Jaký alkohol vybrat ženám, který mužům a co ocení k Vánocům prarodiče?

Jaký alkohol vybrat jako dárek? Co ženám, co mužům?

Dospělý svět už není tolik o hravosti, proto když potřebujeme sehnat dárek, zpravidla zamíříme do květinářství, knihkupectví nebo do prodejny s alkoholem. Zatímco výběr květiny a knihy ještě dokážeme odhadnout, u alkoholu často zůstáváme bezradně stát mezi krásnými etiketami. Zkusme se podívat na to, co chutná ženám, co mužům a co potěší ty dříve narozené.

Přečtěte si také

Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům
Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům

Ženy milují Aperol Spritz

Ženy zpravidla upřednostňují hladší a jemnější chuť, což ale nutně neznamená méně alkoholu. Naprosto dokonalým dárkem bude sada na Aperol Spritz. Budete potřebovat aperitiv Aperol, prosecco, perlivou vodu a pomeranče. Nápoj se míchá ze 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. 

Vhodnou volbou bude rovněž bylinný likér. Například Fernet Stock lze v Albertu a Bille nyní získat za 129,90 Kč (až do 17. prosince). A když jsme u těch sad, neprohloupíte ani kvalitním ginem s tonikem. Gin Beefeater je nyní v Albertu a Tescu za příjemných 329,90 Kč. A protože ne všem ženám chutná pivo nebo tvrdý alkohol, zkuste být kreativní a vyberte například různé druhy ciderů. Nezapomeňte zkontrolovat ceny na Kupi.cz, kde najdete aktuální slevové nabídky.

Tip z redakce

Ženy a bublinky k sobě patří, radost své drahé uděláte láhví pravého francouzského šampaňského nebo kvalitním proseccem. Dárkové sady šampaňského nabízí Moët & Chandon, kde v kartonovém boxu kromě láhve bublinek najdete také dvě krásně zabalené sklenice s logem firmy. Z fotek na sociálních sítích jistě znáte blogery velmi oblíbené plastové bílé sklenice Moët & Chandon – i ty se dají koupit na internetu společně s dvěma láhvemi unikátního šampaňského této značky. Dřevěný box obsahuje 4 sklenky a dvě láhve ICE Impérial Moët & Chandon (koupíte např. na alkohol.cz za 3 999 Kč).

Ženy milují jemnost. Vyberte dárkové sady, nejlépe ty s bublinkami

Degustační sady alkoholu pro muže

Chcete udělat muži opravdu radost? Velmi oblíbené jsou degustační sady, které zejména u drahého alkoholu mohou být šancí jej ochutnat. Stejně tak muže nezarmoutíte ani koupí ochutnávkové sady netradičních piv. Nevěřili byste, kolik druhů lze získat.

Skvělým překvapením však může být i brandy 12* Metaxa, aktuálně k dostání za akční cenu 599,90 Kč v Kauflandu či Bille. A nebo sáhněte po trošku jiném rumu, například Legendario Elixir de Cuba 7YO je nyní v akci v Albertu za 449 Kč. Netradiční rum Republica Božkov Exclusive také okouzlí. Velký výběr alkoholu v dárkových krabicích mají teď před Vánoci snad všechny obchody, nenechávejte však nákup na poslední chvíli. „Právě tyto limitované vánoční boxy jsou velmi brzy vykoupeny,“ shodují se prodavačky z pražské prodejny Tesco, kde aktuálně koupíte v akci například dárkové balení whisky Jack Daniel's.

Prarodiče ocení kvalitu

Většina lidí, kteří překročili určitý věk, mají už nějakou tu zkušenost za sebou. Zpravidla vědí, co jim dělá, nebo naopak nedělá dobře. Nebojí se sice experimentovat, ale pouze v určité kvalitativní úrovni. Prostě už vědí, co mají rádi. Naprostou jistotou bývá láhev červeného vína. Ostatně, dvě deci denně jsou u mužů téměř preventivní kúra (tvrdí některé vědecké studie). Kvalitní Tarapacu získáte v Albertu za 109,90 Kč a v Tescu ještě o 10 Kč levněji.

S věkem také více chutná whisky, ať už na ledu nebo jen tak samostatně. Radost uděláte láhví Honey Jack Daniel's – dárkové balení se dvěma sklenicemi seženete v Tescu i Albertu za cenu kolem 550 Kč.

A co ženám? Vězte, že vaječným koňakem nic nezkazíte. Na jazyku příjemně pohladí a sladká chuť zahřeje. Neutrální volbou může být koňak, například dárkové balení Hennessy VS včetně stylových skleniček vás v Bille bude stát jen 699,90 Kč.

Základem úspěchu je výběr kvalitního produktu. Kupi.cz vám pomůže s cenou

Nevíte, co vybrat a chcete být originální?

  • kupte láhev vína, která vznikla v roce narození obdarovaného
  • vyberte ochutnávkové sady exkluzivních značek – může se jednat o různé typy nebo třeba různě staré ročníky
  • kupte maxiláhev (například 3 l)
  • pořiďte ochutnávkové předplatné, přičemž každý měsíc budou obdarovanému doručeny degustační minilahvičky speciálních, limitovaných edic vybraného alkoholu
  • darujte investici – alkohol je pro mnohé i investiční zábavou. Například Hennessy H250 Prestige 1 l se momentálně prodává za 132 998 Kč a Rémy Martin Louis XIII. Prestige 1,5 l za 189 999 Kč.
  • darovat můžete i speciální edici whisky Game of Thrones (8 x 0,75 l za 19 990 Kč)

Nejdražší láhve světa

O tom, že alkohol může být zajímavou investicí, svědčí i závratné částky, které se platí za sběratelské kousky.

  • Koňak Henri IV Dudognon Heritage byl oceněn na 38 800 000 korun! Tento koňak zraje v sudech 100 let.
  • Velmi výjimečné je také bílé víno Chateau d'Yquem z roku 1811, které bylo prodáno za necelé 3 miliony korun.
  • Svou star má také gin – limitovaná edice Bombay Sapphire Revelation má dokonce ručně vyráběné skleněné láhve ve tvaru drahého kamene. Navíc je zdobena safíry a diamanty. Cena tohoto skvostu se vyšplhala k 4,5 milionům korun.
  • Asi nejdražší láhví současnosti je luxusní limitovaná edice tequily Ley .925 La Ley del Diamante. Láhev z kombinace platiny a bílého zlata je doslova poseta diamanty. Cena se pohybuje okolo 79 miliony korun.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz