Tipy, jak originálně věnovat fotky během celého roku

Tipy, jak originálně věnovat fotky během celého roku

Další rok se blíží ke svému závěru a s ním nastává i čas rekapitulace vzpomínek. Co jsme letos všechno zažili? Přestože je v současné době, díky moderním technologiím, fotografování velmi jednoduché a kvalitní, málokdo fotky dále využije. Vězte však, že právě fotografické kompilace jako (nejen vánoční) dárek potěší nejednoho obdarovaného. V jaké formě můžeme fotografie darovat?

Přečtěte si také

Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?
Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?

Fotky nejen dětí

Pravděpodobně nejvíce fotografií vytvoří rodiče malých dětí, cestovatelé a milovníci selfie. Pokud se v nich nechcete „utopit“, je dobré je nějak uchopit. Ano, dá to trošku práce, ale ve výsledku to oceníte nejen vy, ale například i prarodiče nebo přátelé. Každoroční fotokniha se snímky z uplynulého roku může být skvělou tradicí. Nestíháte? Pak je variantou například leporelo a nebo luxusní designové minialbum do kapsy, tzv. pokitka. Právě ta se hodí například jako dárek pro kamarády. Využijete v něm například své fotky z cest.

Prarodiče ocení zejména fotoalba vnoučat (Foto: Freepik.com)

Originální kuchařka

Jste milovníci jídla? Pak se vám bude hodit vědět, že kuchařka nemusí být vydána „jen knižně“. Projeďte si svůj mobil a zjistíte, kolik fotografií jídel máte. Určitě to bude stačit na jeden stolní kalendář. Ke každé fotce můžete připsat pár slov a nebo i recept. Podobně lze postupovat s fotkami z cest, kde místo receptu uvedete tip na výlet. Tento dárek je i velmi praktický, protože obdarovaného můžete v mnohém inspirovat. A obdarujete tak trošku i sebe. Konečně budete mít v té své zálibě pořádek.

Pořiďte tematický fotorámeček

Není nad ruční práci, kde předáte i kousek sebe. Vyrazte na kurz a nebo si udělejte několik klidných večerů s tvořením. Pokud máte malé děti, vezměte je na pomoc. Babičkám a dědečkům udělají jistě radost fotografie vnoučat nebo celé vaší rodiny v ručně ozdobeném rámečku. Ten může být „pouze“ z ozdobené lepenky, nebo pořiďte jednoduché rámečky v některém z blízkých obchodů a dozdobte je dle svých představ. Na rámeček můžete nalepit mušličky, kamínky, barevný ozdobný písek, tvrdé těstoviny, obarvené špejle a nebo třeba rýži.

Poohlédnout se však můžete i po spojených fotorámečcích nebo větších formátech, které nabízí například Ikea. Rám Knoppäng v rozměrech 30 x 40 cm je k dostání za 199 Kč. Můžete do něj umístit jednu zvětšenou fotografii a nebo vytvořit koláž. Nebojte se experimentovat a udělat koláží více. Skvěle oživí místnost. Vhodný je rovněž rám Ribba na obrázek 23 x 23 cm, s hloubkou 4,5 cm, který koupíte za 129 Kč.

Alternativou mohou být fotorámečky v Jysku, které aktuálně pořídíte za akční ceny. Fotorámeček Valter o rozměrech 30 x 40 cm koupíte za 100 Kč, čtvercový o rozměrech 32 x 32 cm za 85 Kč.

Fotografie ve stylovém rámečku udělají radost (Foto: Freepik.com)

Mějte své zážitky stále na očích

Dalším originálním dárkem jsou různé varianty závěsných kalendářů. Můžete sáhnout po jednom obrázku a nebo vybrat více a prostřednictvím koláže shrnout konkrétní měsíc minulého roku. Toto úsilí se rozhodně vyplatí, protože si vzpomenete na řadu chvil, které už překryla spousta jiných okamžiků. A najednou zjistíte, jak moc se toho za tento rok událo. 

Hravé fotografie v mnoha podobách

  • Fotky na hrnečku ještě z módy nevyšly – prarodiče ocení vnoučky, partner třeba motorku a kamarádka vaši společnou fotografii, třeba trochu střelenou.
  • Udělejte obří koláž – miniatury tisíce fotek (ano, určitě tento počet v pohodě dáte) vytvoří jeden konkrétní obrázek – existují na to webové aplikace, kam fotky jednoduše pošlete a oni vám profesionálně vytisknou finální obraz.
  • Puzzle – hravost v každém kousku. Někdy je třeba poskládat život, jindy fotografii. Buďte hraví i v dospělosti.
  • Prostírání – vyladěné prostírání může potěšit nejen děti, ale i dospělé. Stačí jen vybrat snímky, které v nich vyvolají příjemné vzpomínky.
  • Obraz – pokud fotíte rádi a v dobré kvalitě, můžete sáhnout i k tisku na plátno. Zejména černobílé fotografie zde vypadají naprosto báječně. A nebo stvořte barevně sladěnou sérii.
  • Povzbuzení manželství – originálním foto dárkem může být i stylizovaná fotografie vás, a pokud chcete být odvážná, zkuste tzv. budoir fotografie (trošku lechtivé snímky).
  • Rodinná kronika – sáhněte do starých krabic, vytáhněte zašlé snímky a spojte je s těmi moderními. Vytvořte vlastní foto rodokmen.
Focení je v současnosti snadné. Využijte svých snímků a udělejte skvělé vánoční dárky

Tip od Kupi.cz: Obrázky po celý rok

Darujte fotky naruby. Jak to myslíme? Nespoléhejte jen na mobilní telefony a fotoaparáty. Pořiďte si domů kvalitní tiskárnu, která vám ty nejdůležitější okamžiky vytiskne. Elektronika je už tak jednoduchá a intuitivní, že ji zvládnou ovládat i prarodiče. Multifunkční inkoustová tiskárna formátu A4 s Wi-Fi připojením, kterou získáte v Globusu za akční cenu 1 799 Kč, může být elegantním a praktickým dárkem. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz