LEGO limitované a exkluzivní edice. Z kostiček si postavíte seriál Přátelé i hotel v Tokiu

LEGO limitované a exkluzivní edice. Z kostiček si postavíte seriál Přátelé i hotel v Tokiu

Světoznámá stavebnice Lego není oblíbená pouze u dětí. V merku ji mají také sběratelé. Lego totiž neustále překvapuje a přichází s exkluzivními stavebnicemi. Některé kopírují známé stavby z různých koutů světa, jiné vznikají na motivy oblíbených seriálů a filmů nebo videoher. Podívejte se na některé z nich. Co kdybyste si doma postavili kavárnu Central Perk ze seriálu Přátelé? 

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Přátelé slaví 25 let, jako dárek mají Lego 

Lego F.R.I.E.N.D.S. z edice The television series vzniklo k příležitosti 25. výročí natáčení první série kultovního seriálu Přátelé. Kavárna vypadá stejně jako na obrazovce. Hlavní hrdinové jsou, jako všechny figurky z Lega, trochu hranatí, ale jejich hlavní rysy jsou vystiženy precizně. Nechybí ani Gunther, aby měl kdo připravit kávu. 

První epizodu seriálu Přátelé diváci zhlédli 22. září 1994. Deset let pak sledovali, co partička zažívá a jak se postavy postupně vyvíjejí. Poslední epizoda byla v USA odvysílána 6. května 2004, v České republice jsme se závěru dočkali až 29. prosince téhož roku. Vtipálek Chandler, trošku přihlouplý Joey, paleontolog Ross, puntičkářská Monika, módou posedlá Rachel a bláznivá Phoebe si našli fanoušky po celém světě. Seriál se vysílal ve více než 100 zemích a stále patří k jednomu z nejoblíbenějších. 

V souvislosti s výročím vyšla také kniha Přátelé, ve které se čtenáři dozvědí informace, které nejspíš dosud netušili. Seriál se v poslední době objevil ve velké míře také na tričkách, mikinách, hrncích a dalších předmětech. Už víte, co budete letos nadělovat pod stromeček? 

Stavebnice LEGO Ideas: Central Perk (Foto: LEGO)

Hotel v Tokiu aneb série Lego Architecture 

Série Lego Architecture dává možnost postavit si z kostek modely známých staveb z celého světa. Najdete mezi nimi Eiffelovu věž v Paříži, sochu Svobody v New Yorku nebo třeba Kapitol Spojených států amerických.

Můžete si také připomenout, jak vypadal Hotel Imperial v Japonsku, než ho v roce 1967 zdemolovali kvůli vážnému poškození z 2. světové války. Dodnes se z původní stavby, kterou dokončili roku 1890, zachoval pouze vchod. Na místě stojí moderní budova se sedmnácti patry a téměř 800 pokoji. 

Jaké další série Lega existují? 

Fanoušci některých filmů si mnou ruce, pro ně má totiž Lego místo jediné stavebnice rovnou celou sérii! Na své si přijdou příznivci Harryho Pottera, Hvězdných válek, Batmana, Spider-Mana či filmů z dílny Disney. Stejně tak si stavebnici užijí hráči Minecraftu. 

K „obyčejnějším" sériím patří Classic, Duplo nebo City. Ty jsou ideálními dárky od Ježíška pro každé dítě. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz