Vyhazujete krabice od bot? Chyba! Víme, jak je doma kreativně využít

Vyhazujete krabice od bot? Chyba! Víme, jak je doma kreativně využít

Schováváte doma krabice od bot nebo je rovnou vyhazujete do koše? Je mnoho možností, jak je dále prakticky využít. Připravili jsme pro vás zajímavé tipy, které vás jistě zaujmou. Můžete tak snadno vyrobit nádherné věci do domácnosti za pár korun.

Přečtěte si také

Ani mráz neuchová jídlo navždy. Jak dlouho můžete nechat potraviny v mrazáku?
Ani mráz neuchová jídlo navždy. Jak dlouho můžete nechat potraviny v mrazáku?

Dejte průchod nekonvenčním nápadům. Jednoduše můžete vytvořit například pestrobarevné poličky do dětských pokojů. Barvy přizpůsobte vašemu interiéru nebo je zvolte čistě dle fantazie či nápadů vašich potomků. Sami uvidíte, jakou si přitom užijete zábavu. Z vytvořeného díla se tak můžete těšit společně o to více!

Originální police do dětských pokojíčků

K výrobě poliček budete potřebovat: 

 • nůžky
 • obyčejné krabice od bot – jejich počet dle potřeby
 • lepidlo nebo izolepa
 • barevné papíry

Tip: Krabice rozstříháme a polepíme barevnými papíry. Důležité je, aby nám pevně držely pohromadě. Hotové polepené poličky z krabic můžeme ještě doplnit veselými samolepkami se zvířátky nebo třeba oblíbenými pohádkovými postavičkami, které seženeme v papírnictví nebo hračkářství. Na závěr zatlučeme hřebíky do zdi a zpracované krabice pověsíme. Měli bychom však být opatrní a poličky příliš nezatěžovat. 

Originální police do dětských pokojíčků

Kufřík v retro stylu

Budete potřebovat: 

 • libovolnou krabici od bot
 • štětec
 • temperové nebo vodové barvy
 • kus koženého pásku
 • vteřinové lepidlo

Krabici otevřeme a každý její díl pomalujeme tak, abychom vytvořili neobvyklý ošoupaný efekt, který připomíná dřevo. Při natírání si vystačíme pouze s bílou a černou barvou. Pro vylepšení můžeme do krabice vložit látku na vystlání. Na závěr na pomalovanou krabici nalepíme kožený pásek jako rukojeť.

S krabicemi si můžete doma užít ještě spoustu zábavy (Foto: Freepik.com)

Veselá komoda s šuplíky

K výrobě budete potřebovat:

 • dostatek krabic
 • nůžky
 • barevný/balicí papír
 • lepidlo
 • látkové mašličky

Obvykle do dětských pokojíčků pořizujeme klasické dřevěné komody. Proto je tento nápad zajímavou inovací, která rozzáří nejen dětské oči, ale i místnost. Výroba komody je velice snadná, spočívá pouze ve vylepšení designu barevným nebo balicím papírem. Volba barev je na nás, záleží, zda chceme dívčí nebo chlapeckou variantu.

Koš na ručníky

Další praktickou věcí, kterou můžeme hravě vytvořit z nepotřebných krabic, je koš na prádlo. Vybereme vhodnou velikost krabice a potáhneme ji barevnou látkou dle naší fantazie.

Dětem stačí ke hře mnohdy jen krabice a fixy (Foto: Freepik.com)

Organizér na kancelářské věci

Jeho výroba je snadná a poměrně rychlá. Opět ušetříme pár korun a vytvoříme si přitom super uspořádání pro kancelářské předměty, které často někam zapadnou a nejsou zrovna po ruce. Výhodou tohoto ručně vyráběného organizéru je, že si můžeme zvolit velikost přihrádek.

Praktický nabíjecí box

Máte trochu nepořádek v nabíječkách? Pak vám pomůže uložit si všechny na stejné místo a k tomu to bude vypadat vzhledně! Pro začátek vám stačí jedna krabice od bot a prodlužovačka. Zbytek záleží jen na vás, důležité je vytvořit do boxu díry a protáhnout jimi kabely.

A nebo dejte dětem libovolnou krabici a pastelky a nechte je volně tvořit, možná budete jejich fantazií překvapeni.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz