Seznam věcí, kterých se můžete s klidem zbavit. Nikdy je už nebudete potřebovat

Zbavte se nepotřebných věcí - dopřejte tak očistu své mysli i místu, kde žijete

Kolik nepotřebných věcí vám doma zbytečně zabírá místo? Čtvery džíny, do kterých se chystáte už dva roky zhubnout, nevybalené povlečení, které jste dostali předloni k Vánocům, nebo hromada starých časopisů. Nebojte se doma zbavit neužitečných věcí. Uleví se vám.  

Přečtěte si také

Krém, omáčka a koláč: 3 pochoutky z dýně, které si na podzim musíte připravit
Krém, omáčka a koláč: 3 pochoutky z dýně, které si na podzim musíte připravit

Očista domova od zbytečných a nepotřebných věcí bývá přirovnávána k duševnímu i fyzickému detoxu. Uvidíte, že vám taková změna udělá dobře a doma se vám bude doslova lépe dýchat. Budete mít ve věcech pořádek a nebudete ztrácet čas jejich přehrabováním.

Při úklidu se držte zlatého pravidla: jeden rok. Pokud jste danou věc během posledního roku nepoužívali, patrně ji nebudete potřebovat ani ten následující. Pokud u některé věci váháte, vždy se sami sebe zeptejte: Potřebuji to? Používám to? Mám z toho radost? Mám k této věci nějaký citový vztah? Stalo by se něco, kdyby tato věc zmizela? Ve většině případů si určitě odpovíte, že ne.

Zničené a nepadnoucí oblečení

Pokud trpíte pocitem, že nemáte co na sebe, ale vaše skříň doslova přetéká, pak je načase se některých kousků zbavit. Věcí, které vám nesedí nebo jsou poničené. U všech si už nějakou dobu říkáte, že do nich zhubnete, flíčky odstraníte, díry zašijete, na neobvyklý styl si zvyknete. Pokud se tak nestalo do teď, pravděpodobně se k tomu neodhodláte nikdy. Ideální příležitost se takových věcí zbavit. Nezapomeňte ani na boty, staré povlečení, ručníky nebo dětské oblečení, ze kterého již děti vyrostly.

Ulevte své skříni a zbavte se všeho nepadnoucího nebo poškozeného oblečení

Staré časopisy, tiskoviny a účtenky

Schválně, kolikrát jste se vrátili ke čtení starého časopisu, který si spolu s hromadou dalších schováváte? Pokud nikdy, pak je spolehlivě nepotřebujete. Stejně tak staré učebnice, nedočtené nebo nezajímavé knihy. Doporučujeme protřídit i staré dokumenty, účtenky od zboží, kterému již vypršela záruční doba nebo návody, do kterých jste nikdy před tím ani nenahlédli. V případě potřeby je naleznete volně dostupné na internetu.

Prošlá a nespotřebovaná kosmetika

Kolika vypotřebovanými rtěnkami nebo vyschlými laky se musíte prohrabat, než najdete ty, které chcete použít? Některé výrobky použijeme párkrát a zjistíme, že nám vůbec nevyhovují. Jiné nahradíme ještě před tím, než je zcela vypotřebujeme. A některé skladujeme tak dlouho, až začnou nepříjemně zapáchat, zežluknou nebo vyschnou. Když budete u toho, nezapomeňte protřídit také lékárničku. Prošlé kapky do očí, které jste potřebovali před třemi lety, vám již mnoho užitku nepřinesou.

Kuchyňské nádobí

Máte svůj oblíbený hrneček, ze kterého stále pijete? Tak k čemu potom schovávat dalších deset? Ponechte si jen pěkné sady, své oblíbené kousky a některé navíc pro návštěvy. Pokud ve své kuchyni objevíte nádobí nebo náčiní, které téměř nikdy nepoužíváte, není důvod jej schovávat.

V kuchyni si ponechte jen oblíbené nádobí a pěkné sady. Vše, co nepoužíváte, s klidem vyhoďte

Nevhodné dárky

Občas se nám zkrátka dárky do vkusu netrefí. I tak si z pocitu slušnosti takové věci vystavíme nebo naopak ukryjeme hluboko do skříně, kde akorát zabírají místo. Ano, jedná se o všechny ty svíčky, sady mističek, mýdla, sošky apod.  

Když se chcete věcí zbavit, ale nevyhazovat

Určitě netvrdíme, že pokud se něčeho máte zbavit, nutně musíte věci vyhodit do koše. Věci můžete darovat, odnést na sběrná místa nebo do různých organizací, kde poslouží lidem v nouzi. Existuje také spousta internetových stránek, kde můžete věci prodávat nebo vyměňovat. Knihy, oblečení a textil, nádobí, dekorace nebo dětské hračky, které již nevyužíváte, mohou zase někomu jinému udělat radost.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz