Adventní kalendáře pro děti – jaké jsou alternativy těch čokoládových?

Adventní kalendáře pro děti – jaké jsou alternativy těch čokoládových?

S předvánočním časem jsou tradičně spojeny i adventní kalendáře. Dvacet čtyři čokoládových čtverečků netrpělivým dětem odpočítává dny do příchodu Ježíška. Co to ale tentokrát zkusit jinak a překvapit své ratolesti designovým kalendářem plným zdravých sladkostí nebo drobných hraček? Pokud souhlasně kýváte hlavou, pak jsou pro vaši rodinu skvělou volbou závěsné kalendáře s kapsičkami, které můžete naplnit dle své fantazie. Plusem je i možnost opakovaného použití.

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Závěsné kalendáře, krabičkové i s LED žárovičkami

Netradiční závěsné kalendáře mají různé podoby, ale jedno mají společné – 24 kapsiček nebo přihrádek s čísly od 1 do 24, které můžete plnit čímkoli. Kromě toho, že splní svůj hlavní účel – potěšit děti, budete z nich mít radost i vy. Díky svému provedení jsou zároveň i dekorací.

Barevné pytlíčky

Vaši zručnost a kreativitu můžete prověřit díky závěsnému kalendáři z Tchiba za 399 korun, který obsahuje bytelnou šňůru, na niž dle své libosti můžete zavěsit celkem 24 červených a zelených sametových sáčků. Pytlíčky připevníte jednoduše díky zlatým stužkám. Obdobný závěsný kalendář koupíte také v prodejnách Lidl (199 Kč).

Závěsný kalendář jako dekorace nejen v pokojíčku

Čekání na Ježíška můžete dětem zpříjemnit látkovým adventním kalendářem, který je sestavený z 24 hvězdiček v bordó barvě (koupíte v e-shopu velkykosik.cz za 359 Kč). Atypický závěsný kalendář se sobem nabízí také H&M. Jedná se o bavlněné plátno s 24 očky, na které můžete zavěsit dárečky nebo sáčky, obsah je zcela ve vaší režii. Cena 399 Kč.

Krabičkový adventní kalendář

Originalitou hýří i kalendář Puzzle od Tchiba s 24 různě velkými krabičkami. Díky rozdílným parametrům můžete krabičky plnit na střídačku malými a většími dárečky. Do těch nejmenších pak můžete dát například vlašské ořechy nebo mandle. Krabičky můžete umístit do rámu a pak už jen pozorovat, jak je den po dni vaše děti s očekáváním otevírají.

Dřevěné kalendáře s osvětlením

Některé z kalendářů mají i něco navíc – LED žárovičky, které osvítí váš domov. Například dřevěný kalendář Zimní les s 24 šuplíčky na dobroty pro vaše nejmenší a podsvícením LED diodami. Sáhnout můžete také po osvětlené dřevěné chatě se sáněmi a 24 přihrádkami. Atmosféru Vánoc dokresluje opět podsvícení LED diodami. Oba výrobky koupíte v e-shopu velkykosik.cz.

Závěsné kalendáře mají nespočet podob

Čím plnit adventní kalendáře

A čím tyto krásné kalendáře naplnit? Vším, co vás napadne. Skoro každé dítě má mlsný jazýček, ale tady více než jinde platí staré známé „všeho s mírou“. Lékaři doporučují vybírat zdravé cukrovinky. Čokoládu můžete nahradit například ovocnými nebo ořechovými tyčinkami Mixit, které jsou bez lepku a neobsahují žádný přidaný cukr. Jednou z ingrediencí jsou totiž sušené datle, které jsou přirozeně sladké a přitom výživné. Vybírat můžete z několika příchutí od švestkové po ananasovou či s lískovými ořechy.

Zdravější cukrovinky

A zapovězené nejsou ani bonbóny. V obchodech najdete oblíbené JOJO Medvídky nebo Mixle Pixle, které obsahují o 30 % méně cukru.

Ořechy a sušené plody

Skvělou volbou jsou také balíčky oříšků a sušených plodů, například Go Nuts od Albertu. Podobnou variantu nabízí i Lidl. A nebo můžete sáhnout po plněných datlích značky Chocodate. Každá datle je plněná mandlí a obalená v hořké, mléčné nebo bílé čokoládě. V sáčku je několik individuálně balených datlí, tudíž jimi můžete naplnit více kapsiček závěsného kalendáře. Tato delikatesa kupodivu ani není kalorickou bombou, jeden kus obsahuje 226 kJ a 3 gramy cukru.

Jednoduchý adventní kalendář z papírových pytlíčků zvládnete vyrobit i sami

Lego, pexeso i puzzle

Ale pozor, kalendáře nemusí být jen sladké. Do kapsiček můžete skrýt i drobné hračky nebo oblíbené pomůcky, jako jsou razítka, fixy či pastelky, případně gumičky do vlasů, sponky nebo plastová zvířátka. Vyvolat zvědavost v dětských očích můžete také tím, že do jednotlivých sáčků vložíte pár kartiček pexesa, které dítě bude postupně nacházet až do posledních sáčku s číslicí 24. Největší úspěch u dětí vyvolávají ty s pohádkovými postavami nebo vědomostní pexesa od Albi. Chybu neuděláte ani s postavičkami LEGO, které se prodávají v malých pytlíčcích. A schovat do kalendáře můžete také dílky puzzle.

Tip: Adventní kalendáře nemusí být jen pro malé děti, větším puberťákům nebo dospělým můžete také zpříjemnit čekání na Ježíška. Existuje celá řada drobností, které udělají radost. Do kalendářů můžete vložit kosmetiku (balzámy, krémy), poukazy na masáž nebo úklid domácnosti. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz