Pivo a prosecco pro psy! Tipy na vánoční dárky pro vašeho mazlíčka

Pivo a prosecco pro psy! Tipy na vánoční dárky pro vašeho mazlíčka

Dát si se svým psem vychlazené pivko u televize nebo posedět s psí slečnou u romantického filmu a sklenkou prosecca? To není vtip, tyto oblíbené nápoje se u nás skutečně dají koupit. Jsme národem pivařů, ale také pejskařů, a to si moc dobře uvědomují prodejci, v obchodech tak můžete pořídit pro svého čtyřnohého parťáka kromě pamlsků i lahváč.

Přečtěte si také

Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce
Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce

Lahodný zlatavý mok 

Pivo pro psy (dog beer) na první pohled vypadá jako klasické lahvové pivo ze supermarketu, jedná se však o „pivo“, které je nesycené a bez alkoholu, zato obsahuje chmelový slad a extrakt z pampelišek či kopřiv.

  • Snuffle Dog Beer – delikatesní tekuté občerstvení s kuřecí příchutí, kterou psi milují. Zdravé „pivo“ pro psy pročistí ledviny a je zdrojem vitamínu B. Koupit ho můžete v Hornbachu za 55 Kč (250 ml).
  • Woof & Brew Bottom Sniffer (330 ml) – pivo pro psy s přírodním složením z pampelišek, lopuchu, chmelu a kopřiv, s přídavkem kuřecího aroma. Skladem ho mají v e-shopech i kamenných prodejnách s doplňky pro zvířata za cenu 89 korun. 

Servírování:

Podávejte nejlépe při pokojové teplotě a nezapomeňte láhev před použitím protřepat. Také nepřekračujte denní povolenou dávku, která se odvíjí od velikosti plemene. 

  • malý pes (bišonek, čivava, jorkšír) – maximálně 1 láhev za den 
  • střední pes (labrador, výmarský ohař) – 1 láhev denně bude stačit i středním plemenům
  • velký pes (německá doga) – maximálně 2 láhve můžete dopřát velkým psům

Provoníme vašemu miláčkovi zadek

„Psí nos je až stotisíckrát citlivější než lidský, a tak pro psy znamená vzájemné očichávání zadků mnohem víc než pro nás podání ruky. Z odéru poznají i to, jakou má ten druhý náladu nebo jestli je kvalitně živený,“ vysvětluje Steve Bennett z firmy Woof & Brew. „Díky našemu pivu bude váš pes mezi ostatními za hvězdu,“ dodává. 

Pivo pro psy je bez alkoholu a bublinek

Pawsecco „víno“ pro psy 

Kromě již zmíněného piva můžete se svým pejskem posedět i u sklenky prosecca, tedy Pawsecca. Jedná se o nealkoholický a nesycený nápoj, jehož složení bylo sestaveno s veterináři a obsahuje především přírodní bylinky (bezinky, kopřivy, ženšen nebo limetku). Lahvinku můžete svému mazlíčkovi koupit v e-shopech nebo kamenných prodejnách za 99 Kč. 

Zajímavost:

Pawsecco firmy Woof & Brew bylo ochutnáno v americkém televizním pořadu na programu Channel 4 moderátorkou Clare Baldingovou, která odstartovala americkou mánii za honbou po falešném proseccu pro zvířata. 

Tip:

  • Nezapomeňte na Vánoce na své čtyřnohé parťáky, zavděčíte se jim třeba balíčkem pamlsků. Stačí koupit to, co mají rádi, a zabalit do vánočního papíru. Největší radost svému mazlíkovi uděláte, když si bude moct balíček pro něj i sám rozbalit. 
  • Speciální adventní kalendáře pro pejsky a kočky najdete právě teď v prodejnách chovatelských potřeb nebo na internetu. Ceny se pohybují od 190 korun. 
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz