Na bohatý štědrovečerní stůl patří exotické ovoce. V našich obchodech je ho spousta

Tropické ovoce v obchodě Canva

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i příprava štědrovečerní večeře. Co kdybyste letos ozvláštnili tradiční sváteční tabuli něčím zdravým, exotickým a novým? Připravili jsme pro vás 5 tipů na tropické ovoce, které seženete i u nás a určitě jím potěšíte rodinu. Do jakého z nich se mezi svátky s chutí zakousnete?

Přečtěte si také

Odhalili jsme tajemství krémových polévek. Osvojte si triky pro tu nejlepší chuť
Odhalili jsme tajemství krémových polévek. Osvojte si triky pro tu nejlepší chuť

Papája

Papája je druh ovoce s oranžovou slupkou i dužinou, které s největší pravděpodobností pochází ze Střední Ameriky. Tato pochoutka se loupe a konzumuje se z ní pouze dužina bez černých semínek. Papája nepatří mezi příliš sladké druhy, její chuť tedy nejlépe vynikne ve sladko-slané kombinaci (např. se sušenou šunkou) či v jednoduchém ovocném salátu s limetkou. 

Papáju seženete v malém obchodě jen velmi zřídka. Je proto potřeba sledovat slevové akce, případně zamířit do větších nebo specializovaných prodejen. V České republice ji běžně koupíte za cenu 80–100 Kč za kus, teď před Vánoci je však k dostání ve většině hypermarketů již od 39,90 Kč/ks.

Zralá papája Pixabay

Mango

Mango patří mezi velmi sladké druhy ovoce s vysokým podílem vitaminu A, C, draslíku i vlákniny. Běžně jej koupíte i v menším supermarketu. Cena za 1 kus se liší podle toho, zda se jedná o „mango k dozrání“ nebo o „mango k přímé spotřebě“ (tzv. ready to eat). Standardní cena je zhruba 47 Kč za kus, v akci jej seženete i kolem 28 Kč/ks. Mango je nejlepší jen tak, s jogurtem, v ovocném salátu nebo v lahodném smoothie s dalšími plody. 

Kam zajít na mango?

Kupte se slevou Mango Tesco.

Porovnat slevy

Liči, pitahaya a mnoho dalších Canva

Pitahaya neboli dračí ovoce

Dračí ovoce (dragon fruit) je plodem rostliny jménem Hylocereus z čeledi kaktusovitých a svým tvarem připomíná malý plamen. Obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, například vitaminy B, C, E, železo, antioxidanty a vápník. Růžová slupka se loupe a konzumuje se pouze dužina, která může mít růžovou i bílou barvu podle druhu ovoce. 

V menších obchodech dračí ovoce neseženete, musíte pro něj do větších hypermarketů nebo specializovaných tržnic. Pokud v obchodě na pitahayu narazíte, zaplatíte okolo 90 Kč za kus

Vyberte si dračí ovoce v akci

Marakuja

Marakuja neboli mučenka (passion fruit) patří mezi tropické ovoce a říká se o ní, že díky vysokému obsahu vitaminu C dokáže perfektně nakopnout imunitu. Ve větších obchodech ji seženete celkem běžně. Za 1 kus zaplatíte okolo 20 Kč, záleží na velikosti. 

Marakuja může mít fialovou či oranžovou slupku, která se nekonzumuje. Chutný je její vnitřek plný semínek a sladké šťávy. Nejlépe si ji vychutnáte, když ji jen tak vydlabete lžičkou. 

Oranžová marakuja Anna Javčevová

Ananas

Ananas je v našich končinách poměrně známým ovocem, přesto si ho však příliš nedopřáváme. Proč ale neudělat výjimku a nepřidat jej na sváteční tabuli? Toto sladké ovoce obsahuje velké množství vitaminů C, A či B a dalších látek, díky čemuž je skvělým přírodním lékem na mnoho neduhů. Nalézt se navíc dá v menších obchodech i větších supermarketech, a to obvykle za akční cenu kolem 30 Kč.

Kam na ananas ve slevě?

Kupte se slevou Ananas.

Porovnat slevy

Už víte, jakým tropickým ovocem letos ozvláštníte svůj vánoční stůl? Neváhejte a vyberte si z široké nabídky exotických druhů, které jsou v obchodech i supermarketech jako na dlani takřka po celý rok!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz