Tipy, jak originálně věnovat fotky během celého roku

Tipy, jak originálně věnovat fotky během celého roku

Další rok se blíží ke svému závěru a s ním nastává i čas rekapitulace vzpomínek. Co jsme letos všechno zažili? Přestože je v současné době, díky moderním technologiím, fotografování velmi jednoduché a kvalitní, málokdo fotky dále využije. Vězte však, že právě fotografické kompilace jako (nejen vánoční) dárek potěší nejednoho obdarovaného. V jaké formě můžeme fotografie darovat?

Přečtěte si také

Orientální kombucha: zakalená vitamínová bomba je u Čechů ve velké oblibě
Orientální kombucha: zakalená vitamínová bomba je u Čechů ve velké oblibě

Fotky nejen dětí

Pravděpodobně nejvíce fotografií vytvoří rodiče malých dětí, cestovatelé a milovníci selfie. Pokud se v nich nechcete „utopit“, je dobré je nějak uchopit. Ano, dá to trošku práce, ale ve výsledku to oceníte nejen vy, ale například i prarodiče nebo přátelé. Každoroční fotokniha se snímky z uplynulého roku může být skvělou tradicí. Nestíháte? Pak je variantou například leporelo a nebo luxusní designové minialbum do kapsy, tzv. pokitka. Právě ta se hodí například jako dárek pro kamarády. Využijete v něm například své fotky z cest.

Prarodiče ocení zejména fotoalba vnoučat (Foto: Freepik.com)

Originální kuchařka

Jste milovníci jídla? Pak se vám bude hodit vědět, že kuchařka nemusí být vydána „jen knižně“. Projeďte si svůj mobil a zjistíte, kolik fotografií jídel máte. Určitě to bude stačit na jeden stolní kalendář. Ke každé fotce můžete připsat pár slov a nebo i recept. Podobně lze postupovat s fotkami z cest, kde místo receptu uvedete tip na výlet. Tento dárek je i velmi praktický, protože obdarovaného můžete v mnohém inspirovat. A obdarujete tak trošku i sebe. Konečně budete mít v té své zálibě pořádek.

Pořiďte tematický fotorámeček

Není nad ruční práci, kde předáte i kousek sebe. Vyrazte na kurz a nebo si udělejte několik klidných večerů s tvořením. Pokud máte malé děti, vezměte je na pomoc. Babičkám a dědečkům udělají jistě radost fotografie vnoučat nebo celé vaší rodiny v ručně ozdobeném rámečku. Ten může být „pouze“ z ozdobené lepenky, nebo pořiďte jednoduché rámečky v některém z blízkých obchodů a dozdobte je dle svých představ. Na rámeček můžete nalepit mušličky, kamínky, barevný ozdobný písek, tvrdé těstoviny, obarvené špejle a nebo třeba rýži.

Poohlédnout se však můžete i po spojených fotorámečcích nebo větších formátech, které nabízí například Ikea. Rám Knoppäng v rozměrech 30 x 40 cm je k dostání za 199 Kč. Můžete do něj umístit jednu zvětšenou fotografii a nebo vytvořit koláž. Nebojte se experimentovat a udělat koláží více. Skvěle oživí místnost. Vhodný je rovněž rám Ribba na obrázek 23 x 23 cm, s hloubkou 4,5 cm, který koupíte za 129 Kč.

Alternativou mohou být fotorámečky v Jysku, které aktuálně pořídíte za akční ceny. Fotorámeček Valter o rozměrech 30 x 40 cm koupíte za 100 Kč, čtvercový o rozměrech 32 x 32 cm za 85 Kč.

Fotografie ve stylovém rámečku udělají radost (Foto: Freepik.com)

Mějte své zážitky stále na očích

Dalším originálním dárkem jsou různé varianty závěsných kalendářů. Můžete sáhnout po jednom obrázku a nebo vybrat více a prostřednictvím koláže shrnout konkrétní měsíc minulého roku. Toto úsilí se rozhodně vyplatí, protože si vzpomenete na řadu chvil, které už překryla spousta jiných okamžiků. A najednou zjistíte, jak moc se toho za tento rok událo. 

Hravé fotografie v mnoha podobách

  • Fotky na hrnečku ještě z módy nevyšly – prarodiče ocení vnoučky, partner třeba motorku a kamarádka vaši společnou fotografii, třeba trochu střelenou.
  • Udělejte obří koláž – miniatury tisíce fotek (ano, určitě tento počet v pohodě dáte) vytvoří jeden konkrétní obrázek – existují na to webové aplikace, kam fotky jednoduše pošlete a oni vám profesionálně vytisknou finální obraz.
  • Puzzle – hravost v každém kousku. Někdy je třeba poskládat život, jindy fotografii. Buďte hraví i v dospělosti.
  • Prostírání – vyladěné prostírání může potěšit nejen děti, ale i dospělé. Stačí jen vybrat snímky, které v nich vyvolají příjemné vzpomínky.
  • Obraz – pokud fotíte rádi a v dobré kvalitě, můžete sáhnout i k tisku na plátno. Zejména černobílé fotografie zde vypadají naprosto báječně. A nebo stvořte barevně sladěnou sérii.
  • Povzbuzení manželství – originálním foto dárkem může být i stylizovaná fotografie vás, a pokud chcete být odvážná, zkuste tzv. budoir fotografie (trošku lechtivé snímky).
  • Rodinná kronika – sáhněte do starých krabic, vytáhněte zašlé snímky a spojte je s těmi moderními. Vytvořte vlastní foto rodokmen.
Focení je v současnosti snadné. Využijte svých snímků a udělejte skvělé vánoční dárky

Tip od Kupi.cz: Obrázky po celý rok

Darujte fotky naruby. Jak to myslíme? Nespoléhejte jen na mobilní telefony a fotoaparáty. Pořiďte si domů kvalitní tiskárnu, která vám ty nejdůležitější okamžiky vytiskne. Elektronika je už tak jednoduchá a intuitivní, že ji zvládnou ovládat i prarodiče. Multifunkční inkoustová tiskárna formátu A4 s Wi-Fi připojením, kterou získáte v Globusu za akční cenu 1 799 Kč, může být elegantním a praktickým dárkem. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz