Čokoláda, brambory a uhlí. Co dalšího dát dětem do mikulášské nadílky?

Přemýšlíte nad tím, co letos dětem nadělit do mikulášské nadílky? Adventní kalendář tam nesmí chybět

Také už se vaše děti těší na Mikuláše? Až se oklepou z šoku z čerta chrastícího řetězem a uklidní je blonďatý anděl, začnou se asi shánět po sladké mikulášské nadílce. Nevíte si rady, co jim letos zabalit? Inspirujte se naším seznamem.

Přečtěte si také

Porce do 5 Kč? Vyzkoušejte domácí bezvaječné těstoviny ve třech receptech
Porce do 5 Kč? Vyzkoušejte domácí bezvaječné těstoviny ve třech receptech

Bez kalendáře ani ránu

Adventní kalendář je mikulášskou stálicí. Otevírání okének a těšení se na příchod Štědrého dne je tradice, kterou děti milují. V prosinci možná budete muset přimhouřit oko a dopřát jim trochu čokolády. Tím máme na mysli tu kvalitní s vysokým obsahem kakaa. Raději než čokoládové pochoutky kupte kalendáře s pravou švýcarskou čokoládou Lindt nebo českou Orion. Jestli vaše dítě po čokoládě přeci jen nebaží, možná se mu zavděčíte adventním kalendářem s lízátky. Ani větší děti nemusíte o kalendáře ochudit. Například značky Balea a Alverde připravily verze plné kosmetických drobností a překvapení, které ocení obzvlášť mladé slečny.

Trochu exotiky

Čerstvé ovoce do mikulášské nadílky patří. Dá se ale předpokládat, že z jablíček děti radostí skákat nebudou. Co jim nadělit třeba exotické ovoce, které přes rok příliš nekupujete? Papáju, karambolu a pitahayu neboli dračí ovoce děti rády ochutnají a pyšně si jej vezmou jako svačinu do školy. A jestli chcete vyvážit množství sladkostí něčím aspoň trochu zdravým, přidejte do nadílky i lyofilizované ovoce sušené mrazem. Neobsahuje žádné přidané cukry a zachovává si všechny vitamíny a minerály.

Chcete-li dětem na Mikuláše nadělit ovoce, kupte jim třeba exotické dračí plody

Něco na žvýkání

I oblíbené želatinové bonbóny Haribo seženete ve speciální vánoční edici. Děti se tak můžou těšit na bonbónky ve tvaru vánočních motivů. A jestli chcete mít nad přísunem cukru aspoň nějakou kontrolu, kupte balení, které obsahuje malé sáčky s několika bonbóny. Tak možná zamezíte tomu, že si je děti budou cpát do pusy po hrstech. Aby jejich zuby tolik netrpěly, můžete mikulášskou nadílku obohatit o balení žvýkaček bez cukru. Ty totiž v žádném batohu teenagera nemůžou chybět!

Značkový Mikuláš

Čokoládové figurky ve tvaru Mikuláše nabízí mnoho výrobců. Záleží jenom na tom, jaký máte na nadílku rozpočet. Obyčejné čertovské a mikulášské figurky seženete už za méně než 10 korun. Pokud ale mají vaše děti rády kvalitní čokoládu, budete si muset trochu připlatit. Figurky podle velikosti koupíte od 50 do 100 Kč. Malé milovníky lentilek můžete obdarovat Mikulášem naplněným těmito barevnými bonbóny. Kinder Mikuláš v sobě zase skrývá malé překvapení, stejně tak jako oblíbené Kinder vajíčko.

Čokoládového Mikuláše seženete už za méně než 10 korun

Drobná překvapení

Mikulášská nadílka určitě nemusí být jen o sladkostech. Dětem můžete udělat radost i drobnými dárky a překvapeními, které jim vydrží trochu déle než čokoláda. Kupte jim například menší balení pastelek, modelínu s vykrajovátky nebo třeba puzzle. Zkrátíte tak ratolestem dlouhé čekání na Ježíška. Školáka určitě potěšíte originálním krytem na telefon nebo kreditem do mobilu. Mladá slečna zase ocení vánoční lak na nehty se třpytkami nebo lesk na rty.

Uhlí nebo brambory?

Každá mikulášská nadílka by měla mít i výchovný dopad, souhlasíte? A tak je občas nějaký ten brambor za nevhodná slova nebo uhlí za neuklizený pokojíček na místě. Právě uhlí, které vždy symbolizovalo takový malý černý pozdrav z pekla, se v dnešní době docela obtížně shání. I na to už obchodníci myslí. V supermarketech tak seženete 250 gramový balíček s pravým uhlím od čerta pro zlobivé děti. A jestli jsou ty vaše poslušné a chcete jen dodržet vtipnou tradici, kupte jim arašídy v cukru, které se prodávají pod názvem Čertovo uhlí. Takový trest bude vlastně malá odměna!

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!