Vypere i vyčistí. Na co všechno se dá použít oblíbený nápoj

Legendární nápoj vám pomůže udržovat čistou domácnost.

Kdo by řekl, že nejoblíbenější nápoj na světě je zároveň i praktický domácí pomocník? Tenhle sladký perlivý drink se totiž osvědčil při péči o domácnost a dokonce i garáž. Co všechno dokáže legendární Coca-Cola vyčistit?

Přečtěte si také

Ani mráz neuchová jídlo navždy. Jak dlouho můžete nechat potraviny v mrazáku?
Ani mráz neuchová jídlo navždy. Jak dlouho můžete nechat potraviny v mrazáku?

Když lékárník John Stith Pemberton v Atlantě v roce 1886 uvařil první Coca-Colu k medicínským účelům, asi ho ani nenapadlo, jaký fenomén má v tu chvíli v rukou. Původní nápoj obsahoval kokain a víno a užíval se k léčbě trávicích potíží, bolesti hlavy nebo impotence. Jeho nealkoholická verze na sebe nenechala dlouho čekat a vznikl legendární sirup, ze kterého se Coca-Cola vyrábí dodnes. Originální a přísně tajný recept je střežen v trezoru v Atlantě. Ať už ale obsahuje cokoliv, lidé výsledek milují. A nyní ještě o trochu víc. Coca-Cola je totiž skvělý pomocník, který vyčistí i odolné skvrny. Vyzkoušejte to sami!

Pryč se skvrnami i zápachem

Mastné fleky se z oblečení perou špatně. Na trhu najdeme široké množství odstraňovačů skvrn, ale pokud je zrovna doma nemáte, spolehněte se na plechovku Coca-Coly. Vylijte její obsah na oblečení v bubnu pračky a vyperte je spolu s práškem či gelem na praní. Výsledkem budete překvapeni! Coca-Cola si dokonce poradí i se skvrnami od krve. A pokud jste nechali ručníky příliš dlouho v pračce a mají zatuchlý odér, aplikujte na ně stejný postup. Budou zase krásně svěží.

Vodní kámen, to je prevít

Uvařit Coca-Colu v rychlovarné konvici? To přesně udělejte, chcete-li se zbavit vodního kamene a usazenin. Bojujete doma s tvrdou vodou a vodní kámen se usazuje i v toaletě? Dvoulitrovou Coca-Colu do ní vylijte před tím, než si půjdete lehnout. Ráno stačí spláchnout a obdivovat běloskvoucí mísu. Stejnou metodou můžete vyčistit i zašlé spáry mezi kachličkami. Použijte např. plastový rozprašovač a kachličky colou postříkejte. Nechte působit pár minut a jednoduše setřete houbičkou.

Coca-Cola vám pomůže vyčistit i vodní kámen usazený v toaletě nebo rychlovarné konvici.

S Coca-Colou do garáže

Kyselina obsažená v Coca-Cole působí perfektně též při odstraňování rzi z nářadí, šroubků nebo z jízdního kola. Zrezivělé komponenty můžete do syceného nápoje ponořit na 24 hodin nebo je čistit do Coca-Coly namočenou houbičkou. Po posledním výletu autem máte na nárazníku doslova hřbitov mušek a hmyzu? Můžete si koupit sofistikovaný odstraňovač hmyzu nebo se spolehnout na starou dobrou colu.

Zrezivělé nářadí stačí ponořit do Coca-Colové lázně a bude jako nové.

Žvýkačka ve vlasech

Až vaše dítko příště přijde domů s nalepenou žvýkačkou ve vlasech, neberte hned do ruky nůžky. Zvlášť holčičky vám poděkují, pokud přilepený pramen vlasů radši ponoříte na chvíli do Coca-Coly. Za pár minut žvýkačku bez problémů odstraníte a dlouhovláskám zůstane jejich chlouba.

Coca-Cola je plná cukru a její každodenní konzumace rozhodně není nic zdravého. Jak ale vidíte, hodí se mít jednu či dvě plechovky po ruce. Pokud vás navíc přemůže žaludeční nevolnost nebo třeba menší kocovina, je vychlazená Coca-Cola účinným lékem. Bublinky uklidní žaludek a cukr s kofeinem vám dodá chybějící energii.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz