Pivo a víno pro psy? Na Silvestra si nezapomeňte přiťuknout i se svým domácím mazlíčkem

Dáváte přednost klidné silvestrovské oslavě doma se svými miláčky? Kupte letos přípitek i pro ně! Pxhere

Že už jste pro sebe na Silvestra koupili několik lahví bublinek a nechápete, proč se na vás Azor kouká tak vyčítavě? Asi proto, že jste na něj s nákupem přípitku trochu zapomněli. Letos si totiž bude chtít o půlnoci přiťuknout i on – speciálním proseccem pro psy!

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Co Čech, to pejskař

Věděli jste, že 75 % českých domácností obývají i domácí mazlíčci? Ať už se jedná o rybičky, křečky, psy nebo kočky, Češi jsou ochotni za ně ročně utratit tisíce. Například v hlavním městě se roční náklady na domácího miláčka vyšplhají až na 16 tisíc korun.

Stále více majitelů se nezdráhá dopřát svým zvířátkům co možná nejvyšší komfort, a tak vznikají psí lázně nebo exkluzivní kočičí hotely. Psi jsou však u Čechů jednoznačně nejoblíbenější, a psího kamaráda tak najdete v každé třetí domácnosti. Možná právě proto se na trhu objevují i stále modernější pamlsky pro tyto čtyřnohé kamarády.

Pořádné krmení pro vaše miláčky?

Přípitek s tlapkou

Pokud jste ten typ člověka, který nejraději stráví klidný Silvestr ve společnosti svého psa, pak pro vás něco máme. Společnost Woof & Brew vyvinula pár let zpátky speciální nápoj pro psy, který pojmenovala po anglickém výrazu pro slovo tlapka, Pawsecco. Britská značka nedávno přinesla svůj produkt i na český trh, a tak i čeští čtyřnozí spotřebitelé mohou pozvednout číši se svými páníčky.

Pawsecco se sice prodává jako „prosecco“, ve skutečnosti ovšem samozřejmě žádný alkohol neobsahuje. Jedná se o bylinný nesycený nápoj, který obsahuje bezový a lipový květ a ženšen a je stoprocentně přírodní. Výrobce uvádí, že byste Pawsecco měli pejskovi nalít do misky místo vody nebo jím přelít granule. Aby se ale z vašeho psa nestal „alkoholik“, neslibujte mu víc než 1 láhev denně! Prosecco pro psy koupíte v e-shopech s chovatelskými potřebami a jedna 250ml láhev vás vyjde na zhruba 100 Kč.

Věděli jste, že svému pejskovi už můžete koupit i speciální prosecco pro čtyřnohé kamarády? Peter Van Beeck / Unsplash

Jedno točené

Woof & Brew jsou ovšem odborníci i na jiné psí nápoje – v jejich sortimentu najdete třeba i pivo pro psy nebo psí tonik! Jestli váš pes vyznává vyloženě zdravý životný styl, můžete mu dopřát bylinný čaj pro zářivou srst a zdravou kůži. Psí mlsaly zase osloví speciální zmrzlina, která je osvěží v horkém letním dni.

Ve všech produktech najdete už zmíněné speciální bylinné směsi, které mají domácím mazlíčkům dodat novou energii a pečovat o jejich zdraví. Výroba těchto zvířecích doplňků stravy je navíc kontrolována veterinárními experty, a tak se nemusíte bát, že svému psovi ublížíte.

  • Zdá se, že Woof & Brew nechtěli nikoho diskriminovat a u všech svých produktů zmiňují, že chutnají i kočkám. Jestli s tím však vaše Micka bude souhlasit, už musíte vyzkoušet sami.

Co se zmíněného „piva“ týče, Woof & Brew Bottom Sniffer pivo pro psy koupíte ve specializovaných e-shopech od 99 Kč (330 ml). Zvolit ale můžete i drink Snuffle Dog Beer – nealkoholický nápoj s kuřecí příchutí, kterou psi milují, a který navíc pročistí ledviny a zajistí pravidelný přísun vitamínu B. Pořídíte jej v e-shopech s chovatelskými potřebami či jinde na internetu za cca 50 Kč.

Chcete-li svému domácímu miláčkovi přilepšit, kupte mu raději pamlsky jemu určené Shutterstock

Chipsy psům neservírujte

Chtěli byste svému psímu miláčkovi dopřát i něco malého k zakousnutí, až budete společně oslavovat? Je hned několik pochutin, které budou možná ležet na vašem stole, ale chlupáči by je rozhodně jíst neměli. Patří mezi ně třeba slané brambůrky, které mohou způsobit zvracení a průjem. I česnekové jednohubky jsou nebezpečné, jelikož způsobují problémy se žaludkem a riziko otravy. A smrtelný může být i zbytek čokolády – kakao je totiž pro psy vysoce toxické.

Dopřejte pejskům vhodnou pochoutku

Jestli tedy chcete svému pejskovi přilepšit, kupte mu raději za odměnu psí čokoládu nebo ještě lépe, nějaký kvalitní masový pamlsek.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz