Než vyrazíte na botox, zkuste citrón. Jak se zbavit vrásek na čele a kolem očí

Okolí očí je náchylné k tvorbě vrásek.

Jak stárneme, oblast očí je většinou první místo ve tváři, kde se to začne projevovat. Kůže okolo očí je tenčí a jemnější než jinde na obličeji, proto je náchylnější k drobným linkám a vráskám. I když tento proces nejde zastavit nebo zvrátit, dá se alespoň zpomalit. Poradíme vám, co dokáže oči projasnit a omladit. 

Přečtěte si také

Supermarkety pomáhají. Pořádají vánoční sbírky, do kterých zapojují své zákazníky
Supermarkety pomáhají. Pořádají vánoční sbírky, do kterých zapojují své zákazníky

Trocha biologie

Pokožka se skládá z vnější a vnitřní vrstvy, ta vnější udržuje kůži vyživovanou. To díky pomocí kolagenu a elastinu, zhruba od 25 let se produkce těchto proteinů vazivové tkáně začíná snižovat. Tento proces nejde zastavit, co ale můžete ovlivnit, jsou vnější vlivy, které zrychlují stárnutí. Zamyslete se nad svým životním stylem, bez cigarety nedáte ani ránu? Rádi se opalujete? Moc neřešíte, co jíte a stres je váš denní parťák? Pak je vám asi jasné, že takto si na vrásky zaděláte zbytečně mnohem dřív. Změnou životosprávy můžete stav své pleti zlepšit velmi rychle. 

Kosmetičtí bojovníci 

Jak můžete ještě bojovat se stárnutím? Zejména pomocí kosmetiky, vsaďte na ověřené složky, které pomáhají vyživit a omladit oční okolí. Pokud je vám méně než 40 let, základem bude hydratace pomocí kyseliny hyaluronové. Ta je součástí naší kůže, pomáhá ji udržovat hladkou a vyživenou - dokáže udržovat až tisícínásobek své váhy vody. Další účinnou zbraní je vitamin C - protein, který podporuje produkci kolagenu. Zároveň rozjasňuje pleť a zesvětluje pigmentové skvrny. A v neposlední řadě retinol, vitamin A. Také podporuje produkci kolagenu, bojuje s diskolorací a dokonce i s povislými víčky. 

Používejte speciální krémy na oční okoli.

Pomoc od doktorů

Když zdravý životní styl a kosmetika nestačí, naštěstí je tu ještě další možnost - estetická medicína. Jedním z neinvazivních zákroků je laserové ošetření. Paprsky laseru vytvářejí pomocí oxidu uhličitého mikroskopické dírky do kůže, kde stimulují kolagenová a elastinová vlákna. Další možností jsou injekce botoxu, který uvolňuje svaly pod kůží, takže vrásky jsou více vyhlazené. Tento zákrok se ale musí opakovat pravidelně pro dlouhodobý účinek.

Drahý neznamená vždy nejlepší

Krémy proti vráskám můžete pořídit za pár stovek nebo za několik tisíc korun. Vyšší cena může budit dojem, že jde o kvalitní výrobek, ovšem jak ukazují nezávislé srovnávací testy, nejlepšími krémy se stávají  ty levnější, které běžně koupíte v drogeriích. Určitě doporučujme vyzkoušet perlové sérum na vrásky Q10 Plus Nivea a z krémů sáhněte v drogerii po Laser X3 Renew Revitalift L'Oréal, ten běžně stojí kolem 600 Kč, ale v letákových akcích se dá velmi často pořídit - jako právě teď za 299 Kč. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz