Nejste kreativní? Nevadí, s našimi tipy zvládne vánoční výzdobu každý

Nejste kreativní? Nevadí, s našimi tipy zvládne vánoční výzdobu každý

Nepatříte mezi kreativní jedince, kterým jde tematická výzdoba domova od ruky? Inspirujte se v našem článku, jenž vás provede vánočním dekorováním krok za krokem. Jak začít, co pořídit a co doma změnit? Vytvořte kouzelnou vánoční atmosféru během jediného dne!

Přečtěte si také

Nepodceňujte výběr koberce. Jaký je rozdíl mezi zátěžovým a bytovým kobercem?
Nepodceňujte výběr koberce. Jaký je rozdíl mezi zátěžovým a bytovým kobercem?

Barvami to začíná

Jestliže chcete začít s vánoční proměnou interiéru, vsaďte na změnu barev. Právě barevná proměna je rychlá a efektivní tehdy, když chcete docílit změny nálady – ať už se jedná o tematickou sváteční proměnu domova nebo bydlení „v novém“. Jaká by měla být barva Vánoc? Rozhodně se nespletete s elegantní modrou, červenou nebo přírodními odstíny. Doplňky, které rozzáří vaši domácnost, mohou být rovněž v metalických odstínech – zlaté, stříbrné nebo stále populárnější měděné. Vyberte tedy barvy letošních Vánoc a směle do dekorování!

Pro rychlé vykouzlení vánoční atmosféry vsaďte na červenou barvu

Stůl ve slavnostním hávu

Sváteční náladu v kuchyni, jídelně nebo obývacím pokoji vykouzlíte rychle a hravě, když dodáte tu pravou barvu ploše stolu. V kuchyni či jídelně můžete stůl odít do stylového ubrusu ve vámi zvoleném dominantním odstínu. Konferenční nebo odkládací stolek snese elegantní běhoun, který se stane podkladem pro doplňky, jako jsou adventní věnec či adventní svícen. Základ je hotov!

Tip: Nezapomeňte na sváteční prostírání, které zpestří vánoční stolování. Vybírejte jej tak, aby jemně kontrastovalo s barvou stolu či zvoleným ubrusem. Krásný vánoční žakárový ubrus v červené barvě najdete ve vánoční nabídce Tchibo již od 399 Kč. Set prostírání a běhounu s vánočními motivy najdete také ve vybraných prodejnách Billa za 250 Kč.

Kouzlo hřejivého textilu

Je to bytový textil, který vám pomůže proměnit bydlení, aniž byste museli stěhovat nábytek nebo kupovat nové vybavení. Hřejivé plédy ve vánočních barvách, dekorační polštářky, kožešiny. Pár prvků, které dokonale zútulní společenskou zónu nebo ložnici. Nezapomeňte ani na vánoční povlečení, se kterým budete se sváteční náladou usínat i vstávat. Také už se nemůžete dočkat Vánoc?

Hřejivé plédy, měkké polštářky a další dekorace ve vánočním duchu dokonale vykouzlí sváteční atmosféru

Útulná harmonie

Docílit útulné a vřelé atmosféry je dalším krokem na cestě k vánoční pohodě – jednoduše vyměňte závěsy. U oken ještě chvíli zůstaňte. Garnýže můžete omotat dekoračním LED světelným řetězem – a finální vyznění místnosti bude dokonalé. Parapety snesou vánoční dekorace nebo příjemné okenní polštářky proti průvanu. 

Vánoční motiv

Vánoční motivy všude? Kdepak, nic se nemá přehánět. Ani dekorování v duchu Vánoc. Proto přemýšlejte střízlivě – pokud se vám líbí některé vánoční a zimní vzory, pak nezapomínejte na jejich kombinovatelnost. Několik různých vzorů by se mohlo bít, proto volte spíše minimalistický textil a doplňky – a vzor volte jen pro některé z nich. A že si nevíte rady? Inspirujte se v některém z vánočních letáků na Kupi.cz, kde najdete hromadu krásné inspirace!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz