Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Pivo a prosecco pro psy! Tipy na vánoční dárky pro vašeho mazlíčka

Pivo a prosecco pro psy! Tipy na vánoční dárky pro vašeho mazlíčka

Dát si se svým psem vychlazené pivko u televize nebo posedět s psí slečnou u romantického filmu a sklenkou prosecca? To není vtip, tyto oblíbené nápoje se u nás skutečně dají koupit. Jsme národem pivařů, ale také pejskařů, a to si moc dobře uvědomují prodejci, v obchodech tak můžete pořídit pro svého čtyřnohého parťáka kromě pamlsků i lahváč.

Přečtěte si také

Věděli jste, že rýže, která se jí další den, je zdraví nebezpečná?
Věděli jste, že rýže, která se jí další den, je zdraví nebezpečná?

Lahodný zlatavý mok 

Pivo pro psy (dog beer) na první pohled vypadá jako klasické lahvové pivo ze supermarketu, jedná se však o „pivo“, které je nesycené a bez alkoholu, zato obsahuje chmelový slad a extrakt z pampelišek či kopřiv.

  • Snuffle Dog Beer – delikatesní tekuté občerstvení s kuřecí příchutí, kterou psi milují. Zdravé „pivo“ pro psy pročistí ledviny a je zdrojem vitamínu B. Koupit ho můžete v Hornbachu za 55 Kč (250 ml).
  • Woof & Brew Bottom Sniffer (330 ml) – pivo pro psy s přírodním složením z pampelišek, lopuchu, chmelu a kopřiv, s přídavkem kuřecího aroma. Skladem ho mají v e-shopech i kamenných prodejnách s doplňky pro zvířata za cenu 89 korun. 

Servírování:

Podávejte nejlépe při pokojové teplotě a nezapomeňte láhev před použitím protřepat. Také nepřekračujte denní povolenou dávku, která se odvíjí od velikosti plemene. 

  • malý pes (bišonek, čivava, jorkšír) – maximálně 1 láhev za den 
  • střední pes (labrador, výmarský ohař) – 1 láhev denně bude stačit i středním plemenům
  • velký pes (německá doga) – maximálně 2 láhve můžete dopřát velkým psům

Provoníme vašemu miláčkovi zadek

„Psí nos je až stotisíckrát citlivější než lidský, a tak pro psy znamená vzájemné očichávání zadků mnohem víc než pro nás podání ruky. Z odéru poznají i to, jakou má ten druhý náladu nebo jestli je kvalitně živený,“ vysvětluje Steve Bennett z firmy Woof & Brew. „Díky našemu pivu bude váš pes mezi ostatními za hvězdu,“ dodává. 

Pivo pro psy je bez alkoholu a bublinek

Pawsecco „víno“ pro psy 

Kromě již zmíněného piva můžete se svým pejskem posedět i u sklenky prosecca, tedy Pawsecca. Jedná se o nealkoholický a nesycený nápoj, jehož složení bylo sestaveno s veterináři a obsahuje především přírodní bylinky (bezinky, kopřivy, ženšen nebo limetku). Lahvinku můžete svému mazlíčkovi koupit v e-shopech nebo kamenných prodejnách za 99 Kč. 

Zajímavost:

Pawsecco firmy Woof & Brew bylo ochutnáno v americkém televizním pořadu na programu Channel 4 moderátorkou Clare Baldingovou, která odstartovala americkou mánii za honbou po falešném proseccu pro zvířata. 

Tip:

  • Nezapomeňte na Vánoce na své čtyřnohé parťáky, zavděčíte se jim třeba balíčkem pamlsků. Stačí koupit to, co mají rádi, a zabalit do vánočního papíru. Největší radost svému mazlíkovi uděláte, když si bude moct balíček pro něj i sám rozbalit. 
  • Speciální adventní kalendáře pro pejsky a kočky najdete právě teď v prodejnách chovatelských potřeb nebo na internetu. Ceny se pohybují od 190 korun. 

Pro mazlíčka pod stromeček