. Podle posledních výzkumů je až polovina Čechů ochotná se kvůli svým zvířecím miláčkům i zadlužit, pokud by to třeba jejich zdravotní stav vyžadoval. Češi jsou jednoznačně národem pejskařů a psího kamaráda najdete v každé třetí domácnosti. Možná právě proto se na trhu objevují i stále modernější pamlsky pro tyto čtyřnohé kamarády.

Přípitek s tlapkou

Pokud jste ten typ člověka, který raději stráví klidný silvestr ve společnosti svého psa než na hlučné párty v klubu, pak pro vás něco máme. Společnost Woof & Brew již před dvěma lety vyvinula speciální nápoj pro psy, který pojmenovala po anglickém výrazu pro slovo tlapka, Pawsecco. Britská značka nyní přináší svůj produkt i na český trh, a tak i čeští čtyřnozí spotřebitelé letos budou moci pozvednout číši se svými páníčky.

Pawsecco se sice prodává jako „prosecco“, ve skutečnosti ale samozřejmě žádný alkohol neobsahuje. Jedná se o bylinný nesycený nápoj, který obsahuje bezový a lipový květ a ženšen a je stoprocentně přírodní. Výrobce uvádí, že byste Pawsecco pejskovi měli nalít do misky místo vody nebo jím přelít granule. Aby se z vašeho psa nestal „alkoholik“, neslibujte mu ale víc než 1 láhev denně! Prosecco pro psy koupíte v e-shopech s chovatelskými potřebami a jedna 250ml láhev vás vyjde na zhruba 100 Kč.

Věděli jste, že svému pejskovi už můžete koupit i speciální prosecco pro čtyřnohé kamarády?

Jedno točené

Woof & Brew jsou ale odborníci i na jiné psí nápoje. V jejich sortimentu totiž najdete třeba pivo pro psy nebo psí tonik! Jestli váš pes vyznává vyloženě zdravý životný styl, můžete mu dopřát bylinný čaj pro zářivou srst a zdravou kůži. Psí mlsaly zase osloví speciální zmrzlina, která je osvěží v horkém letním dni. Ve všech produktech najdete už zmíněné speciální bylinné směsi, které prý domácím mazlíčkům dodají novou energii a pečují o jejich zdraví. Výroba těchto zvířecích doplňků stravy je navíc kontrolována veterinárními experty, a tak se nemusíte bát, že svému psovi ublížíte. Zdá se, že Woof & Brew nechtěli nikoho diskriminovat a u všech svých produktů zmiňují, že chutnají i kočkám. Jestli s tím ale vaše Micka bude souhlasit, už musíte vyzkoušet sami. Woof & Brew Bottom Sniffer pivo pro psy koupíte ve specializovaných e-shopech od 89 Kč (330 ml).

Pivo pro psy koupíte také pod názvem Snuffle Dog Beer. Jde o nealkoholický nápoj s kuřecí příchutí, kterou psi milují. Pročistí ledviny a zajistí pravidelný přísun vitamínu B. Pořídíte jej v e-shopech s chovatelskými potřebami nebo v Hornbachu  (250 ml za 55 Kč).

Chcete-li svému domácímu miláčkovi přilepšit, kupte mu raději pamlsky jemu určené

Chipsy psům neservírujte

Chtěli byste svému psímu miláčkovi dopřát i něco malého k zakousnutí, až budete společně oslavovat silvestra? Je hned několik pochutin, které budou možná ležet na vašem stole, ale chlupáči by je rozhodně jíst neměli. Patří mezi ně třeba slané brambůrky. Mohou způsobit zvracení a průjem. Potrpíte-li si na česnekové jednohubky, prostřený stůl před pejsky bedlivě hlídejte. Česnek u nich totiž způsobuje problémy se žaludkem a hrozí jim otrava. Tím spíš, pokud jednohubky zdobíte hroznovým vínem! I to je pro psy maximálně nebezpečné. Vysoce toxický může pro vašeho psího miláčka být i zbytek čokoládového Mikuláše nebo čokoládový adventní kalendář. Kakao je pro psy jed a jeho složky mu mohou způsobit i smrt. Jestli už chcete pejskovi přilepšit, kupte mu za odměnu speciální psí čokoládu nebo ještě lépe, nějaký kvalitní masový pamlsek.